Prezent dla nauczyciela na koniec roku – co kupić na zakończenie zajęć?

Prezent dla nauczyciela na koniec roku to wyjątkowy sposób, by podziękować za ostatnie miesiące poświęconej uwagi, wsparcia i wytężonej pracy. To gest, który zapada w pamięć i sprawia, że obdarowany czuje satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Co jednak wybrać? Zobacz pomysły na prezent na zakończenie roku dla nauczyciela!Jaki prezent dla nauczyciela

Prezent dla nauczyciela na koniec roku – jakie kwiaty kupić?

Dawniej jedną z najpopularniejszych odpowiedzi na pytanie, jaki prezent na zakończenie roku dla nauczyciela sprawdzi się najlepiej, był bukiet kwiatów. To ciągle pozostaje w mocy – tradycyjnie to jeden z najczęściej wybieranych prezentów dla wychowawcy na koniec roku. Warto jednak podejść do tego w bardziej kreatywny i jednocześnie ekologiczny sposób, stawiając na kwiaty w doniczce!

O czym pamiętać, wybierając taki prezent na zakończenie roku dla nauczyciela?

  • Roślina nie powinna być zbyt duża – dobrze, by można było postawić ją na parapecie.
  • Dobrze wybierać kwiaty doniczkowe łatwiejsze w pielęgnacji – nauczyciele spędzają sporo czasu poza domem.
  • Warto unikać kwiatów niebezpiecznych dla zwierząt domowych – zwłaszcza jeśli wiemy, że nauczyciel jest miłośnikiem czworonogów.

Kwiaty bywają często tylko dodatkiem do właściwego prezentu. Gdy zastanawiamy się, co dać nauczycielowi na koniec roku, warto poświęcić czas na znalezienie przedmiotów, które dobrze wpasowują się w zainteresowania pedagoga lub dowcipnie nawiązują do przedmiotu, którego ten uczy. Obdarowany z pewnością doceni wysiłek!

Co jeszcze kupić nauczycielowi na koniec roku? Sprawdzone pomysły!

Może się zdarzyć, że nie będziemy mieć zupełnie pomysłu na to, co dać nauczycielowi na koniec roku – wtedy warto sięgnąć po naszą listę inspiracji! Zawarliśmy w niej zarówno drobne prezenty, które każdy z uczniów może dać od siebie, jak i pomysły na prezenty od całej klasy. W wielu szkołach praktykuje się bowiem prezent składkowy, który nieco pomaga w rozwikłaniu dylematu, co na zakończenie roku dla nauczyciela sprawdzi się najlepiej – zwykle propozycje wysuwają zaangażowani w trójkę klasową rodzice.

Z czego ucieszy się pedagog? Oto najciekawsze pomysły na prezent dla nauczyciela na koniec roku:

Książka

To trafiony prezent nie tylko dla polonisty. Dobrym wyborem może być podarowanie reportażu dotyczącego przedmiotu, którego obdarowany naucza, poloniście zaś – powinien spodobać się nowy tomik ulubionego poety lub nowe, na przykład ilustrowane wydanie klasycznego dzieła.

Kubek lub filiżanka

To wybór, który nie dziwi, a jednocześnie łączy piękno z przydatnością. Spędzając długie godziny w szkole, nauczyciel często sięga po ulubiony kubek – dobrze, jeśli będzie on przy okazji pamiątką.

Świeca zapachowa

Relaksująca świeca to kreatywny prezent, który pomoże wyciszyć się po godzinach spędzonych w szkolnym hałasie – pedagodzy z pewnością docenią taką kreatywność!

Zestaw aromatycznej kawy

Gdy lekcje rozpoczynają się wcześnie rano, nauczyciele rozpoczynają dzień od filiżanki energetycznego napoju. Dobrze podarować ulubioną mieszankę lub przez taki prezent zachęcić do nowych poszukiwań smakowych.

Zestaw herbat

Jeśli zdarzy się pedagog, który preferuje bardziej herbatę od kawy, trafionym prezentem będzie zestaw herbat smakowych.

Elegancka bombonierka

Słodycze w eleganckiej formie to standardowy prezent na zakończenie roku dla nauczyciela, który sprawia dużo słodkiej radości. Lepiej stawiać na zestaw pralinek lub czekoladek niż na pojedyncze słodycze.

Etui na okulary lub długopisy

To bez wątpienia jedna z najbardziej praktycznych rzeczy, gdy myślimy o tym, co na zakończenie roku dla nauczyciela okaże się strzałem w dziesiątkę!

Jaki prezent składkowy dla nauczyciela?

A co w przypadku prezentu składkowego? Tutaj świetnie sprawdzą się kosze prezentowe obejmujące wiele produktów, takich jak kawa, ekskluzywne słodycze, świetnej jakości herbaty, ekologiczne powidła. To wyjątkowy podarunek, który przez kolejne miesiące będzie dostarczał obdarowanemu przyjemności, budząc tym samym wyjątkowe wspomnienia o ulubionej klasie! To również dobry wybór, by podjąć jedną wspólną decyzję, a nie dwadzieścia indywidualnych, co kupić nauczycielowi na koniec roku.

Jedna okazja i wiele pomysłów na prezent dla nauczyciela!

Jak widać, odpowiedzi na pytanie, co dać nauczycielowi na koniec roku, by sprawić mu radość, jest naprawdę wiele. Warto poświęcić czas i dokładnie przyjrzeć się pasjom ulubionego pedagoga, by prezent był przemyślany i dobrze odpowiadał temu, czym obdarowany się interesuje. Niezależnie od wszystkiego – z pewnością doceni pamięć!

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu