Olej rzepakowy

28
49
 

3 l

9,50 zł/1 l

18
90
 

0,1 l

189,00 zł/1 l

9
39
 

1 l

9
99
 

1 l

15
80
 

0,5 l

31,60 zł/1 l

24
79
 

0,75 l

33,05 zł/1 l

15
59
 

0,5 l

31,18 zł/1 l

6
99
 

0,5 l

13,98 zł/1 l

9
45
 

1 l

19
19
 

0,69 kg

27,81 zł/1 kg

26
99
 

3 l

9,00 zł/1 l

24
99
 

3 l

8,33 zł/1 l

4
99
 
7,99 zł najniższa cena

1 l

-38%

Olej rzepakowy – najlepszy do sałatek i smażenia

Olej rzepakowy to obowiązkowy składnik każdej dobrze wyposażonej spiżarni. Uznawany jest za jeden z najsmaczniejszych, a przy tym najzdrowszych dostępnych tłuszczów spożywczych. Jak sama nazwa wskazuje powstaje z nasion rzepaku. Tej samej rośliny, która odpowiada za przepiękne, okwiecone na żółto pola, które można podziwiać jadąc w sierpniu przez Polskę. Idealny olej rzepakowy dla siebie można znaleźć w sklepach Carrefour oraz na carrefour.pl.

Oleje rzepakowe i ich właściwości

Tradycyjne oleje rzepakowe mają piękny złoty kolor. Produkuje się je, a właściwie tłoczy, z nasion ziaren rzepaku o czarnej barwie. Co ciekawe olej rzepakowy 1l do wyprodukowania potrzebuje aż 3 kg rośliny. Sam olej uznawany jest za smaczny, a co najważniejsze zdrowy. Tłuszcz ten zalecany jest do spożywania w codziennej diecie. Dlaczego?

Wśród wszystkich tłuszczów z grupy tłuszczów roślinnych to właśnie olej rzepakowy wyróżnia się najwyższą zawartością nasyconych kwasów tłuszczowych – linolenowego i oleinowego. Produkt zawiera też wiele witamin z grupy A, E oraz K, a także sterole roślinne. Najlepsze właściwości wykazuje olej rzepakowy nierafinowany, tłoczony na zimno.

Polski olej rzepakowy – zastosowanie w kuchni

Zanim wybierzemy olej rzepakowy do własnej kuchni warto wiedzieć, że istnieją jego dwie odmiany. Olej rzepakowy nierafinowany (naturalny) najlepiej jest spożywać na zimno, na przykład jako dodatek do sałatek i dipów. Zachowuje on wtedy wszystkie swoje właściwości i smak. Olej rafinowany z kolei lepiej nadaje się do obróbki termicznej, chociażby dlatego, że ma wysoką temperaturę dymienia i w wyniku jej działania nie traci na jakości.

W naszych kuchniach olej rzepakowy przeważnie przeznaczony jest do smażenia. Można jednak wykorzystać go również jako dodatek do ciast czy świeżych warzywnych sałatek. Jeśli preferujemy oliwy smakowe można dodać do niego czosnek i ulubione zioła, by wzbogacić smak smażonych mięs.

Olej rzepakowy w sklepach Carrefour

W sieci sklepów Carrefour w całej Polsce oraz na carrefour.pl można znaleźć szeroki wybór oliwy rzepakowej. Producenci oferują dobrej jakości oliwę, która doskonale wpisze się w potrzeby większości konsumentów. Ile kosztuje olej rzepakowy? Cena jest zróżnicowana i uzależniona od pojemności opakowania, rodzaju oliwy, kraju pochodzenia czy samego wytwórcy. Czy można zaoszczędzić kupując olej rzepakowy? Promocje w sklepach Carrefour to doskonała okazja do tego, by kupić oliwę rzepakową taniej!

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu