Lekcja plastyki. O jakich przyborach należy pamiętać?


Lekcja plastyki. O jakich przyborach należy pamiętać?Wraz z początkiem roku szkolnego rodzice stają przed ważnym zadaniem skompletowania wyprawki szkolnej dla swoich pociech. Muszą się w niej również znaleźć przybory do lekcji plastyki, które mają pobudzić dzieci do rozwoju swoich pasji artystycznych.

Ołówek to podstawa

Nie ma wątpliwości, że szeroki arsenał wyposażenia ucznia zwiększa jego możliwości podczas zajęć plastycznych. Istnieje pewna grupa narzędzi, które bezwzględnie powinny znaleźć się w jego plecaku. 
Do najważniejszych na pewno zaliczyć należy ołówki. Funkcjonują w kilku wariantach: twardych (oznaczanych literą H), miękkich (B), średniej twardości (HB i F) oraz automatycznych (posiadających wymienne wkłady). Pierwsza grupa wykorzystywana jest głównie do wykonywania rysunków technicznych i szkicowania, a więc bardziej przyda się dzieciom na lekcjach techniki. Jeśli chodzi o lekcje plastyki to najlepszym rozwiązaniem będą ołówki miękkie, które można wykorzystać przy tworzeniu zwykłych rysunków i ich cieniowaniu - lub ołówki pośredniej twardości - będą miały najszersze zastosowanie dla twojej pociechy. Dodatkowo należy wspomnieć o różnicach natury praktycznej – ołówki miękkie i pośredniej twardości szybciej się ścierają i wymagają częstszego temperowania od ołówków twardych. Problem ten nie dotyczy natomiast ołówków automatycznych, których wkłady wymienia się w zależności od stopnia ich zużycia.

Kredki, farby, bloki… i inne akcesoria

Wspominając o ołówkach nie sposób nie wspomnieć o elementach ściśle z nimi związanych. 

Gumka i temperówka

Gumka do ścierania poprawiająca ewentualne błędy w sztuce oraz temperówka nadająca ołówkowi ostrości, wyrazu i drapieżności to niezwykle ważne, praktyczne materiały, które zajmują niewiele miejsca w piórniku, a od których może zależeć powodzenie wykonania danego rysunku. 

Kredki i farby

Stworzony szkic nabierze odpowiedniego wyrazu dzięki zapewnieniu mu odpowiedniej kolorystyki. Wykorzystać można do tego kredki (ołówkowe, woskowe, pastelowe, plastikowe, grafitowe), które cieszą się wielkim pozwodzeniem u dzieci, ponieważ są najprostszym i najbardziej poręcznym materiałem do kolorowania. Jeśli natomiast uczniowie na lekcjach wykonują prace w większym formacie (np. plakaty), wygodniejsze będzie użycie farb. Tutaj również do wyboru są różne ich rodzaje: farby plakatowe, akwarelowe (czyli te wymagające dodania wody), witrażowe (do malowania na szkle), farby do tkanin, a nawet do malowania palcami. Niezbędnym dodatkiem do farb są pędzle różnej grubości i przeznaczone do malowania na odpowiedniej powierzchni oraz kubek potrzebny do rozrobienia farby.

Bloki, nożyczki, kleje

Najbardziej popularnym materiałem do utrwalania prac uczniów jest papier. Na lekcjach plastyki wykorzystywane są specjalnie przystosowane do tego bloki, zawierające kartki na których dziecko rysuje i maluje (bloki rysunkowe), na których może szkicować i wycinać różne kształty (bloki techniczne) oraz bloki złożone z kolorowych kart, służących np. do naklejania. Właśnie różnobarwne wycinanki są bardzo ciekawą formą prac na lekcjach plastyki, do wykonania których potrzebne są nożyczki, najlepiej z zaokrąglonymi końcówkami, aby podczas pracy dziecko się nie skaleczyło. Tworzenie obrazków, złożonych z kawałków kolorowego papieru wymaga wykorzystania kleju, dzięki któremu uzyska trwałą formę. Na rynku dostępne są kleje w sztyfcie, w płynie, a nawet kleje w taśmie, jednak dla dzieci najbardziej polecany jest pierwszy rodzaj ze względu na proste zastosowanie oraz najmniejsze ryzyko zabrudzenia rąk. 

Teczki 

Należy też pamiętać o zabezpieczeniu wykonanych prac w przypadku, gdy wykonywane są etapami lub są zadane jako praca domowa i trzeba je dostarczyć na lekcje. Bardzo pomocne są tu teczki (papierowe, plastikowe), w których transport obrazów czy rysunków nie przysporzy żadnych problemów.
Wszystkie wymienione przybory znajdziesz w naszej ofercie skierowanej także do młodych malarzy i rysowników, a jeśli zdecydujesz się na zakupy w weekend - pamiętaj o 10% rabacie z aplikacją „Mój Carrefour”.

Nie tylko na papierze

Aktywność dziecka podczas zajęć plastycznych nie ogranicza się tylko do utrwalania prac na papierze. Często wykorzystywane są na nich masy plastyczne, najczęściej plastelina, ale także modelina, ciastolina, bąbolina. Materiały te są bardzo łatwe w użyciu, a powstałe w wyniku formowania ich w różne kształty kolorowe postaci, zwierzęta czy przedmioty są powodem do dużej satysfakcji uczniów ze swojej pracy. Często również przez długie lata ozdabiają ich mieszkania i domy, będąc wspaniałą pamiątką dziecięcej aktywności i powodem wielu miłych wspomnień.

Twórca musi posiadać odpowiednie narzędzia

Lekcje plastyki są bardzo kreatywnymi zajęciami, rozwijającymi zdolności manualne dzieci, ale także ich wyobraźnię i kształtujące poczucie estetyki. Kto wie czy w trakcie ich trwania nie narodzą się artyści światowej sławy, będący dumą swoich rodziców. Dlatego odpowiednie wyposażenie ich w niezbędne przybory jest w tym kontekście kluczowe. Wychodzimy więc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i przedstawiamy niezwykle atrakcyjny cenowo katalog materiałów i pomocy plastycznych. Szukaj ich w naszej aplikacji, gdzie znajdziesz zniżkowe kupony na wybrane produkty.

 

 

Kategorie
Filtry

Marki

Znaleziono: 19 produktów

z 1

Sortuj po:

Najpopularniejsze

9
00
 
10,00 zł najniższa cena

6 szt.

1,50 zł/1 szt.

-10%
9
99
 

12 szt.

0,83 zł/1 szt.

7
99
 

12 szt.

0,67 zł/1 szt.

8
99
 

6 szt.

1,50 zł/1 szt.

13
99
 

0,2 szt.

69,95 zł/1 szt.

10
99
 

12 szt.

0,92 zł/1 szt.

15
99
 

18 szt.

0,89 zł/1 szt.

21
99
 

12 szt.

1,83 zł/1 szt.

32
99
 

24 szt.

1,37 zł/1 szt.

21
99
 

0,2 szt.

109,95 zł/1 szt.

11
99
 

12 szt.

1,00 zł/1 szt.

17
99
 

25 szt.

0,72 zł/1 szt.

8
49
 
8,49 zł najniższa cena

6 szt.

1,42 zł/1 szt.

9
99
 
10,99 zł najniższa cena

12 szt.

0,83 zł/1 szt.

Promocja
18
99
 
30,99 zł najniższa cena

12 szt.

1,58 zł/1 szt.

-39%
9
99
 

1 szt.

9
00
 
9,00 zł najniższa cena

1 szt.

4
99
 
4,99 zł najniższa cena

1 szt.

5
99
 
5,99 zł najniższa cena

0,45 szt.

13,31 zł/1 szt.

z 1

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu