Mąka pszenna

4
49
 

1 kg

2
49
 

1 kg

4
65
 

1 kg

8
99
 
11,29 zł cena sprzed obniżki

0,245 kg

36,69 zł/1 kg

-20%
8
19
 

0,9 kg

9,10 zł/1 kg

4
65
 

1 kg

2
29
 

1 kg

12
79
 

0,1 kg

127,90 zł/1 kg

8
99
 
11,29 zł cena sprzed obniżki

0,24 kg

37,46 zł/1 kg

-20%

Mąka pszenna – królowa polskiej kuchni

Mąka pszenna to rodzaj mąki, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Produkt ma swoje stałe miejsce niemal w każdej polskiej kuchni i ma bardzo szerokie zastosowanie. Właściwości mąki pszennej były doceniane już od dawna i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Jakie właściwości ma mąka pszenna i jakie dania można z nią przyrządzić?

Mąka pszenna – właściwości najpopularniejszej mąki

Dobrej jakości mąka pszenna powstaje w młynach z wykorzystaniem prawdziwych ziaren pszenicy. Sam produkt zawiera wiele cennych składników odżywczych i minerałów. W jego składzie można znaleźć między innymi białko i błonnik, witaminy z grupy E oraz B, żelazo i magnez. Ponieważ jest ona dokładnie zmielona nie znajdziemy w niej otrębów, co ma bezpośredni wpływ na to, że jest dla naszego organizmu po prostu lżejsza i lekkostrawna.

Mąka pszenna – zastosowanie w kuchni

Mąka pszenna króluje w polskich kuchniach od stuleci. Niegdyś gospodynie domowe używały jej głównie do przygotowywania treściwych dań dla całych rodzin, takich jak pierogi, kopytka, kartacze czy chociażby kluski leniwe. Dziś bez użycia mąki pszennej nie powstałoby wiele pysznych przepisów i receptur na aromatyczne dania kuchni polskiej i nie tylko.

Delikatna w smaku i najdelikatniejsza ze wszystkich mąk mąka pszenna luksusowa to królowa wypieków. Z jej udziałem powstają przepyszne biszkopty, czyli baza do wielu pysznych ciast i tortów. Śmiało można dodać ją do naleśnikowego ciasta i wszelkich ciast drożdżowych, jak chałki, drożdżówki czy staropolskie racuszki. Mąka pszenna jest też często składnikiem panierek do kotletów.

Tania mąka pszenna w sklepach Carrefour

Szeroki wybór dobrej jakości mąki pszennej można znaleźć w sklepach Carrefour w całej Polsce, a także sklepie internetowym na carrefour.pl. Ile kosztuje mąka pszenna? Cena opakowania mąki jest bardzo atrakcyjna, choć różni się w zależności od producenta. Mąka pszenna 1 kg kosztuje w granicach 5-10 zł za opakowanie.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu