Chleb z ziarnami

Znaleziono: 5 produktów

z 1

Sortuj po:

Najpopularniejsze

9
55
 

0,25 kg

38,20 zł/1 kg

11
99
 

0,35 kg

34,26 zł/1 kg

9
55
 

0,25 kg

38,20 zł/1 kg

9
55
 

0,25 kg

38,20 zł/1 kg

11
49
 

0,25 kg

45,96 zł/1 kg

z 1

Chleb z ziarnami – jedz zdrowo i smacznie!

Jeśli chcesz wzbogacić swoje posiłki o potrzebne składniki odżywcze, sięgnij po chleb z ziarnami. Będzie świetnym zamiennikiem jasnego pieczywa. Zawiera duże ilości błonnika, który sprawi, że będziesz czuć sytość przez długi czas. Chcesz wiedzieć, jakie właściwości i zastosowanie może mieć chleb wieloziarnisty? Sprawdzamy!

Chleb ziarnisty – charakterystyka

Do wykonania chleba wieloziarnistego wykorzystywane są drożdże lub zakwas. Zachodzący proces fermentacji skutkuje tym, że pieczywo ma kwaskowaty smak. Aby taki chleb był zdrowy i sycący, musi mieć w miarę jak najprostszy skład. Przykładowe składniki jakie są używane do jego produkcji to:

  • Mąka pszenna,
  • Ziarna słonecznika,
  • Siemię lniane,
  • Płatki owsiane,
  • Nasiona dyni.

Ziarna można mieszać dowolnie, dzięki czemu wybór pieczywa jest bardzo zróżnicowany. Dobrze przygotowany chleb jest bogaty w błonnik, witaminy z grupy B i składniki odżywcze. Zawiera również węglowodany, które dostarczą niezbędnej do życia energii.

Chleb wieloziarnisty a pełnoziarnisty: czym się różnią?

Chleb wieloziarnisty jest delikatniejszym zamiennikiem chleba pełnoziarnistego. Ten pierwszy powstaje z wielu rodzajów mąki. Co ciekawe, nie zawsze jest to mąka pełnoziarnista, a często pszenna. Dodawane są do niego przeróżne ziarna i inne składniki, które nadają mu charakterystycznego smaku.

Chleb pełnoziarnisty z kolei, wytwarzany jest z nieoczyszczonej mąki, która powstaje z całych ziaren wraz z łuską. Takie wyroby można poznać po ciemniejszym kolorze, większej wilgotności i wadze. Obydwa rodzaje chleba mogą być przygotowane na zakwasie lub drożdżach.

Dobry chleb z ziarnami – jaki wybrać?

Aby wybrać dobry chleb z ziarnami, należy patrzeć na jego skład. Składniki odżywcze jakie się w nim znajdują, zależą od wykorzystanych do produkcji ziaren. Wszystkie rodzaje pieczywa wieloziarnistego zawierają błonnik, witaminy i węglowodany. Będzie więc idealnym zamiennikiem jasnego chleba dla wszystkich, którzy chcą zadbać zarówno o zdrowie, jak i o sylwetkę.

Gdzie kupić wieloziarnisty chleb?

Chleb ziarnisty można znaleźć na półkach dużych marketów. Sklep Carrefour proponuje zróżnicowany asortyment – znajdzie się też coś dla osób z nietolerancją glutenu. Jeśli masz ochotę upiec wieloziarnisty chleb w domu, wykorzystaj do tego mix ziaren dostępny w sklepie Carrefour lub online. Wypróbuj ten rodzaj pieczywa!

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu