Wprowadzamy nowe oznaczenia na opakowaniach

DZIAŁAMY RAZEM

W 2019 roku dołączyliśmy do Koalicji 5 Frakcji, której celem jest wsparcie segregacji i recyklingu odpadów opakowaniowych. Pomagają w tym specjalne piktogramy umieszczane na opakowaniach oraz edukacja konsumentów, poprzez wskazywanie im konkretnych działań na rzecz zielonej transformacji.

JAK TO ROBIMY?

Chcemy zwiększyć poziom prawidłowej segregacji odpadów i odzyskiwania surowców, dlatego wspólnie dbamy o to, by każdy konsument wiedział, jak segregować i gdzie wyrzucać zużyte opakowania.
Dlatego teraz na wielu opakowaniach produktów w Carrefour umieszczone zostały specjalne oznakowania, które wskażą Ci, do jakiego pojemnika powinieneś je wyrzucić. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz na etykiecie.

 

ETYKIETA I OZNACZENIA

Na każdym z piktogramów znajdziesz 3 informacje, które wskażą Ci, jak odpowiednio segregować zużyte opakowanie.

NASZE DZIAŁANIA MAJĄ SENS!

W badaniu nt. postaw Polaków wobec segregacji odpadów i ekologii, konsumenci wskazali szereg trudności, które napotykają w związku z segregacją odpadów, m.in. brakuje im informacji, do jakiego pojemnika powinni wyrzucać poszczególne odpady. Z badania wynika, że eko-oznakowania na opakowania przygotowane przez Kolację 5 Frakcji są odpowiedzią na zdiagnozowany problem.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu