Szkolna wyprawka. Co musi się w niej znaleźć?

Każdego roku rodzice stają przed dylematem związanym z zakupami przyborów szkolnych na nowy rok szkolny. Najczęściej mają do czynienia z dwoma podstawowymi problemami: ograniczonymi środkami finansowymi oraz brakiem wiedzy o tym, co powinno znaleźć się w wyposażeniu młodego ucznia.Szkolna wyprawka

Artykuły szkolne – do wyboru, do koloru

Obecnie mamy do czynienia z niezwykle bogatą ofertą materiałów i przyborów szkolnych.  W Carrefour dbamy o to, aby każdy uczeń znalazł coś dla siebie, nie nadwyrężając portfela rodziców. Na naszych sklepowych półkach odnajdziesz produkty w wersji premium, na licencji wytwórni filmów animowanych, np.: Minionki, Emotki, Kraina Lodu, Minnie, Psi Patrol. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz artykuły szkolne z grafiką, która najbardziej przypadnie do gustu twojej pociesze.

W co każdy uczeń powinien być „uzbrojony”?

Po przeprowadzeniu analizy domowego budżetu, należy zastanowić się, czego twoje dziecko będzie potrzebowało od 1 września. Na pewno jednym z najpotrzebniejszych elementów wyprawki ucznia jest funkcjonalny i – co najważniejsze – wygodny plecak, który dopasuje się do sylwetki i pomoże w utrzymaniu prawidłowej postawy. To właśnie w plecaku znajdą się elementy uczniowskiego wyposażenia. W naszej ofercie posiadamy wiele różnych modeli plecaków, bardzo atrakcyjnych cenowo (już od 29,99 zł), odpowiadającym potrzebom dziecka i  prawidłowo dopasowanych do sylwetki. 

Zeszyt to podstawa

Oprócz podręczników i zeszytów ćwiczeń, do niezbędnika ucznia należy również zeszyt – to nośnik, na którym zapisywane są najważniejsze informacje, które dziecko zdobywa podczas lekcji. Jest również jedną z podstawowych form oceny pracy przez nauczyciela. Dlatego też wybór odpowiedniego zeszytu w zależności od przedmiotu (w kratkę, dwie linie, czysty) oraz przeznaczenia (zeszyt przedmiotowy, brudnopis) to istotna część kompletowania szkolnej wyprawki.

Piórnik jako magazyn przyborów szkolnych

Część narzędzi służących do pisania - długopisy i ołówki, ścierania – gumki, korektory oraz mierzenia – linijki, ekierki, cyrkle – powinny znaleźć swoje miejsce w przestronnym i funkcjonalnym piórniku. Powinien być on wyposażony w dodatkowe przegródki, w którym dziecko będzie mogło ułożyć różne mniejsze przedmioty, np. temperówkę czy gumkę. Rozmiar i kształt piórnika zależy od preferencji  i potrzeb dziecka – w Carrefour znajdziesz różne modele (w cenie od 5,99 zł), najlepsze dla twojej pociechy.

Inne atrybuty ucznia

Uczniowska wyprawka posiada także wiele innych niezbędnych elementów, np.: pozostałe materiały do pisania i malowania, takie jak: flamastry, kredki i farby, markery, a także nożyczki czy klej na lekcje techniki czy plastyki. Dodatkowo należy zakupić blok rysunkowy biały i kolorowy, blok techniczny, plastelinę, pędzelki.
Trzeba również pamiętać o akcesoriach potrzebnych na lekcje wychowania fizycznego:  obuwiu sportowym, odpowiednim stroju gimnastycznym (najczęściej biała koszulka i ciemne spodenki) oraz worku, w którym dziecko będzie mogło schować wspomniane ubranie na WF.
Do składowych wyposażenia szkolnej wyprawki zaliczamy także obuwie na zmianę i worek na kapcie, pojemniki śniadaniowe (np. z przegródkami), a  w przypadku szkół technicznych i zawodowych – nawet fartuchy ochronne, mundury, rękawice itp.

 Wyprawka szkolna to problem? Nie z nami!

Stworzenie wyprawki szkolnej nie zawsze jest prostą sprawą. Niezbędne jest uwzględnienie potrzeb dziecka, takich jak jego zainteresowania czy typ szkoły. Wyprawka dla licealisty będzie częściowo różnić się bowiem od tej potrzebowanej przez ucznia szkoły podstawowej. Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom rodziców proponujemy szereg udogodnień i atrakcyjnych ofert w związku z powrotem dzieci do szkół. Osoby wybierające nasze produkty mogą liczyć na gwarancję najniższej ceny. W sklepach Carrefour honorujemy również kartę dużej rodziny oraz wprowadziliśmy 10% rabat podczas weekendowych zakupów dla osób posiadających aplikację „Mój Carrefour”. Wszystko w trosce o to, aby przygotowanie szkolnej wyprawki przysporzyło jak najmniej problemów, a wręcz było przyjemne dla ciebie i twojej pociechy.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu