Jaki piórnik dla pierwszoklasisty?

Jaki najlepszy piórnik dla pierwszoklasistyW każdej szkolnej wyprawce musi znaleźć się piórnik. To w nim trzymane są liczne artykuły szkolne, przybory plastyczne czy geometryczne, takie jak linijka lub ekierka. W sklepie Carrefour dostępne są różne rodzaje piórników, o rozmaitych kształtach, kolorach i rozmiarach. Który będzie najbardziej odpowiedni dla dziecka, rozpoczynającego swoją szkolną przygodę? Jaki model sprawdzi się na pierwszych zajęciach?
 

Piórnik dla pierwszoklasisty-co musi się w nim zmieścić?

 
Piórnik małego dziecka musi pomieścić więcej akcesoriów, niż w przypadku młodzieży szkolnej. Standardowe wyposażenie piórnika to:
 
  • ołówek
  • długopis lub pióro
  • temperówka
  • gumka do mazania
  • linijka
  • kredki
  • nożyczki o zaokrąglonych końcach
Wiele modeli mieści w sobie dodatkowe artykuły, takie jak flamastry lub notatniki, lecz nie są one niezbędne uczniowi. Podstawowym elementem, jaki zawierają piórniki szkolne jest pióro lub długopis. Wybór zależy od preferencji dziecka. Powinniśmy jednak zadbać, by był to produkt wysokiej klasy, z szybkoschnącym atramentem oraz odpowiednim dla małej rączki profilowaniem.
 

Piórnik do szkoły-na co zwrócić uwagę? 

 
Mimo, że wiele piórników posiada niezwykle atrakcyjny design, podczas zakupów należy kierować się nieco innymi kryteriami. Aby wybrany model służył pierwszoklasiście przez długi czas, upewnijmy się, że został wykonany z trwałych, wysokogatunkowych materiałów. Powinien być także odporny na zabrudzenia, o które nietrudno w szkolnym zamieszaniu. Solidnie wykonane piórniki szkolne dostępne w ofercie Carrefour nie zmieniają wyglądu wraz z upływem czasu. Nawet po wielu miesiącach, wciąż będą atrakcyjne dla naszej pociechy. Piórnik dla pierwszoklasisty nie może być ciężki. Maluch i tak musi radzić sobie z dużym obciążeniem, na które składają się podręczniki, zeszyty i inne artykuły szkolne. Lekki model może zwiększyć komfort ucznia. Kolejną ważną dla dziecka cechą jest poręczność. Sprawdźmy, czy upatrzony piórnik do szkoły można bez trudności otworzyć. Dużym ułatwieniem są gumowe uchwyty, umieszczone na zamku piórnika. Dzięki nim dziecko szybciej poradzi sobie z jego zamykaniem i otwieraniem.
 

Rodzaje piórników-co wybrać dla małego dziecka?

 
W sklepie Carrefour dostępnych jest kilka rodzajów piórników, z których największą popularnością cieszą się modele typu saszetka, tuba i rozkładane. Piórnik saszetka zwykle posiada jedną kieszeń, zamykaną zamkiem błyskawicznym. Z reguły ten rodzaj piórnika nie ma usztywnienia, a jego pojemność jest ograniczona. Z tej przyczyny nie jest on odpowiedni dla małych dzieci, które potrzebują dużej liczby akcesoriów. Piórnik tuba z kolei pozwala na szybsze odszukanie niezbędnych artykułów, lecz trudno utrzymać w nim porządek. Najlepszym wyborem dla pierwszoklasisty będzie zasuwany z boku piórnik komorowy lub rozkładany piórnik dwukomorowy. Bez problemu pomieści on wszystkie przybory szkolne dziecka i umożliwi szybkie ich odszukanie. Pozwala także na samodzielne zaaranżowanie przestrzeni w środku. Można nabyć również model o większej liczbie komór, jednak nie zawsze będzie to ułatwienie dla dziecka.
 

Piórnik z wyposażeniem-czy warto?

 
Wielu rodziców, którzy mają wątpliwości dotyczące elementów wyposażenia piórnika, decyduje się na zakup modelu z wyposażeniem. Warto jednak wcześniej zadbać o to, by znajdujące się wewnątrz artykuły piśmiennicze i plastyczne stanowiły produkty wysokiej jakości, które ułatwią naszemu dziecku wykonywanie szkolnych zadań i nabywanie nowych umiejętności. Piórnik z wyposażeniem zwykle nie zawiera pióra i ołówka. Trzeba więc je nabyć dodatkowo. Ponadto niektóre jego elementy mogą okazać się nieprzydatne. Jeśli jednak znajdujące się w piórniku przybory spełniają nasze oczekiwania, oszczędzimy wiele cennych minut, wybierając piórnik z wyposażeniem. Pamiętajmy o tym, by wygląd modelu odpowiadał upodobaniom naszej pociechy.
 

Wymarzony piórnik dla dziewczynki?

 
Aby mieć pewność, że dziecku spodoba się nabyty przez nas model piórnika, pozwólmy mu uczestniczyć w kompletowaniu elementów szkolnej wyprawki. Wspólne zakupy to doskonały sposób na zacieśnienie więzi oraz zaangażowanie malucha w szkolne przygotowania. Jeśli tym, czego szukamy jest piórnik dla dziewczynki, rozejrzyjmy się za wzorami z wizerunkiem bajkowych postaci, takich jak Elsa i Anna, Myszka Minnie czy Kopciuszek. Dużym zainteresowaniem cieszą się także modele z motywem zwierzaków, w szczególności pociesznych szczeniaczków, kociaków i koni. Kolorystyka dziewczęcych piórników do szkoły jest zwykle jasna i pełna żywych barw.
 

Idealny piórnik dla chłopca?

 
Wśród chłopięcych piórników także można znaleźć wiele wzorów z postaciami z bajek, jednak z reguły nie należą do nich urocze księżniczki. Chętnie wybierane są modele ze Strażakiem Samem, bohaterami Psiego Patrolu lub zabawnymi Minionkami. Niejeden piórnik dla chłopca ozdobiony jest wizerunkiem superbohatera, takiego jak Spiderman lub Batman. Nie brakuje też modeli z motywami, nawiązującymi do sportu. Na innych z kolei widnieją nadruki robotów, szybkich samochodów i rakiet kosmicznych. Piórniki szkolne dla chłopców dostępne są w nieco bardziej stonowanej, niż w przypadku dziewczynek kolorystyce.
Kategorie
Filtry

Marki

Znaleziono: 2 produkty

z 1

Sortuj po:

Najpopularniejsze

21   
99
17
99
 
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 18,99 zł

1 szt.

Promocja
49   
99
42
99
 
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 42,99 zł

1 szt.

z 1

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Dom i ogród
Wyposażenie domu