Carrefour i działania zero waste

Zero waste – co to właściwie znaczy? Dosłownie „brak marnowania” czy też „brak śmieci”, a w Carrefourze w ramach tej idei prezentujemy rozwiązania, jakie prowadzą do ograniczenia produkcji śmieci i niemarnowania jedzenia oraz świadomego stylu życia w kierunku lepszej przyszłości dla naszej planety, bo wtedy zyska Twój portfel i środowisko!

Czujemy się odpowiedzialni za losy naszej planety, dlatego umożliwiamy zwrot butelek do sklepów i dbamy o to, by jak najwięcej opakowań trafiło znów do recyklingu.

Na dachach naszych sklepów stanęło 30 hoteli dla pszczół, dzięki którym pszczele rodziny mogą znaleźć schronienie w mieście.
Już kilka naszych sklepów korzysta z energii elektrycznej pozyskanej z instalacji fotowoltaicznych, która w ekologiczny sposób zasila sklepowe urządzenia, oświetlenie i wentylację.
Uruchomiliśmy pierwszą stację, która pozwala klientom napełnić kosmetykami wielorazowe opakowania, które przyniosą ze sobą. Razem redukujemy ilość plastiku.

Usunęliśmy z produktów marki własnej jaja oznaczone cyfrą 3.

Od pozostałych producentów zostaną one wycofane do 2025 r.

Stawiamy na certyfikowane ryby od lokalnych dostawców i wspieramy polskich przetwórców we wprowadzaniu działań mających pozytywny wpływ na środowisko 
Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu