Migdały blanszowane

11
99
 

0,07 kg

171,29 zł/1 kg

9
09
 

0,1 kg

90,90 zł/1 kg

14
89
 

0,1 kg

148,90 zł/1 kg

Migdały blanszowane

Mówi się, że migdały blanszowane to najszlachetniejszy gatunek orzechów. Są pyszne, chrupiące i pełne wielu cennych składników odżywczych. Dzięki blanszowaniu, czyli pozbywaniu się z nich ciemnej skórki, można z powodzeniem chrupać je między posiłkami albo wykorzystywać w kuchni. Wypróbuj migdały blanszowane w płatkach, by posypać nimi domowe wypieki!

Migdały blanszowane – właściwości

Jakie właściwości posiadają migdały blanszowane? Okazuje się, że te pyszne orzechy posiadają dość długą listę cennych właściwości odżywczych. Produkt jest bogaty w witaminę E, dzięki czemu pomaga w walce ze złym cholesterolem. Migdały prażone blanszowane zawierają magnes, fosfor oraz potas, a także żelazo i wapń. Co istotne orzechy migdałowca są też cennym źródłem kwasów tłuszczowych. Ponieważ potrafią szybko zaspokoić pierwszy głód migdały blanszowane są wskazane osobom będącym na diecie odchudzającej. Wszystko to dzięki dość wysokiej zawartości białka oraz błonnika. Warto też wiedzieć, że migdały blanszowane korzystnie wpływają na pamięć, wspomagają koncentrację i pomagają w walce ze stresem.

Zastosowanie migdałów w kuchni

Pyszne migdały blanszowane można z powodzeniem chrupać jako przekąskę pomiędzy posiłkami, choć warto wiedzieć, że te pyszne orzechy mają o wiele szersze zastosowanie w kuchni. W wersji „na szybko” można dodać je do jogurtu czy owsianki i zjeść w towarzystwie ulubionego jogurtu lub mleka. Pysznie smakują też z dodatkiem masła orzechowego oraz bakalii. Można je dodać również do sałatek, wtedy najlepiej wykorzystać migdały prażone blanszowane.

Migdały blanszowane mają dość szerokie zastosowanie w cukiernictwie. Można je wykorzystać do przygotowania przepysznej masy marcepanowej lub posypać nimi wierzchnią warstwę wypieków, przy czym jako posypkę warto wykorzystać migdały w płatkach. Pysznie podkręcą smak szarlotki, choć istnieje też przepis na prawdziwy migdałowiec – dla najwierniejszych fanów migdałowych smaków.

Migdały blanszowane w sklepach Carrefour

Sprawdź szeroką ofertę migdałów w sklepach Carrefour w całej Polsce i zaopatrz się w porcję tych pysznych orzechów lub wybierz swoje migdały blanszowane on-line w sklepie carrefour.pl. Ile kosztują migdały blanszowane? Cena orzechów jest ściśle uzależniona od pojemności opakowania oraz samego producenta. Warto śledzić ofertę na bieżąco, by nie przegapić atrakcyjnych promocji cenowych.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu