Szkoła średnia bez tajemnic, czyli wszystko, czego potrzebuje przyszły licealista

Zarówno w szkole podstawowej, jak i w liceum, uczniowie potrzebują wielu akcesoriów i gadżetów, które umożliwią naukę, ułatwią i uatrakcyjnią godziny spędzane na lekcjach i przy domowym biurku. Warto odpowiednio wcześniej przygotować się na rok szkolny i skompletować idealną wyprawkę. Podpowiadamy, w co powinien być wyposażony każdy licealista!Szkoła średnia bez tajemnic, czyli wszystko, czego potrzebuje przyszły licealista

Solidny plecak

Podstawą szkolnej wyprawki jest solidny, trwały i wygodny plecak. Idąc do szkoły średniej, warto wybrać większy, pojemny model, w którym zmieszczą się zarówno podręczniki formatu A4 i zeszyty, ale również strój na lekcje wychowania fizycznego. Plecak powinien posiadać również mniejsze kieszenie na drobiazgi, np. na chusteczki higieniczne czy portfel. Wybierając plecak, należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został wykonany. Ważne, aby część, która dotyka pleców, była wzmocniona, np. specjalną pianką – wpływa to pozytywnie na kręgosłup, ale także na trwałość tornistra. W naszej ofercie znajdziesz wiele plecaków do liceum – plecaki markowe, klasyczne tornistry i plecaki w modne wzory.

Dobrze wyposażony piórnik

Trudno wyobrazić sobie ucznia bez piórnika wyposażonego w niezbędne przybory. Wśród dostępnych artykułów szkolnych w Carrefour znajdziesz wszystko, czego potrzebuje licealista: długopisy, pióra, ołówki, gumki do ścierania, korektory, linijki… Akcesoria te warto ulokować w jednym miejscu, dzięki czemu zawsze będą pod ręką. Idealnie sprawdzi się tu piórnik poziomowy, ale także ten w formie saszetki.

W nauce licealiście pomogą kolorowe zakreślacze, dzięki którym uczeń zaznaczy najważniejsze informacje w tekście. W szkole świetnie sprawdza się również zakreślacze w wersji mini, które nie zajmą dużo miejsca w plecaku. Do zapisywania ważnych notatek dziecku przydadzą się kolorowe karteczki, które można włożyć do piórnika lub postawić na biurku.

Odpowiednie zeszyty

Kompletując szkolną wyprawkę, nie sposób zapomnieć o zeszytach. Do wyboru są te w kratkę, linię, gładkie, a także zeszyty do nut. Objętość zeszytów również jest zróżnicowana – należy zastanowić się więc, które przedmioty będą wymagały większej ilości notatek. W ofercie sieci Carrefour znajdziesz zeszyty z nazwami przedmiotów, kolorowe, z tworzyw eko friendly, z ciekawymi wzorami. Warto dokupić okładki z folii krystalicznej, które zabezpieczą zeszyty przed zabrudzeniami i wilgocią.

Strój na WF

W szkole średniej wychowanie fizyczne jest przedmiotem obowiązkowym, dlatego nie możesz zapomnieć także o zakupie odpowiedniego stroju, np. koszulki i spodenek czy dresowego kompletu, oraz butów sportowych. Jeżeli masz taką możliwość, dowiedz się wcześniej, jak wygląda WF w danej szkole. W niektórych placówkach uczniowie w ramach wychowania fizycznego uczęszczają na basen – w tym przypadku niezbędny będzie zakup komfortowego stroju kąpielowego, czepka, okularów do pływania i klapek.

Zobacz, jak przekonać dziecko i nastolatka do uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego?

Pojemniki na żywność

Jak wiadomo, uczniowie w szkołach spędzają wiele godzin i zabierają ze sobą kanapki i inne przekąski, które mogą skonsumować na przerwach pomiędzy lekcjami. Pakowanie jedzenia w woreczki plastikowe nie jest ekologicznym rozwiązaniem. Warto zaopatrzyć się w pojemniki na żywność wielorazowego użytku, a także w butelkę filtrującą wodę kranową, którą uczeń uzupełni w dowolnym momencie i miejscu. Sprawdź pomysły na przekąski na szkolną przerwę!

Skompletowanie wyprawki licealisty może wydawać się trudne. Z pomocą przychodzi lista zakupów – warto wpisać na nią wszystkie niezbędne przybory oraz akcesoria i wykreślać z niej zakupione już przedmioty. Dzięki temu o niczym nie zapomnisz i twój uczeń – odpowiednio wyposażony! Pamiętaj, że kupując wyprawkę szkolną z aplikacją Carrefour zyskasz 10% rabatu – niezależnie od tego, czy twój nastolatek wybierze modny plecak, przyjazny środowisku zeszyt czy kolorowe zakreślacze! Tak rozpocznie z uśmiechem na ustach rok szkolny 2023/2024!

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu