Mąka krupczatka

4
29
 
4,29 zł najniższa cena

1 kg

7
05
 

1 kg

3
79
 

1 kg

4
59
 

1 kg

Mąka krupczatka – doskonała w każdej kuchni

Mąka krupczatka to rodzaj mąki pszennej, a dokładniej najgrubsza mąka stosowana w polskiej kuchni. Biorąc pod uwagę konsystencję można ją porównać do kaszki, przez co dobrze sprawdza się jako panierka. Jest to bardzo dobra, choć często niedoceniana mąka, którą warto mieć w swojej kuchni. Jak wykorzystać mąkę krupczatkę i czym się charakteryzuje?

Mąka krupczatka – właściwości

Krupczatka to mąka pszenna o zwiększonym ziarnie. W porównaniu do innych mąk wyróżnia się wysoką zawartością błonnika pokarmowego, a także nienasyconych tłuszczów. W składzie mąki krupczatki można znaleźć również białko, wodę, a także cukier. Dobrej jakości mąka krupczatka zawiera również cenne dla zdrowia składniki mineralne. Warto wśród nich wymienić związki, takie jak fosfor, wapń, potas, a także witaminy z grupy E oraz B.

Mąka krupczatka – typy

Na sklepowych półkach dostępne są dwa typy mąki krupczatki – 450 i 500. Informację o typie mąki można znaleźć na opakowaniu. Czy one się różnią i co oznaczają te cyfry? Mąka krupczatka typ 450 – taki zapis wskazuje na to, jaką ilość składników mineralnych znajdziemy w produkcie. W przypadku mąki typu 450 jest to 0,45% dlatego krupczatka bardzo często porównywana jest z mąką tortową. Mąka krupczatka 500 jest nieco bardziej bogata w minerały.

Mąka krupczatka w kuchni – zastosowanie

Choć często pomijana podczas zakupów mąka krupczatka ma w kuchni dość szerokie zastosowanie. W jakich daniach sprawdza się najlepiej? Właściwości mąki krupczatki oraz jej konsystencja sprawiają, że ten rodzaj mąki z powodzeniem można stosować jako element panierki do mięs, na przykład kotletów mielonych bądź schabowych. Z użyciem mąki krupczatki można też szybko i sprawnie zagęszczać zupy oraz lepić domowej roboty pierogi i kopytka. Wykorzystując krupczatkę można również przyrządzić domowej roboty makarony i kluski leniwe.

Mąka krupczatka sprawdza się również cukiernikom. Doskonale wychodzą z niej kruszonki do wypieków, kruche ciasteczka i różnego rodzaju tarty – te słodkie i wytrawne. Dodając mąkę krupczatkę do ciasta możemy mieć pewność, że powstaną puszyste i rozpływające się w ustach naleśniki i racuchy, a także… włoska pizza.

Mąka krupczatka – gdzie kupić?

Wysokiej jakości mąka krupczatka dostępna jest w sieci sklepów Carrefour na terenie całej Polski oraz sklepie on-line na carrefour.pl. Wybierz mąkę od ulubionego producenta i ciesz się nową jakością w swojej kuchni. Ile kosztuje mąka krupczatka? Cena opakowania mąki jest bardzo atrakcyjna i różni się w zależności od wytwórcy.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu