MądrzeJEMY

Drugi sezon programu MĄDRZEJEMY był pełen interesujących tematów, nieoczywistej wiedzy, a także ciekawych porad pomagających jeść lepiej i bardziej świadomie.  

Drugi sezon zmieścił w sobie 10 odcinków, w których Katarzyna Bosacka podjęła próbę zmiany codziennych nawyków żywieniowych Polaków. Edukatorka i propagatorka świadomych wyborów, ponownie spotkała się w pracowni MądrzeJEMY z uczestnikami, którzy przeszli przez serię eksperymentów dotyczących ich codziennego odżywania. Na nową, ciekawą i niezwykle różnorodną grupę uczestników czekały nie lada wyzwania. A wszystko zgodnie z myślą: jak jeść, by lepiej i zdrowiej żyć..

W programie nie zabrakło niespodzianek! Formuła nieco uległa zmianie, a nowością w MądrzeJEMY2 był współprowadzący. Katarzynie Bosackiej towarzyszył ulubieniec widzów, zdobywca Telekamery – Bartek Jędrzejak. Bartek przeprowadzał reporterskie śledztwa w kwestii pochodzenia produktów, ale też zdradzał ciekawostki, którymi wzbogacał edukacyjny wątek prowadzony przez Katarzynę Bosacką. Katarzyna Bosacka prześwietlała etykiety produktów, podpowiadając, które składniki należy wyeliminować z diety. Sprawdzając sklepowe półki, doradzała które produkty warto mieć w swojej kuchni, a których lepiej unikać, a także jakie zamienniki wybrać. Bartek Jędrzejak oraz uczestnicy odwiedzali dostawców, od których najlepiej kupować, chcąc jeść i żyć zdrowo – lokalnych producentów oraz ich prowadzone świadomie gospodarstwa. W drugim sezonie prowadzący odpowiadali na pytania i sprawdzali m.in. czym właściwie jest BIO, jak ograniczyć ilość spożywanego mięsa, jak budować dietę dziecka tak, aby zapobiegać otyłości czy tłuszcze, sól i cukier to wrogowie zdrowia. Katarzyna Bosacka podpowiadała, jak sprawdzić świeżość jedzenia, czego możemy dowiedzieć się z etykiety, ale też jak jeść, by nie zabijać planety. Bartek Jędrzejak z kolei uzupełniał tę wiedzę o przydatne ciekawostki.

 

Mądrze planujemy, mądrze kupujemy, dzielimy się, nie wyrzucamy

Zobacz odcinki drugiego sezonu

Odcinek1. Co to znaczy EKO-ŻYWNOŚĆ?

Odcinek2. Jak z głową ograniczać ilość mięsa?

Odcinek 3. Jak Walczyć z otyłością u dzieci?

 

Odcinek 4. Dlaczego warto wybierać jedzenie z bliska?

Odcinek 5. Które mleko jest dla nas nejlepsze?                     

Odcinek 6. Czy wszystkie tłuszcze są złe?                        

Odcinek 7. Jak ograniczyć ilośc soli i cukru?       

 

Odc 8. Jak zadbać o świeżośc jedzenia?

Odc 9. Jak czytać etykiety?                

Odc 10. Jak jeść mądrze dla siebie i dla planety?

MądrzeJEMY, mądrze kupujemy