Jaki wybrać plecak dla dzieci do przedszkola?

Jaki wybrać plecak dla dzieci do przedszkolaZanim nasza pociecha zacznie uczęszczać do przedszkola, przed rodzicami stoi trudne zadanie skompletowania wyprawki przedszkolaka. Większość placówek informuje rodziców, jakie akcesoria należy zakupić. Poza artykułami higienicznymi i papierniczymi, nierzadko na liście potrzebnych rzeczy znajduje się też plecak dla przedszkolaka. Wielu rodziców decyduje się jednak na jego zakup nawet wtedy, gdy nie został on uwzględniony w przygotowanym przez placówkę spisie. 


Plecak do przedszkola – czy jest potrzebny?


Zakup plecaka dla dziecka w wieku przedszkolnym zwykle nie jest koniecznością. Rodzice nieraz rezygnują z niego na rzecz worka na obuwie lub zwykłej, foliowej siatki. Ci którzy decydują się na plecaczek dla dziecka, przechowują w nim ubrania, obuwie na zmianę, przydatne artykuły higieniczne lub smaczne przekąski i napoje. Plecak sprawdzi się także na wycieczkach, nie tylko tych organizowanych przez przedszkole, ale także na rodzinnych wyjazdach czy noclegach poza domem, np. u babci i dziadka. Plecaczek dla przedszkolaka warto kupić, by dodatkowo przekonać malucha do nowego miejsca. Samodzielnie wybrany gadżet z ulubionym bajkowym bohaterem może pomóc mu przezwyciężyć zdenerwowanie i ułatwić adaptację.


Czy plecak dla przedszkolaka można wykorzystać później jako szkolny?


Niestety nie. Wybierając plecak do przedszkola kierujemy się nieco innymi kryteriami, niż przy zakupie tornistra szkolnego. Niewielkich rozmiarów plecaczek dla kilkulatka nie pomieści podręczników, zeszytów i różnego typu akcesoriów, potrzebnych pierwszoklasistom. Ponadto nie jest on przeznaczony do dźwigania ciężkich rzeczy i nie zapewni dziecku odpowiedniej ochrony przed wadami postawy. Właściwie dobrany plecaczek dla przedszkolaka może służyć maluchowi nawet przez kilka lat i być używany również przez dzieci w wieku szkolnym np. do przechowywania drobiazgów lub na jednodniowe wycieczki.


Jaki powinien być plecak dla dwulatka?


Podczas zakupu plecaka dla smyka ogromne znaczenie ma jego wygląd. Wzór z atrakcyjnym dla malucha nadrukiem sprawi, że poczuje się on pewniej w przedszkolu. Równie ważna jest funkcjonalność wybranego modelu. Plecaczek dla dziecka powinien łatwo się otwierać i zamykać. Dzięki temu nasza pociecha nie będzie mieć problemu z wyciąganiem potrzebnych rzeczy. Większość modeli wyposażona jest w wygodne zamki błyskawiczne, na których końcach umieszczono gumowe uchwyty, ułatwiające posługiwanie się nimi. Dużą popularnością cieszą się plecaczki dla dzieci z praktycznymi kieszeniami, w których można umieścić różne drobiazgi, takie jak chusteczki higieniczne czy napój. Wybierając plecak dla dwulatka, zwróćmy uwagę także na jego bezpieczeństwo. W trosce o sylwetkę malucha, upewnijmy się, czy dany model posiada usztywnienie na tylnej ścianie. Umożliwia ono korzystne rozłożenie ciężaru, przez co zapobiega wadom postawy. Dla komfortu dziecka duże znaczenie mają także szerokie, miękkie szelki oraz dobrany do wzrostu dziecka rozmiar plecaka. Zbyt duży plecaczek dla przedszkolaka mógłby utrudnić mu poruszanie się, a także nieprzyjemnie obcierać. Materiał, z którego wykonano plecak powinien być trwały i odporny na zabrudzenia. Kupując plecak do zerówki upewnijmy się, czy istnieje możliwość regulacji szelek. Jest to okres niezwykle intensywnego wzrostu dziecka. Warto więc wybrać model, który będzie można dopasować do wymiarów przedszkolaka.


Plecaczek dla dziewczynki – bogactwo zachwycających wzorów


Przeznaczone dla małych dziewczynek plecaki urzekają wyjątkowym, pełnym kolorów designem. Znajdziemy tutaj niejeden zabawny plecak pluszowy, przypominający wyglądem m.in. urocze zwierzątko. Będzie on nie tylko wygodny, ale też miękki i przyjemny w dotyku, co dodatkowo zwiększy jego atrakcyjność. Żółte kaczuszki, pocieszne psiaki, króliczki czy sówki przypadną do gustu niemal każdej dziewczynce w wieku przedszkolnym. Plecak pluszowy to nie tylko sposób na przechowywanie rzeczy, ale też zabawka oraz doskonały towarzysz przygód. Wiele wzorów zostało ozdobionych motywami z bajek, takich jak Kraina lodu, Jej wysokość Zosia lub My Little Pony. Plecaczek dla dziewczynki przyciąga wzrok ożywczymi zestawieniami kolorów i efektownym deseniem, co może wpływać pobudzająco na dziecięcą wyobraźnię.


Plecaczek dla chłopca – wzory dla małych odkrywców


Na stworzonych z myślą o chłopcach plecakach także możemy znaleźć zwierzęta, jednak kolorystyka jest zwykle bardziej stonowana, a miejsce jednorożców zajmują dinozaury. Plecak pluszowy dla małego smyka może przypominać małpę, słonia lub pingwina. Znajdziemy tutaj też niezwykle atrakcyjne wzory dla małych fanów sportu. Plecaczek dla przedszkolaka w kształcie piłki nożnej z pewnością wzbudzi ich entuzjazm. Wiele modeli ozdobiono wizerunkiem popularnych wśród chłopców postaci z bajek, takich jak pociąg Tomek, Minionki i Strażak Sam. Chłopcom którzy marzą o tym, by wcielić się w rolę superbohatera, ratującego świat przed niebezpieczeństwem, niewątpliwie przypadną do gustu plecaczki dla dzieci z superbohaterami, np. ze Spidermanem lub Supermanem

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu