Herbata Rooibos

7
99
 

0,03 kg

266,33 zł/1 kg

14
69
 

0,09 kg

163,22 zł/1 kg

6
15
 

0,03 kg

205,00 zł/1 kg

5
59
 

0,04 kg

139,75 zł/1 kg

Herbata Rooibos – wartościowy napar dla każdego

Czym dokładnie jest Rooibos? Herbata którą określa się mianem czerwonej, to bardzo esencjonalny i wartościowy napar, który może pić każdy – zarówno dorośli, jak i dzieci. W smaku herbata Rooibos jest nieco inna niż klasyczna herbata. Brakuje w niej charakterystycznej goryczki, ale możemy wyczuć ciekawe nuty słodyczy i wyjątkową łagodność. Sprawdź szeroki asortyment herbat Rooibos w sklepach Carrefour oraz na carrefour.pl.

Rooibos – herbata czerwona

Rooibos to nazwa krzewu, który uprawiany jest wyłącznie w Afryce i nosi nazwę czerwonokrzewu. Z jego liści wytwarza się napar, który powszechnie nazywany jest herbatą choć prawda jest taka, że z herbatą nie ma wiele wspólnego. Kluczową cechą wspólną dla klasycznych herbat, a wywarem z Rooibos jest sposób parzenia. Zasuszone wcześniej liście zalewa się wrzątkiem i parzy przez około 5 minut pod pokrywką. Dopiero po upływie tego czasu można delektować się wyśmienitym smakiem aromatycznego naparu o wspaniałych właściwościach.

Herbaty Rooibos – właściwości

Herbata Rooibos znana jest z wielu swoich cennych właściwości. Jakich dokładnie? Napar z liści czerwonokrzewu doskonale wspomaga naturalne mechanizmy obronne organizmu. Znajdziemy w nim między innymi utleniacze, które korzystnie wpływają na system odpornościowy i pozwalają uniknąć na przykład przeziębienia i grypy. Napój ma również duże ilości witaminy C i antyoksydantów, opóźniających procesy starzenia oraz redukujących ilość wolnych rodników.

Miłośnicy herbaty Rooibos z pewnością docenią fakt, że w jej składzie można znaleźć także kwasy fenolowe. Są to związki chemiczne, które mają zbawienne działanie na przewód pokarmowy. Dzięki nim, a także wielu mikroelementom herbata Rooibos szczególnie polecana jest osobom, które często zmagają się z problemami trawiennymi. Oprócz wymienionych składników warto wymienić także fluor, potas i sód. Aż trudno dać wiarę, że w jednej szklance napoju można zmieścić tyle zdrowia.

Herbata Rooibos – gdzie kupić?

Dzięki płynnie działającej międzynarodowej sieci dystrybucji towarów herbata Rooibos jest w naszym kraju dosyć łatwo dostępna. Opakowania pełne suszonych liści czerwonokrzewu lub ekspresowych saszetek można znaleźć w sklepach Carrefour oraz na carrefour.pl.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu