Napój owsiany

13
89
 

1 l

7
99
 

1 l

3
39
 

0,33 l

10,27 zł/1 l

8
05
 

0,5 l

16,10 zł/1 l

4
99
 
6,59 zł najniższa cena

0,5 l

9,98 zł/1 l

-24%
9
99
 
9,99 zł najniższa cena

1 l

9
45
 

1 l

8
05
 

0,5 l

16,10 zł/1 l

7
99
 
7,99 zł najniższa cena

1 l

6
49
 

1 l

7
99
 

1 l

7
99
 
7,99 zł najniższa cena

0,75 l

10,65 zł/1 l

8
99
 

1 l

7
99
 
7,99 zł najniższa cena

1 l

Napój owsiany – doskonała alternatywa dla krowiego mleka

W pełni naturalny, odrobinę słodki i wodnisty napój owsiany do kawy i nie tylko, to świetny produkt, który można znaleźć dziś na półkach najlepiej wyposażonych sklepów i hipermarketów. Doskonale zastąpi krowie mleko, dlatego sięgają po niego osoby z nietolerancją laktozy. Mleko owsiane można wykorzystać w kuchni na kilka sposobów. Po to by delektować się jego smakiem i korzystać z dobroczynnych właściwości. Napoje owsiane w różnych wariantach smakowych można znaleźć w sieci sklepów Carrefour oraz na carrefour.pl.

Napój owsiany – co to takiego?

W naszym kraju mleko owsiane jest coraz bardziej popularne. Ma na to wpływ kilka czynników, w tym moda na dietę wegetariańską i wegańską, smaczny smak i dobry skład. Mleko, a właściwie napój owsiany, można znaleźć na półkach z nabiałem tuż obok innych rozmaitych napoi roślinnych, jak mleko sojowe, kokosowe czy chociażby migdałowe.

Mleko owsiane powstaje z dwóch podstawowych składników – wody i owsa, który jest produktem całkowicie bezglutenowym, wolnym od laktozy, soi czy orzechów. Taki czysty skład sprawia, że chętnie sięgają po nie, nie tylko weganie czy wegetarianie, ale również każdy kto dba o swoje zdrowie i lubi kuchenne eksperymenty. Napoje owsiane swoim wyglądem i konsystencją są zbliżone do mleka krowiego. Mają lekko białawy kolor, choć nie aż tak głęboki i są bardziej rzadkie. Zupełnie inaczej reagują też na wysokie temperatury. Po ugotowaniu mleko owsiane przyjmuje konsystencję nieestetycznie wyglądającej, dosyć rzadkiej papki.

Napoje owsiane – właściwości

Napoje owsiane mogą mieć różne właściwości, w zależności od ich składu. W swojej czystej postaci mleko owsiane zawiera niewiele tłuszczu i białka ale aż dwa razy więcej węglowodanów niż mleko krowie. Posiada niewielkie ilości fosforu oraz witaminę A i D, które w sposób korzystny wpływają na nasz układ odpornościowy. W sklepach dostępny jest napój owsiany z wapniem odpowiedzialnym za zdrowe kości.

Napoje owsiane w kuchni

Napój owsiany do kawy to najczęściej wybierana forma wykorzystania tego mleka roślinnego. Już kilka kropli napoju sprawi, że kawa stanie się słodsza i zyska piękną barwę. Nie jest to jednak jedyny sposób na wykorzystanie go w kuchni. Napój owsiany bez cukru można z powodzeniem dodać do płatków lub muesli, zrobić z niego naleśniki i gofry, a także rozmaite koktajle i desery. Warto wykorzystać go również do pieczenia.

Napój owsiany – cena

Ile kosztuje opakowanie mleka owsianego? Wartość ta może się różnić w zależności od rodzaju produktu, jego pojemności, a także samego producenta. Cena mleka owsianego może zaczynać się od kilku, a kończyć nawet na kilkunastu złotych za jednolitrowe opakowanie.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu