Orzechy nerkowca, smaczna przekąska

12
99
 

0,1 kg

129,90 zł/1 kg

39
99
 

1 kg

9
19
 

0,1 kg

91,90 zł/1 kg

16
29
 

0,15 kg

108,60 zł/1 kg

24
49
 

0,185 kg

132,38 zł/1 kg

10
49
 

0,12 kg

87,42 zł/1 kg

10
89
 

1 szt.

9
35
 

0,125 kg

74,80 zł/1 kg

6
09
 

0,1 kg

60,90 zł/1 kg

Orzechy nerkowca – chrupiąca przekąska pełna witamin

Orzechy nerkowca to owoce drzewa o nazwie Nerkowiec zachodni, które rosną w klimacie tropikalnym w krajach, takich jak Indie, Wietnam, Wybrzeże Kości Słoniowej i Sri Lanka. Nerkowce znajdują szerokie grono swoich zwolenników, a wszystko przez ich ciekawy smak, chrupką konsystencję i wiele pozytywnych właściwości. Orzeszki nerkowca możesz kupić w sklepach Carrefour oraz na carrefour.pl.

Orzechy nerkowce – kilka faktów, które warto znać

Orzechy nerkowca swoim kształtem przypominają literkę „c” i przybierają miękkie, okrągłe formy. Mają bardzo charakterystyczny smak z lekką nutą słodyczy, co sprawia, że przez lata zyskały już bardzo szerokie grono zwolenników. Wiele osób jest zdania, że jest to najsmaczniejsza odmiana orzechów w ogóle. Owoce te bardzo chętnie wykorzystywane są w przemyśle spożywczym. Doceniają je również profesjonalni szefowie kuchni na całym świecie, wykorzystując jako dodatek do swoich dań lub ich ciekawą dekorację.

Orzechy nerkowca w kuchni

Nerkowce w kuchni wykorzystywane są na bardzo szeroką skalę. Same orzechy smakują wyśmienicie solo, jako szybka przekąska w domu, w pracy lub na wyjeździe. Smak nerkowców doskonale wzbogaci porcję pożywnej sałatki czy wypieków. Wykorzystaj orzechy nerkowca jako chrupiące przełamanie słodkich deserów, traktując je jako nadzienie lub efektowną posypkę. W towarzystwie innych gatunków orzechów oraz różnych bakalii pozwolą przyrządzić przepyszne i pełne składników odżywczych crunchy batoniki.

Z orzechów nerkowca można wykonać także piekielnie smaczne masło orzechowe, które doskonale smakuje zarówno jako słodka przekąska, jak i składnik kanapki na śniadanie. Takie masło można wykorzystywać też jako dodatek do różnego rodzaju deserów i lodów. Co ciekawe kucharze wykorzystują te owoce jako dodatek do mięs – szczególnie dobrze komponują się z drobiowym mięsem z kurczaka bądź indyka.

Nerkowce – ciekawostki

Owoce nerkowce nazywane są inaczej nanerczem zachodnim, nerkowcem zachodnim, orzechem cashew lub orzechem nanerczowym. W przemyśle spożywczym najczęściej spotkamy jednak termin orzechy nerkowca.

Owoce te zawierają w sobie trującą toksynę zwaną urushiol, która mogłaby powodować wiele skutków ubocznych, takich jak na przykład uporczywe swędzenie. Do sklepów trafiają owoce, które zostają wcześniej poddane gruntownej oraz bardzo restrykcyjnej obróbce, która sprawia, że nerkowce są całkowicie bezpieczne i można je bez obaw spożywać. Owoce, jak każde inne orzechy, mogą uczulać.

Ile kosztują popularne nerkowce? Cena tych orzeszków nie należy do najniższych. Już 100 g tych chrupiących orzeszków może kosztować około 10 zł. Gdzie kupić orzechy nerkowca? Sklep Carrefour ma do zaoferowania szeroką ofertę tych produktów!

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu