Orzechy laskowe

22
99
 

0,4 kg

57,48 zł/1 kg

5
29
 

0,1 kg

52,90 zł/1 kg

11
59
 

0,18 kg

64,39 zł/1 kg

Orzechy laskowe – pyszna i chrupiąca przekąska

Orzechy laskowe to jedne z najbardziej popularnych i lubianych orzechów w Polsce. Doskonale nadają się do jedzenia w postaci chrupiącej przekąski, jak i w formie dodatku do Muesli, słodkich wypieków, czekolady czy na przykład sałatek. W sklepach Carrefour oraz na carrefour.pl można znaleźć orzechy laskowe w łupinach oraz orzechy laskowe łuskane – gotowe do przekąszenia.

Laskowe orzechy

Orzechy laskowe to w praktyce dojrzałe owoce krzewu o nazwie leszczyna. Co ciekawe na całym świecie występuje nawet ponad 100 odmian, przy czym za najlepsze i najbardziej smakowite uznaje się te pochodzące z Turcji. W Polsce zbiór orzechów laskowych przypada na wrzesień choć momentem, który warunkuje zbiory jest samoistny spad owoców na ziemię.

Laskowe orzechy – właściwości odżywcze

Orzechy laskowe to pyszna chrupiąca przekąska, która na dodatek ma w sobie wiele cennych składników odżywczych. Owoce leszczyny mają bardzo delikatny, lekko słodki smak i cenne właściwości odżywcze. Podobnie, jak inne orzechy, orzechy laskowe są bogatym źródłem witaminy E, która przez wielu określana jest witaminą młodości i płodności. Owoce orzechów laskowych zawierają spore ilości błonnika pokarmowego i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dzięki takim składnikom obniżają poziom cholersterolu. Co więcej orzechy laskowe korzystnie wpływają na płodność i układ nerwowy – poprawiają pamięć i koncentrację. Orzechy zawierają też magnez.

Orzechy laskowe w kuchni

Pyszne i chrupiące orzechy laskowe znajdują w kuchni bardzo szerokie zastosowanie. Wprost idealnie komponują się ze smakami słodkimi i słodko-pikantnymi. Jakie dania można z nich przyrządzić? Znakomicie odnajdą się jako chrupki dodatek do wielu pysznych ciast i deserów. Owoce leszczyny ciekawie urozmaicą też smak owsianki, ciasteczek zbożowych czy Muesli. Osoby, które lubią eksperymentować w kuchni mogą dodać też porcję orzechów laskowych do białego mięsa czy makaronów. Wyśmienicie sprawdzają się jako składnik masła orzechowego, również tego domowej roboty.

Orzechy laskowe – gdzie kupić?

Gdzie kupić orzechy laskowe? Sklep Carrefour oferuje szeroki asortyment tych pysznych i zdrowych owoców. Ulubione orzechy można kupić w formie orzechów w łupinach, orzechów łuskanych, a także w postaci tartej. W sprzedaży są również pyszne orzechy laskowe prażone. Ile kosztują orzechy laskowe? Cena uzależniona jest od pojemności opakowania oraz odmiany owoców.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu