Działania Carrefour dla ochrony zasobów leśnych

Od wielu lat grupa Carrefour angażuje się w inicjatywy, których celem jest ochrona lasów. W ramach Transformacji Żywieniowej chcemy walczyć z deforestacją. Plan działania w tym zakresie dotyczy surowców o znaczeniu priorytetowym, których pozyskiwanie może przyczyniać się do deforestacji, jak olej palmowy, drewno i papier czy soja stosowana w paszach dla zwierząt.

Dążymy do wspierania działań na rzecz oleju palmowego produkowanego w sposób zrównoważony oraz do poszanowania praw społecznych i ochrony środowiska. Dlatego jako firma Carrefour podjęliśmy w 2005 roku decyzję o przystąpieniu do RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil – Okrągły Stół ds. Zrównoważonego Oleju Palmowego). W ciągu ostatnich lat wraz z dostawcami wdrożyliśmy plan działań, dzięki któremu obecnie w produktach marki własnej Carrefour jest stosowany wyłącznie olej palmowy z certyfikatem RSPO.

Cel ten jest obecnie zrealizowany. 3 główne rodziny: papier toaletowy, chusteczki, ręczniki kuchenne, reprezentują około 95% sprzedaży produktów objętych tym wskaźnikiem. W tych 3 rodzinach mamy łącznie 33 certyfikowane produkty. Ponadto staramy się, aby produkty te były pakowane w opakowania, które zostały wytworzone z surowców wtórnych.

Do realizacji tego celu wspólnie z dostawcami wdrażamy wymagania dotyczące pochodzenia soi, tak aby surowiec ten pochodził z krajów o niskim ryzyku deforestacji lub posiadał jeden z uznanych przez Carrefour certyfikatów: RTRS, poziom min. Segregated, Proterra, poziom min. Segregated, Donau Soya, Europe Soya. Zachęcamy również dostawców do zastępowania pasz zawierających soję paszami z roślinami strączkowymi lub paszami zbożowymi. Działanie takie zostało wdrożone przez dostawców mięsa drobiowego i jaj Jakość z Natury.
Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu