Cukier w saszetkach

Cukier w saszetkach – idealna opcja do torebki

Jakie zastosowanie ma cukier w saszetkach? Duża część osób nie wyobraża sobie picia gorzkiej herbaty lub kawy. Zimą w chłodne wieczory miło jest rozgrzać się słodkim napojem, a latem przygotowana słodka lemoniada na pewno orzeźwi Ciebie i Twoich znajomych.

Bez wątpienia cukier jest obecny w każdym domu. Problem pojawia się wtedy, gdy chcemy zabrać go ze sobą do pracy czy szkoły, a w kuchennej szafce widnieje opakowanie 1 kg. W tej sytuacji z pomocą przychodzi cukier w saszetkach.

Cukier w saszetkach – zawsze pod ręką!

Oprócz tego, że cukier w saszetkach będzie idealną opcją do spożytkowania w domu, to świetnie sprawdzi się w sytuacji, gdy musisz załatwić coś na mieście. Kupna kawa czy herbata nie zawsze trafi w Twoje kubki smakowe. Użycie cukru z saszetki powinno rozwiązać ten problem!

Tak samo w przypadku, gdy większą część dnia spędzasz w szkole lub w pracy i nie masz możliwości przygotowania domowego napoju. Zabranie ze sobą cukru w saszetkach będzie wygodne, ponieważ nie obciąży dodatkowo torby czy plecaka.

Rodzaju cukru w saszetkach – który wybrać?

W zależności od tego, jaki preferujesz cukier w standardowym wydaniu, wybierz jego odpowiednik w saszetkach. Możemy wyróżnić następujące rodzaje:

  • Cukier trzcinowy w saszetkach – produkowany jest z trzciny cukrowej i na tle pozostałych wypada najlepiej pod względem zdrowotności. Jest nierafinowany i może występować w jasnym lub ciemnym zabarwieniu.
  • Cukier biały w saszetkach - jest najpowszechniejszą odmianą cukru i jest niczym innym jak czystą sacharozą. W procesie produkcyjnym najważniejszym elementem jest oczyszczanie, czyli oddzielenie go od melasy – ciemnobrązowego syropu.
  • Cukier brązowy w saszetkach – to rafinowany cukier, powstały z buraków (tak jak cukier biały), do którego dodano niewielką ilość melasy odpowiadającej za jego zabarwienie.

Największym mitem w przypadku rodzaju cukru jest stwierdzenie, że cukier trzcinowy jest tym samym co cukier brązowy. Nic bardziej mylnego! Ich jedyną wspólną cechą jest kolor i podobny sposób pakowania.

Cukier w saszetkach – gdzie kupić?

Najlepiej wybierać produkt, w którym saszetki z cukrem pakowane są w dużej ilości. Na przykład cukier w saszetkach 1000 sztuk lub 100 sztuk. Wybór zależy od tego, jaka ilość Cię interesuje. Sprawdź ofertę w sklepie Carrefour – internetowo lub w pobliskim sklepie stacjonarnym. Na pewno znajdziesz coś, co Cię zainteresuje.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu