Niezbędnik studenta I roku

Początek roku akademickiego, przypadający na 1 października, to ważny dzień dla wszystkich studentów, a w szczególności dla osób rozpoczynający nowy etap edukacji. Pierwszoroczniacy często zastanawiają się, co zabrać na uniwersytet lub co zabrać do akademika. Podpowiadamy, w jakie akcesoria warto się zaopatrzyć. Sprawdź, jak skompletować studencką wyprawkę!Co kupić na studia?

Wyprawka dla pierwszoroczniaka, czyli co kupić na studia?

Nie sposób wyobrazić sobie studenta bez przeróżnych akcesoriów. Przed rozpoczęciem roku akademickiego zaopatrz się w teczki, w których przechowasz notatki i ważne dokumenty. Bez wątpienia przydatne będą też zeszyty oraz kołobruliony, z których w łatwy i estetyczny sposób można wyrywać kartki.

W nauce pomóc mogą także kolorowe zakreślacze, dzięki którym zaznaczysz istotne informacje i je skategoryzujesz. Przykładowo zielonym kolorem możesz oznaczyć najważniejsze dane, niebieskim – mniej ważne zagadnienia, a różowym – wątki, które wymagają dodatkowego wyjaśnienia.

Wszelkie akcesoria piśmiennicze najlepiej umieścić w jednym miejscu i nie tracić czasu na ich szukanie. Niezastąpionym gadżetem jest oczywiście funkcjonalny piórnik, który pomieści wszelkie długopisy, ołówki i inne dodatki papiernicze.

Co jeszcze trzeba kupić na studia? Niezbędnym elementem wyprawki studenta I roku jest również wygodny i atrakcyjny wizualnie plecak lub torba, w których schowasz wszystkie książki, zeszyty, kserówki i akcesoria. W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli, w tym renomowanych marek, idealnych na studia.

Zeszyt czy laptop – jak notować na studiach?

Wśród studentów z pewnością znajdą się zwolennicy notowania tradycyjnego, czyli na kartce, oraz fani zapisywania informacji na komputerze. Według tych pierwszych o wiele lepiej zapamiętuje się dane zagadnienia, gdy zapisze się je odręcznie w zeszycie. Natomiast drudzy twierdzą, że notowanie na laptopie jest o wiele szybsze, a wszystkie notatki można zapisać w folderze i mieć je zawsze w jednym miejscu.

Zastanawiasz się, czy wybrać notatki elektroniczne, czy papierowe? Przemyśl, jaki sposób nauki preferujesz. Jeżeli lepiej zapamiętujesz informacje zapisane odręcznie – postaw na notatki papierowe. Jeśli zaś lubisz uczyć się wprost z ekranu komputera, wypróbuj notatki elektroniczne.

Warto mieć świadomość, że istnieje wiele aplikacji, które umożliwiają synchronizację notatek elektronicznych pomiędzy twoimi urządzeniami (np. komputerem i smartfonem) oraz wymianę plików z innymi studentami. Niezwykle istotne jest też to, że notatki tworzone na komputerze są czytelne i przejrzyste, a dodatkowo możesz je w każdej chwili wydrukować.

Nie wiesz, jaki laptop będzie najlepszy dla studenta? Z pewnością taki, który nie będzie dużo ważył. W plecaku zwykle znajduje się wiele rzeczy, warto więc, aby komputer był relatywnie lekki. Zamiast laptopa możesz również wybrać tablet, czyli przenośne urządzenie mobilne.

Sprawdź także: 7 sposobów na skuteczne zapamiętywanie!

Co zabrać do akademika lub wynajmowanego mieszkania?

Przeprowadzka z rodzinnego domu do akademika lub na stancję może stanowić nie lada wyzwanie, także pod względem organizacyjnym. Najważniejszym krokiem jest pozyskanie informacji, jakie meble i urządzenia znajdują się w nowym miejscu. Często zdarza się, że właściciel mieszkania pozostawił w nim kanapę, komodę czy niepotrzebny stół, które można świetnie zaaranżować. Pamiętaj, że wielką rolę w wystroju odgrywają dodatki – kolorowe poduszki czy pasujący obrus potrafią czynić cuda.

Co kupić do akademika?

Studentowi w akademiku lub wynajmowanym mieszkaniu z pewnością przydadzą się urządzenia elektroniczne, takie jak czajnik elektrycznytoster lub opiekaczżelazko czy suszarka do włosów. Co spakować do akademika?

Studencką naukę ułatwią i uprzyjemnią: drukarkadysk zewnętrznykamera internetowasłuchawki nauszne i pendrive.

Już wiesz, co kupić do mieszkania na studia. Warto wziąć pod uwagę to, czy nowym miejscu będziesz mieszkać sam. Jeśli zamierzasz dzielić z kimś mieszkanie, podzielcie zakupy pomiędzy siebie. Dzięki temu oboje ograniczycie wydatki, a jednocześnie będziecie mieć wszystkie ważne przedmioty i akcesoria.

Na Carrefour.pl dostępne są nie tylko akcesoria przydatne studentom, ale też przybory dla młodszych uczniów. Wśród naszych szkolnych inspiracji znajdziesz też poradnik na temat wyprawki dla przedszkolaka oraz wyprawki dla pierwszoklasisty.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu