Mleko w proszku

21
49
 

0,5 kg

42,98 zł/1 kg

Mleko w proszku

Pyszne pieczone ciasta, ekskluzywne praliny, różnego rodzaju chleby czy chociażby bułeczki to tylko niektóre produkty, które można przygotować wykorzystując mleko w proszku. Ten pyszny suchy proszek ma wyśmienity smak i sprawdzi się w każdej kuchni. Od klasycznego mleka prosto od krowy różni go w zasadzie tylko konsystencja, która sprawia, że jest bardzo łatwe w przygotowaniu i dłużej nadaje się do spożycia.

Mleko w proszku – rodzaje

Mleko w proszku to nic innego jak tradycyjne krowie mleko w formie sproszkowanej. Powstaje w wyniku odparowania wody z klasycznego mleka, co sprawia, że nie traci swojego pysznego smaku, a jedynie zmienia konsystencję. Tego rodzaju mleko jest bardzo wygodne w przechowywaniu.

Na sklepowych półkach możesz znaleźć zarówno mleko w proszku pełne, jak również mleko w proszku odtłuszczone. To, na które z nich się zdecydujesz zależy on indywidualnych preferencji i potrzeb. Bardzo ważną kategorią produktową są mleka w proszku dla niemowląt i dzieci. Miłośnicy kawowych napojów mogą z kolei zwrócić uwagę na gotowe mieszanki kawowe z mlekiem w proszku, które nie tylko doskonale smakują, ale też szybko postawią na nogi.

Zastosowanie mleka w proszku w kuchni

Mleko w proszku do kawy, jako dodatek do słodkich wypieków czy pieczywa. Są różne sposoby na to, jak wykorzystać sproszkowane mleko we własnej kuchni. Ten smaczny, magiczny proszek doskonale smakuje jako dodatek do różnego rodzaju mlecznych koktajli, a także substancja zagęszczająca obiadowe sosy czy chociażby czekoladę. Łyżeczkę lub dwie tego produktu śmiało można dodać do gorącego kakao, gorącej czekolady, jak i kawy – zarówno tej parzonej, jak i rozpuszczalnej. Warto mieć opakowanie mleka w proszku w swojej szafce zwłaszcza jeśli nie unikasz nabiału w swojej codziennej diecie.

Ile kosztuje mleko w proszku? Ceny tego produktu mogą znacznie różnić się od siebie. Sproszkowane mleko dostępne jest zarówno w postaci niewielkich saszetek z kawą, jak i w formie pełnego opakowania produktu o zawartości 500 g. Cena tego rodzaju mleka to nieco ponad 20 zł.

Mleko w proszku – gdzie kupić?

Jeśli zamierasz wykorzystać w swojej kuchni mleko w proszku koniecznie zajrzyj do sieci sklepów Carrefour w całej Polsce lub zrób wygodne zakupy on-line na carrefour.pl. Znajdziesz tam oferty różnych producentów, które z pewnością sprostają Twoim oczekiwaniom. Oprócz mleka w proszku dostępne są również produkty do wyrobów cukierniczych, jak również nabiał, wędliny, owoce, warzywa i wiele innych produktów.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu