Jak urządzić biurko dla pierwszoklasisty?

Jak urządzić biurko dla pierwszoklasistyGdy dziecko osiąga wiek szkolny i staje w obliczu nowych wyzwań, poza czasem przeznaczonym na beztroską zabawę, musi znaleźć także kilka chwil na naukę. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, warto podjąć się przearanżowania pokoju dziecięcego i wyznaczyć w nim miejsce na odrabianie lekcji. Nadeszła pora, by centrum dziecięcej rozrywki, jakim był pokój malucha, przeobraził się w kącik lekcyjny, a także wypoczynku po szkole. W zmianę wystroju pokoju włączmy dziecko, dzięki czemu zyskamy pewność, że nowa aranżacja wnętrza przypadnie mu do gustu.


Biurko dla pierwszoklasisty – jaki mebel wybrać? 


Jeszcze nie tak dawno pokoje dziecięce wypełnione były kolorami, licznymi dekoracjami i mnóstwem zabawek. Natłok bodźców mógł utrudniać koncentrację i uniemożliwiać wypoczynek. Obecnie nastała moda na minimalizm. Odrabianie lekcji w przytulnym pokoju, pozbawionym zbędnych przedmiotów stanowi prawdziwą przyjemność. Jak stworzyć dziecku odpowiednie miejsce do nauki? Przede wszystkim trzeba zadbać o to, by w dziecięcym pokoju znalazło się biurko. Dla pierwszoklasisty wybierzmy wygodny i estetyczny mebel, który doskonale wkomponuje się w dotychczasowy wystrój pomieszczenia. Biurko do nauki musi podobać się dziecku. Podczas zakupu nie kierujmy się więc swoim gustem, lecz miejmy na uwadze preferencje malucha. To on będzie spędzać przy nim czas, nie tylko na nauce, ale też na marzeniach, snuciu planów oraz różnego rodzaju kreatywnych czynnościach. Planując ustawienie mebla w pokoju, uwzględnijmy dostęp światła słonecznego. Biurko do nauki powinno być wyposażone w wygodne szuflady lub półki do przechowywania różnego rodzaju akcesoriów szkolnych i drobiazgów dziecka.


Pokój do nauki – atmosfera sprzyjająca skupieniu


Wybór biurka o odpowiedniej wysokości i designie jest bardzo ważny. Nie mniej istotny jest jednak zakup krzesła, zapewniającego komfort dziecku. Postawmy na model o stabilnej podstawie, co zminimalizuje ryzyko upadku. Regulacja wysokości pozwoli dopasować krzesło do rozmiarów biurka. Nie zapominajmy także o wygodnym siedzisku. Funkcjonalne meble to nie wszystko. Pokój do nauki powinien być jasny i zaciszny, z dala od ulicznego zgiełku. Odrabianie lekcji przy nieodpowiednim świetle może stać się przyczyną kłopotów ze wzrokiem oraz zmniejszyć efektywność naszej pociechy. Zadbajmy także o dostęp świeżego powietrza. Częste wietrzenie poprawia koncentrację i sprzyja wydajnemu wypoczynkowi. 


Organizacja miejsca do nauki – co powinno znaleźć się na biurku? 


Gdy już uda nam się nabyć odpowiedni mebel i dopasować do niego wygodne krzesło, czas zaaranżować przestrzeń na biurku. Zacznijmy od źródła światła. W miejscu przeznaczonym do nauki nie może zabraknąć lampki. Jeśli dziecko jest praworęczne, umieśćmy ją po lewej stronie lub po stronie przeciwnej, w przypadku leworęcznych uczniów. Wielu rodziców decyduje się także na zakup podkładki na biurko dla dzieci. Ochroni ona mebel przed zabrudzeniem lub porysowaniem oraz dodatkowo uatrakcyjni dziecięce miejsce pracy. Podkładki na biurko dla dzieci są dostępne w wielu ciekawych wzorach, m.in. z bajkowymi motywami lub barwami popularnych klubów piłkarskich. W formie podkładki można zakupić także plan lekcji na biurko. Dziecku wystarczy wówczas rzut okiem, by dowiedzieć się, z jakiego przedmiotu powinno się przygotować na kolejny dzień. Przyborniki na biurko dla dzieci to kolejna rzecz, którą warto nabyć. Dzięki nim maluch będzie miał pod ręką wszystkie przydatne podczas odrabiania lekcji przybory. Praktyczny organizer ułatwia także utrzymanie porządku i stanowi estetyczny dodatek. Można w nim umieścić artykuły do pisania (ołówek oraz pióro dla pierwszoklasisty), przybory matematyczne dla dzieci lub niewielkie karteczki.


Jak sprawić, by dziecko polubiło swoje biurko do nauki?


Nauka to obowiązek, a te z reguły wykonuje się niechętnie. Jak więc sprawić, by maluch z przyjemnością zasiadał do swojego biurka? Warto zacząć od wspólnych zakupów. Mebel, który dziecko wybierze samodzielnie, z pewnością wzbudzi w nim więcej pozytywnych emocji. Zakupione już biurko dla pierwszoklasisty można ozdobić w wyjątkowy sposób. Doskonale nadają się do tego naklejki szkolne. Wybierzmy takie, które pokocha nasze dziecko. Jeśli jego pasją jest sport, wzory z wizerunkiem piłkarzy z pewnością przypadną mu do gustu. Mali miłośnicy zwierząt ucieszą cię, gdy znajdą na biurku nalepkę z uroczym psiakiem lub małym kotkiem. Naklejki szkolne z bajkowymi postaciami to odpowiedni wybór zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Organizacja miejsca do nauki powinna być przemyślana, by w efekcie powstał przytulny kącik, atrakcyjny dla dziecka. 


Przyborniki na biurko dla dzieci – pomysłowe i pełne kolorów


Przeznaczone dla dzieci organizery biurkowe w niczym nie przypominają ich dorosłych odpowiedników. Zachęcające, barwne modele, z przyciągającymi wzrok ozdobami wywołają uśmiech na niejednej dziecięcej twarzy. Przyborniki na biurko dla dzieci stanowią swojego rodzaju dekorację, a zarazem funkcjonalny gadżet. W dostępnej na rynku ofercie możemy znaleźć wzory z motywami zwierzaków, kwiatów, uśmiechniętych minek czy postaci z bajek. Każdy maluch z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu