Wszystko, co musisz wiedzieć, kupując zabawki dla swojego dziecka!

Zabawki są ważnym aspektem w życiu każdego dziecka. Nie tylko bawią, ale także rozwijają wyobraźnię oraz wrodzoną kreatywność. Warto od czasu do czasu kupować swojej pociesze zabawkę, czy to lalkę, samochodzik, czy pluszowego misia. Mamy dla ciebie kilka inspiracji. Zobacz nasze teksty – przyjemnej lektury!

Kultowa lalka Barbie

Pierwsza lalka Barbie ujrzała światło dziennie w 1958 roku. Jej twórczynią była Ruth Handler, właścicielka firmy Mattel. Nazwa Barbie wzięła się od imienia jej córki – Barbary. Zadebiutowała ona na nowojorskich targach w 1959 roku. Wbrew wątpliwościom męża Ruth, Elliota, Barbie bardzo szybko stała się marzeniem wielu dziewczynek. I ta sława Barbie trwa do dziś.

Wówczas lalki te miały jasne lub ciemne włosy, ubrane zaś były w stroje kąpielowe w biało-czarne paski. Dziś możesz kupić swojemu dziecku lalkę Barbie ubraną w najróżniejsze stroje, nie tylko kąpielowe. Są lalki syrenki, weterynarze, lekarki czy nauczycielki. Lalka Barbie doczekała się też swoich młodszych sióstr, a nawet dzieci. Zobacz, na czym polega fenomen Barbie i jak ewoluowała kultowa lalka?

Zabawki, które rozwijają kreatywność

Wybierając zabawkę na prezent pod choinkę, dla niemowlaka, na urodziny 5-cio lub 10-cio latka, bądź też jako prezent na Dzień Dziecka weź pod uwagę nie tylko walory estetyczne, ale także zainteresowania dziecka, bezpieczeństwo i potencjalny rozwój poprzez zabawę. Zobacz, jakie zabawki rozwijają zdolności dziecka i gwarantują świetną zabawę!

Jak zbudować z dzieckiem tor wyścigowy?

Jeżeli zaś zastanawiasz się, jak zbudować tor wyścigowy dla swoich dzieci, to również mamy dla ciebie kilka wskazówek. Spraw, by twój maluch mógł ćwiczyć koordynację ruchową i sprawność manualną poprzez zabawę. Domowe wyścigi i tory przeszkód to świetny pomysł na zabawę z dzieckiem.

Edukacyjny prezent. Jak klocki rozwijają wyobraźnię dziecka?

Warto wybierać zabawki edukacyjne, które oprócz dostarczenia rozrywki wpłyną pozytywnie na kreatywność i wyobraźnię dziecka. Jedną z naszych propozycji są klocki.

Drewniane zabawki – ekologiczne i przyjazne dziecku

Wśród naszych inspiracji znajdziesz pigułkę wiedzy o drewnianych zabawkach ekologicznych dla dziecka, które zyskują nieustannie na popularności wśród Polaków.

Kultowe klocki lego. Dlaczego podbiły serca dzieci?

Chcielibyśmy ci przybliżyć historię powstania klocków. Może zastanawiasz się, dlaczego klocki LEGO zdobyły taką popularność? Z pewnością można mówić o fenomenie tych zabawek, które są uwielbiane nie tylko przez dzieci, ale również dorosłych. Poznaj historię klocków LEGO i wybierz ulubiony zestaw dla swojego dziecka!
Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu