Jakie pióro dla pierwszoklasisty?

Jednym z wielu wyzwań, jakie czekają pierwszoklasistów jest nauka pisania. Aby stała się przyjemnością, należy wyposażyć malucha w odpowiednie narzędzie. Jest nim pióro szkolne, które nauczy naszą pociechę właściwego chwytu pisarskiego i umożliwi precyzyjne stawianie pierwszych liter. Nie każdy model pióra będzie odpowiedni dla małego dziecka. Na co więc zwrócić uwagę, by ułatwić mu nabycie nowych umiejętności i zapewnić komfort?Jakie pióro dla pierwszoklasisty

Pióro dla pierwszoklasisty – najważniejsze cechy

Niewielka dłoń dziecka nie jest przyzwyczajona do długotrwałego trzymania pióra. Ćwiczenie umiejętności pisania zwykle zajmuje sporo czasu, w związku z czym maluch często odczuwa zmęczenie. Może nawet nabrać niechęci do nauki pisania. Aby temu zapobiec, zadbajmy o to, by pióro dla dzieci było lekkie. W Carrefour dostępne są modele z obudową różnego rodzaju. Plastikowa jest dużo lżejsza od metalowej, w związku z czym będzie bardziej odpowiednia dla pierwszoklasistów. Pióro do nauki pisania powinno też być odpowiednio wyprofilowane. Dzięki mniej lub bardziej wyraźnym zagłębieniom, maluch nauczy się, jak należy poprawnie trzymać przyrząd do pisania. Aby dłoń nie zsuwała się z pióra, warto wybrać model z silikonową nakładką. Dużą popularnością wśród małych dzieci cieszy się też trójkątne pióro szkolne, wymuszające prawidłowy chwyt. Ogromne znaczenie ma także rodzaj stalówki. Ze względu na fakt, że pierwszoklasista z reguły nie potrafi jeszcze kontrolować siły nacisku pióra na papier, najlepiej sprawdzają się stabilne, elastyczne stalówki, zakończone nie rozwarstwiającą się podczas przyciskania kuleczką.


Pióra dla leworęcznych – czym się różnią?

Jeszcze nie tak dawno uważano, że leworęczność stanowi pewnego rodzaju defekt i piszące lewą ręką dzieci starano się zmusić do posługiwania się drugą kończyną, jednak to już przeszłość. Obecnie produkowane są liczne akcesoria do pisania dla dzieci leworęcznych. Są to m.in. długopisy, kredki, a także pióra. Posiadają one nieco inne profilowanie, ułatwiające prawidłowy chwyt osobom z dominującą lewą ręką. Pióra dla leworęcznych zostały odpowiednio oznakowane na opakowaniach, by łatwo można było je znaleźć w morzu szkolnych artykułów. Dzięki nim dziecku będzie łatwiej uczyć się właściwego stawiania liter i pracować nad kształtowaniem prawidłowych nawyków pisania.


Pióro wieczne dla dzieci – dlaczego odpowiedni wybór jest tak ważny? 

Nauka pisania może stać się fascynującą przygodą lub źródłem frustracji. Wiele zależy od wyboru właściwego artykułu piśmienniczego. Jeśli wybierzemy model z profilowaniem, ułatwimy dziecku naukę odpowiedniego chwytu pisarskiego, dzięki któremu dłonie ucznia nie będą się tak szybko męczyć. Pióro szkolne należy trzymać w określony sposób. Delikatnie zgięty palec wskazujący powinien znaleźć się na górze przyboru, natomiast środkowy podtrzymywać go od dołu. Kciuk należy umieścić z boku, by zapobiec przesuwaniu się narzędzia. Jeśli pióro dla pierwszoklasisty będzie wygodne w użytkowaniu, dziecko z chęcią będzie ćwiczyć nową umiejętność. Duże znaczenie ma także używanie mięśni przy pisaniu. Za sprawą odpowiednio dobranego przyboru, maluch może nauczyć się pisać w taki sposób, by mięśnie przedramienia, dłoni i palców były angażowane w niewielkim stopniu, co z kolei zminimalizuje zmęczenie przy pisaniu. Dodatkowo, odpowiednie pióro na naboje dla dzieci pomoże w precyzyjnym stawianiu liter, kształtując estetyczny i wyraźny charakter pisma. Artykuły piśmiennicze słabej jakości, niedostosowane do małej rączki dziecka mogą nie tylko zniechęcić je do pisania, ale też sprawić, że pismo będzie niechlujne, a malec zmęczony już po upływie kilku chwil.


Pióro do nauki pisania – atrakcyjny desig

Aby dodatkowo zachęcić malucha do nauki pisania, wybrany model powinien być nie tylko funkcjonalny i wygodny, ale też atrakcyjny pod względem wizualnym. Przyciągające wzrok różnymi kolorami i wzorami pióro na naboje dla dzieci stanowi dodatkową zachętę do ćwiczeń niewprawnej wciąż dłoni. Entuzjazm maluchów wywołują artykuły piśmiennicze z wizerunkiem postaci z kreskówek lub z ciekawym deseniem. Jednobarwne pióra w stonowanej kolorystyce, stworzone z myślą o dorosłych z pewnością nie wzbudzą zainteresowania pierwszoklasistów. W Carrefour dostępne są także pióra kulkowe dla dzieci z imieniem dziecka, wygrawerowanym na obudowie. Takie rozwiązane może okazać się przydatne w przypadku zagubienia przyboru.


Pióro na naboje dla dzieci z funkcją zmazywania

Początkowo pomyłki i przekreślenia zdarzają się bardzo często. Dziecko dopiero uczy się manipulować narzędziem, a pierwszym niewprawnie stawianym literom daleko do ideału. Aby móc naprawić błąd i przywrócić notatkom nieco bardziej estetyczny wygląd, można wybrać pióro szkolne ze zmazywaczem. Na jego końcówce znajduje się element, umożliwiający usunięcie pomyłki lub części tekstu, z której nie jesteśmy zadowoleni. Tego typu modele cieszą się dużą popularnością wśród małych dzieci. Nawet jeśli jednak zdecydujemy się na pióro dla pierwszoklasisty bez funkcji zmazywania, postawmy na sprawdzony produkt wysokiej jakości. Taki zakup zwykle wiąże się z wyższym kosztem, lecz warto ponieść każdy wydatek, by zapewnić dziecku komfort w trakcie pisania i przyczynić się pośrednio do jego pierwszych sukcesów w tej dziedzinie.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu