Kalorie spalone podczas jazdy na rowerze mogą pomóc utrzymać smukłą sylwetkę, ale to nie wszystko! Sport ma ogromny wpływ na zdrowie człowieka. Wzmacnia mięśnie, napędza metabolizm, wpływa na produkcję hormonów szczęścia, obniża stres. Wysiłek fizyczny to także spalanie kalorii i zgrabniejsza sylwetka. Spacer czy rower – co wybrać? Zobacz, które aktywności pomogą ci utrzymać dobrą formę i poprawić samopoczucie!
Zanim przejdziemy do tego ile kalorii spala spacer, a ile kcal jesteś w stanie spalić podczas jazdy na rowerze, warto zacząć od podstaw. Kluczem do pięknego wyglądu i atrakcyjnej sylwetki jest dieta. Jeśli zastanawiasz się, jak skutecznie schudnąć, przede wszystkim przyjrzyj się swoim posiłkom. Samo ograniczenie ilości spożywanych dziennie kalorii może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Wysiłek fizyczny wzmaga głód, dlatego potrawy powinny być odpowiednio zbilansowane, aby dostarczać organizmowi odpowiedniej ilości energii i składników odżywczych. Wyklucz ze swojego menu niezdrowe produkty – wysoko przetworzone, słone przekąski, słodycze, napoje gazowane i inne artykuły o wysokiej zawartości cukru. Jeżeli trenujesz nie przywiązując uwagi do swojego menu, najprawdopodobniej nie uda ci się zrzucić zbędnych kilogramów czy centymetrów w talii.
Dobrym rozwiązaniem jest wizyta u dietetyka, który oceni twój sposób odżywiania i określi zapotrzebowanie kaloryczne. Na jego podstawie ułoży odpowiednią dla ciebie dietę, która stosowana wraz z treningiem z pewnością przyniesie pożądane rezultaty.
Zastanawiasz się, ile kalorii spala spacer, a ile jazda na rowerze? Wszystko zależy od pokonanego dystansu, masy ciała czy ukształtowania terenu – jak wiadomo, łatwiej chodzić po chodniku niż np. po piasku.
Przyjmuje się, że podczas godzinnego spaceru w umiarkowanym tempie spala się 200 kcal, a w szybkim tempie już 300 kcal.
Jeśli lubisz maszerować, zastanów się nad zakupem kijów do nordic walkingu. W ostatnich latach przybywa wielu zwolenników tego sportu. Nie ma się co dziwić – angażuje on górne partie mięśniowe, które przy zwykłym spacerze zazwyczaj pozostają w spoczynku, a także wpływa na poprawę postawy ciała.
Jeśli chodzi o jazdę na rowerze – godzinna przejażdżka z prędkością 10 km/h pomoże ci spalić 300 kcal, natomiast godzinna jazda na rolkach - 400 kcal.
Skuteczne odchudzanie opiera się na systematyczności. Bardzo istotne jest regularne jedzenie (minimum 5 posiłków dziennie!), codzienna aktywność fizyczna oraz picie wody co kilkadziesiąt minut. Jeśli z jakichś powodów nie uprawiasz sportu na świeżym powietrzu, ćwicz w swoich czterech ścianach. Możesz maszerować w miejscu, wykonywać ćwiczenia rozciągające, wpływające pozytywnie na kręgosłup, zwiększające elastyczność mięśni i ruchomość stawów. W domowych warunkach możesz wykonywać także ćwiczenia cardio – wytrzymałościowe, poprawiające kondycję i pracę układu krążenia. Podczas domowych aktywności warto monitorować kroki oraz puls za pomocą smartwatcha lub sportowej opaski.
Pamiętaj także o spożywaniu odpowiedniej ilości wody każdego dnia. Osoby trenujące powinny wypijać jej więcej. Woda nie zawiera kalorii i zmniejsza uczucie głodu, dlatego jest ważnym elementem w walce ze zbędnymi kilogramami. Jak więc określić, ile tego drogocennego napoju spożywać dziennie? Warto skorzystać ze specjalnych aplikacji, które określą twoje zapotrzebowanie na wodę i przypomną o jej regularnym piciu.
Wykorzystaj wiosenną aurę i zaprzyjaźnij się z jakąkolwiek formą ruchu, która sprawi ci przyjemność. Wiosną warto zwrócić uwagę na sporty na świeżym powietrzu, np. jazda na rowerze, na rolkach, spacer czy bieganie. Dawka ruchu na zewnątrz dotleni organizm, wyciszy cię i zrelaksuje, a w połączeniu z odpowiednią dietą pozwoli skutecznie schudnąć. Sportowe aktywności domowe też są jak najbardziej wskazane! Każda forma ruchu przyniesie pozytywne skutki dla ciała i umysłu.
Lista kategorii
Zużyty sprzęt i opakowaniaCertyfikat BIOPoznaj Nutri-scoreQR kodyNiedziele handlowe 2024Dodatkowe listingiUstawienia cookies