Chleb żytni

8
99
 

0,5 kg

17,98 zł/1 kg

5
76
 

~ 0,3 kg

19,20 zł/1 kg

6
99
 

0,5 kg

13,98 zł/1 kg

6
72
 

~ 0,35 kg

19,20 zł/1 kg

4
49
 
5,79 zł cena sprzed obniżki

0,4 kg

11,23 zł/1 kg

-22%
6
58
 

~ 0,25 kg

26,30 zł/1 kg

5
39
 

0,5 kg

10,78 zł/1 kg

Chleb żytni – doskonałe pieczywo o głębokim smaku

Produkty na bazie zbóż, takie jak chleb żytni, powinny stanowić sporą część codziennej diety. Smaczny i pełen składników odżywczych bochenek jest polecany zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Warto wprowadzić go do jadłospisu na stałe, zastępując nim tradycyjne pieczywo jasne. Chleb żytni razowy jest jednym z najzdrowszych rodzajów pieczywa!

Chleb żytni pełnoziarnisty na zakwasie – tajemnica wyjątkowego smaku

Chleb żytni razowy ma oryginalny smak, który jest jego cechą charakterystyczną. Co jest jego zasługą? Zastosowanie mąki żytniej oraz naturalnego zakwasu. To właśnie zakwas sprawia, że upieczony bochenek chleba ma dość zbitą strukturę, nieco kwaskowaty posmak oraz zachowuje swoją świeżość na dłużej.

Chleb żytni razowy – właściwości odżywcze

Mówi się, że pieczywo żytnie razowe to najzdrowsza odmiana pieczywa. Czemu zawdzięcza to stwierdzenie? Otóż chleb żytni razowy zawiera wiele cennych składników odżywczych, które powinny być niezbędnym elementem codziennej diety. Posiada ich o wiele więcej niż tradycyjne pieczywo pszenne.

Chleb żytni to źródło naturalnego błonnika, czyli substancji, która bardzo pozytywnie wpływa na ludzki układ trawienny. Jest też bogactwem białka i witamin z grupy B, a także składników mineralnych, wśród których warto wymienić żelazo, cynk, wapń. Co takiego jeszcze posiada chleb żytni? Ponieważ wytwarza się go na zakwasie bochenek pieczywa zawiera cenne bakterie kwasu mlekowego, których zadaniem jest wzmacnianie systemu odpornościowego człowieka, a także kwas foliowy istotny zwłaszcza dla kobiet w ciąży.

Żytni chleb w Twojej kuchni

Chleb żytni ciemny możesz jeść ze smakiem na wiele różnych sposobów. Jest doskonałą bazą dla różnego rodzaju kanapek z wędliną, pastami i warzywami. Świeże pieczywo doskonale smakuje posmarowane naturalnym masłem. Chleb żytni pełnoziarnisty to też sprawdzony dodatek do wielu tradycyjnych zup – na przykład żuru czy barszczu białego. Z jego dodatkiem będą smakować też różne zapiekanki, a nawet eko tosty. Zastosowanie chleb jest bardzo szerokie i zależy wyłącznie od Twojego pomysłu na danie.

Ile kosztuje chleb żytni? Cena bochenka chleba wykonanego na bazie mąki żytniej i zakwasu jest wyższa niż mniej wartościowego pieczywa jasnego.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu