Wyprawka dla pierwszoklasisty

Wyprawka dla pierwszoklasisty

Wyprawka dla pierwszoklasisty - co należy kupić?

Rozpoczęcie edukacji w szkole to często duży stres zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Pierwszoklasistów czeka mnóstwo nowych sytuacji, wyzwań i przygód. Aby ich na nie przygotować, zadbajmy o to, by w plecaku malucha znalazły się niezbędne artykuły szkolne. Rodzice uczniów, przekraczających próg szkoły po raz pierwszy to debiutanci w dziedzinie kompletowania szkolnej wyprawki. Czego nie może w niej zabraknąć? Co lepiej pominąć podczas zakupów? Oto garść praktycznych porad.

Wyprawka pierwszoklasisty- lista niezbędnych przyborów

Rodzice często mają trudności z podjęciem decyzji o zakupie poszczególnych artykułów. Oferta przyborów szkolnych w sklepie Carrefour oraz wszelkich akcesoriów, które mają ułatwić szkolny start jest niezwykle szeroka. Jak wybrać z niej to, co naprawdę jest potrzebne? Zdecydujmy się na początek na rzeczy potrzebne do szkoły, bez których uczeń nie będzie mógł wykonywać swoich zadań. Jak to zrobić? Dużym ułatwieniem jest lista artykułów szkolnych. Często spis wymaganych akcesoriów publikowany jest przez szkołę, do której będzie uczęszczać dziecko. Jeśli jednak na stronie internetowej i na terenie placówki nie ma żadnych wskazówek, można zasugerować się poniższą listą, zawierającą najbardziej popularne elementy szkolnej wyprawki.

Co jest potrzebne do szkoły? 

Zakup podręczników zwykle nie stanowi problemu. Ich tytuły znane są dużo wcześniej, nim zacznie się rok szkolny. Poza nimi wyprawka do pierwszej klasy powinna zawierać wygodny i funkcjonalny plecak lub tornister. Biorąc pod uwagę ilość noszonych do szkoły przez dzieci akcesoriów i ich ciężar, warto wybrać model, który zapewni maluchowi ochronę przed wadami postawy i bólami pleców. Kolejną obowiązkową pozycją na liście zakupów jest piórnik. Na rynku dostępne są modele różnego typu. Wybrany wzór powinien być zarówno poręczny, jak i atrakcyjny dla dziecka. Inne przybory szkolne dla pierwszoklasisty to zeszyty. Zwykle potrzebne są wzory w kratkę i linie, o niewielkiej ilości kartek. Zazwyczaj też konieczny jest zakup zeszytu do nut oraz takiego o gładkich kartkach. Pozostałe rzeczy do szkoły, których nie powinno zabraknąć w pierwszej wyprawce to:
 
Aby zachęcić dziecko do nauki i wykształcić w nim pozytywny stosunek do szkoły, warto uczynić je aktywnym uczestnikiem szkolnych przygotowań. Kupujmy artykuły szkolne wraz z dzieckiem. Pozwólmy mu wybrać modele z ulubionymi bohaterami lub w atrakcyjne dla niego wzory. Dzięki temu maluch może zyskać nie tylko motywację do nauki, ale otoczony samodzielnie wybranymi przyborami, poczuje się pewniej w szkolnej rzeczywistości. Podczas zakupów zadbajmy jednak o to, by wszystkie rzeczy potrzebne do szkoły były bezpieczne dla malucha oraz wysoce funkcjonalne. Wykonanie poszczególnych akcesoriów stawiajmy wyżej, niż ich wygląd. Stawką jest zdrowie naszej pociechy oraz jej komfort. Wyprawka do szkoły składająca się ze sprawdzonych, wysokiej jakości przyborów, posiadających odpowiednie atesty, gwarantujące bezpieczeństwo ich użytkowania, stanowi najlepszy wybór.

Rzeczy potrzebne do szkoły- o czym nie można zapomnieć?

Mimo, że zakup niezbędnych akcesoriów dla pierwszoklasisty początkowo wydaje się trudny, wystarczy podejść do tego zadania z rozsądkiem i z gotową listą zakupów. Przybory szkolne dla pierwszoklasisty to jednak nie wszystko. Czeka nas także zakup stroju sportowego oraz obuwia na zajęcia fizyczne. Jeśli dziecko nie posiada ubioru galowego, odpowiedniego na rozpoczęcie roku, szykuje się nam kolejny wydatek. Biała koszula oraz granatowe lub czarne spodnie czy spódniczka to absolutny must have każdego ucznia. Wielu rodziców, kompletując wyprawkę pierwszoklasisty zapomina o poręcznej śniadaniówce, w której przygotowane dla dziecka śniadanie zachowa świeżość oraz bidonie, po który sięgnie maluch, gdy poczuje pragnienie.
Kategorie
Filtry

Marki

Znaleziono: 1 produkt

z 1

Sortuj po:

Najpopularniejsze

139   
99
109
00
 
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 109,00 zł

1 szt.

z 1

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Dom i ogród
Wyposażenie domu