Zeszyty szkolne: jakich zeszytów potrzebuje pierwszoklasista?

Do pierwszej klasy szkoły podstawowej należy kupić cały niezbędnik ucznia: podręczniki, piórnik wraz z wyposażeniem, strój na WF, a także odpowiednie zeszyty. Do jakich przedmiotów przydadzą się zeszyty w linie, a do jakich w kratę? Jak ochronić je przed wilgocią i zabrudzeniami? Sprawdź!Zeszyty szkolne: jakich zeszytów potrzebuje pierwszoklasista?

Zeszyty do szkoły  w 3 linie

Zeszyty dla uczniów pierwszych klas powinny mieć 3 linie. Najczęściej linie występują co 5 mm – jedna z nich jest cieńsza, błękitna, a dwie grubsze – przeważnie czerwone. Taki układ linii ułatwia dziecku naukę starannego i estetycznego pisania.

Najlepiej wybierać cienkie zeszyty do szkoły, 16 lub 32-kartkowe, o formacie A5. Należy pamiętać, że uczniowie mają w plecaku wiele przyborów i akcesoriów – lekkie zeszyty pozwalają ograniczać ciężar szkolnej wyprawki.

Zeszyty do szkoły w kratę

Zeszyty w kratę są potrzebne przede wszystkim na lekcjach matematyki. W niektórych szkołach stosuje się je również jako dzienniczki, w których zapisywane są różnorodne istotne informacje dotyczące klasowych wydarzeń. To w nich nauczyciele mogą zapisywać uwagi dotyczące edukacji i zachowania twojej pociechy. Jeśli w szkole twojego pierwszaka nauczyciele korzystają jedynie z elektronicznych dzienników i tak warto zakupić jeden zeszyt w kratę więcej, na wszelki wypadek – z pewnością się przyda, np. jako brudnopis.

Zeszyty z napisami przedmiotów

Ciekawą alternatywą dla zeszytów szkolnych z bajkowymi, kolorowymi grafikami, są zeszyty z napisami przedmiotów. To idealny wybór dla maluchów, które cenią sobie porządek w  plecaku oraz na biurku. Zeszyty z nazwami przedmiotów są świetną opcją także na następnych etapach edukacji. Sprawdź, jak wybrać piórnik do pierwszej klasy!

Okładki na zeszyty szkolne

Zeszyty są ciągle używane, stykają się z różnymi przedmiotami i substancjami, przez co mogą szybko się niszczyć. Aby ochronić je przed zabrudzeniami i wilgocią, warto zaopatrzyć ucznia w odpowiednie okładki. W naszej ofercie znajdziesz modele kolorowe i przezroczyste. Przeczytaj także: praktyczny poradnik, jak przygotować biurko dla pierwszoklasisty!

Bloki i papiery kolorowe

Oprócz zeszytów, wyposażenie pierwszoklasisty powinno zawierać także bloki rysunkowe i techniczne. Te pierwsze posłużą do wykonania różnorodnych prac plastycznych – rysunków, wycinanek czy wyklejanek. Zobacz, jakie przybory przydadzą się na lekcje plastyki (a także do domowego tworzenia)! Bloki techniczne przydadzą się podczas bardziej zaawansowanych projektów, np. plakatów czy makiet.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu