Biała herbata

8
65
 

0,03 kg

288,33 zł/1 kg

8
65
 

0,03 kg

288,33 zł/1 kg

5
85
 

0,025 kg

234,00 zł/1 kg

5
85
 

0,025 kg

234,00 zł/1 kg

8
65
 

0,03 kg

288,33 zł/1 kg

Biała herbata – królowa herbat

Biała herbata to napój, którego cenne właściwości oraz delikatny smak wciąż są niedoceniane. Niesłusznie. Biała herbata nie tylko doskonale smakuje. Suszone liście zawierają wiele cennych składników, które wykazują działanie prozdrowotne. Ani w smaku, ani w wyglądzie nie przypomina herbaty czarnej czy zielonej. Warto pić codziennie minimum jedną filiżankę, by na własnej skórze poczuć, jak działa.

Jak powstaje herbata biała?

Wbrew mylącej nazwie biała herbata wcale nie jest kolejną odmianą krzewu herbacianego, który daje jakieś inne, białe owoce. W rzeczywistości herbata biała liściasta to nic innego, jak klasyczny krzew herbaciany – ten sam, z którego pozyskuje się liście herbaty czarnej lub zielonej. Skąd więc różnica? Podstawowym czynnikiem jest zupełnie inny sposób suszenia, przetwarzania, a nawet moment zbierania liści.

Biała herbata zbierana jest bardzo wcześnie. Dokładniej mówiąc w momencie, kiedy liście krzewów mają jeszcze formę pączków i pokrywa je charakterystyczny biały meszek (skąd nazwa). Od razu po zbiorach pączki poddawane są procesowi suszenia. Ważną ciekawostką jest fakt, że dla zdobycia 250 g herbaty białej trzeba wysuszyć około 80 tysięcy małych pączków.

Biała herbata - właściwości

Ponieważ herbata biała powstaje z młodych listków jest to najmniej przetworzona chemicznie herbata, którą można dostać w sklepach. Sam napój ma bardzo łagodny smak i delikatny aromat. Jest to najzdrowsza herbata, która w swoim składzie zawiera między innymi przeciwutleniacze i wolne rodniki, odpowiedzialne za opóźnianie procesów starzenia się skóry. Herbata biała pozwala obniżyć poziom cholesterolu, działa korzystnie na układ krwionośny, przeciwdziała próchnicy, stymuluje pracę mózgu i wspomaga regulację ciśnienia krwi. Naukowcy twierdzą, że pijąc regularnie białą herbatę usuwamy z organizmu szkodliwe toksyny i zbawiennie wpływamy na naszą cerę.

Biała herbata – gdzie kupić?

Gdzie dostępna jest biała herbata. Sklep Carrefour oferuje szeroki wybór tych napoi. Dostępna jest zarówno biała herbata w torebkach, jak i herbata biała liściasta. Lepiej jednak kupować tą w formie suszonych liści, ponieważ listki można zaparzać nawet kilka razy. Ile kosztuje biała herbata? Cena produktu nie jest wygórowana. Za opakowanie nie powinniśmy zapłacić więcej niż 10 zł.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu