Początek roku szkolnego: 7 sposobów na miłe powitanie szkoły

Pierwszy dzień szkoły obchodzimy w Polsce 1 września lub w pierwszy poniedziałek miesiąca (jeśli 1 września wypada w weekend). Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 wypada w środę. Tego dnia nie ma lekcji – uczniowie uczestniczą jedynie w uroczystych apelach i spotkaniach z wychowawcami. Jak wesprzeć dziecko i sprawić, by ten dzień był dla niego wyjątkowy? Co zrobić, aby początek roku kojarzył się miło i przyjemnie? Sprawdź!7 sposobów na miłe powitanie szkoły

Strój na rozpoczęcie roku szkolnego

Gdy wyprawka jest już gotowa, nowe zeszyty, plecak i piórnik czekają na pierwszy dzień nauki, wielu rodziców zastanawia się, jak ubrać dziecko na rozpoczęcie roku szkolnego. W większości placówek obowiązuje strój galowy, czyli elegancki. W przypadku dziewczynki najlepiej postawić na białą koszulę lub bluzkę oraz ciemną spódniczkę lub długie spodnie. Jeśli chodzi o chłopców – świetnie sprawdzą się biała koszula oraz długie, ciemne spodnie. Nie ma również żadnych przeciwskazań, aby twój syn założył szykowny garnitur oraz krawat. Pamiętaj, że rozpoczęcie roku szkolnego to ważna data w kalendarzu każdego ucznia – jego strój powinien odzwierciedlać wagę tego wydarzenia.

Fryzury na rozpoczęcie roku szkolnego

Początek roku szkolnego to świetna okazja do wystąpienia w pięknym stroju i efektownej fryzurze. Ponadczasowym rozwiązaniem są loki i fale, które pasują praktycznie do każdej okazji. Idealną opcją na pierwszy dzień szkoły są także różnego rodzaju warkocze, w tym tzw. „dobierańce”. Bogate sploty, takie jak np. kokardy z włosów, urozmaicają proste, eleganckie, czarno-białe stylizacje i sprawiają, że dziewczynki poczują się wspaniale i wyjątkowo. Szykowną stylizację na rozpoczęcie roku szkolnego warto uwiecznić zdjęciem – po latach będzie to świetna pamiątka, która przypomni ważny dla ucznia moment.

Życzenia na rozpoczęcie roku szkolnego

Warto sprawić, aby dziecko miło kojarzyło początek szkoły. Możesz, przykładowo, zostawić na poduszce ucznia kartkę z życzeniami z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Zaznacz w niej, że to bardzo ważny moment, że odczuwasz dumę z jego dotychczasowych osiągnięć i że wierzysz w niego całym sercem.

Następnie przygotuj swojemu maluchowi pyszne śniadanie, np. tosty z karmelizowaną dynią, twarożkiem i orzechami, puszysty omlet kokosowy z owocami, naleśniki z kremem mascarpone i dżemem truskawkowym czy kuskus z nektarynkami i płatkami migdałów.

Nie masz jeszcze pełnej wyprawki? Sprawdź nasz poradnik, jak wybrać przybory do szkoły! Początek września to ostatni dzwonek na szkolne zakupy! Jeśli Twoje dziecko wchodzi na kolejny etap edukacji, sprawdź co powinno znaleźć się w licealnej wyprawce!

Wspólne spędzenie czasu z dzieckiem

Po rozpoczęciu roku szkolnego zaproś swoją pociechę na spacer połączony z piknikiem lub pysznymi lodami. Bardzo ważne jest zakodowanie miłych wspomnień związanych z rozpoczęciem roku szkolnego. Dziecko musi wiedzieć, że to ważne i doniosłe wydarzenie.

Tego dnia możesz również zaprosić swoją pociechę do wspólnego gotowania w domowym zaciszu. Przygotujcie smaczne dania obiadowe, np. penne z ziołowym pesto, tartę ze szparagami i szynką parmeńską, wegetariańskie burgery z batatów i kaszy quinoa podane z pastą awokado czy racuchy z jabłkami

Świetnym pomysłem na uczczenie pierwszego dnia szkoły jest zorganizowanie grilla, na który zaprosisz koleżanki i kolegów twojego dziecka. Przygotuj różnorodne atrakcje, np. gry planszowe, maraton filmowy czy tor przeszkód na dworze – aktywności te zapewnią godziny świetnej zabawy i niezapomniane chwile. Spędzenie czasu z rówieśnikami sprzyja zacieśnianiu więzi i zawieraniu nowych przyjaźni z koleżankami i kolegami z klasy.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu