Jaki rower do 3000 zł kupić?

Poszukiwanie roweru do 3000 zł nie będzie dla nikogo trudnym zadaniem. Niezależnie od rodzaju czy modelu jednośladu w założonej cenie znajdziemy bardzo dobrej jakości sprzęt, który z całą pewnością będzie cieszył przez długie lata. Zakładając pułap 3 tys. zł możemy również zainteresować się rowerami wyższej klasy z kolekcji ubiegłorocznych, które w aktualnym sezonie mogą być dostępne w niższych cenach.

Jaki rower do 3000 zł kupić?

Rower najlepiej dopasowany do potrzeb

Przeglądając oferty rowerów w cenie do 3 tys. zł, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie będzie jego główne zastosowanie, czyli na jakich trasach będziemy się głównie poruszać. Rowery MTB będą doskonałym rozwiązaniem dla miłośników górskich i leśnych ścieżek z trudnym podłożem. Modele crossowe sprawdzą się na mniej wymagających trasach pozamiejskich, będą również bardzo dobre do poruszania się po mieście. Asfalt jest jednak przede wszystkim domeną szosówek. Jeśli więc poruszamy się wyłącznie po drogach asfaltowych wybierajmy rower szosowy. Dla miejskiego użytkowania najlepsze będą rowery uniwersalne rowery trekkingowe, miejskie lub typu cruiser. Będą świetnym rozwiązaniem zarówno na dojazdy do pracy lub szkoły, jak i weekendowego wypadu poza miasto. Wybór powinniśmy dostosować jak najlepiej do przeznaczenia jednośladu i na podstawie naszych oczekiwań zdecydować się na konkretny model. W cenie 3000 zł możemy zdobyć bardzo dobrej jakości rower niezależnie od jego rodzaju. Zastanówmy się, czego możemy oczekiwać w tej kwocie.
 

Rowery górskie do 3000 zł

Przeznaczając na zakup nowego jednośladu kwotę oscylującą w granicach 3 tys. zł możemy oczekiwać od roweru bardzo dobrej jakości, zarówno w kwestii konstrukcji, jak i osprzętu. Rowery górskie w tej cenie dostępne są z różnymi rozmiarami kół – od 26, przez 27,5 do 29 cali. Założony poziom cenowy pozwoli spokojnie wybrać z każdego z powyższych rozmiarów, co gwarantuje najlepiej dobrane właściwości jezdnych oraz klasowy osprzęt. Najważniejszym elementem, na którym warto się skupić, będzie bez wątpienia waga roweru. Jednoślad górski za 3 tys. zł powinien być zbudowany na bazie bardzo lekkiej, aluminiowej ramy, lekkich kołach z amortyzatorem powietrznym (oczywiście jedynie przedni). Amortyzator w tej cenie to wyższa półka, np. SR Sunto lub prostsze konstrukcje Rock Shoxy. Widelec powinien posiadać co najmniej jeden kartusz powietrzny. Blokada i regulacja widelca koniecznie obsługiwana z manetki (sprawdź, jak dobrać manetki do przerzutek). Osprzęt górala za 3 tys. zł powinien mieć poziom Shimano SLX lub SRAM X7, z 20 lub 27 biegami. Koła Górala za 3000 zł powinny być oparte o dobrej klasy markowe komponenty. Minimum to piasty Shimano. Podobnie korba – również Shimano Hollowtec, SRAM Truvativ, FSA, etc. Jeśli chodzi o hamulce, możemy spodziewać się hydraulicznych hamulców tarczowych. Wybierajmy przede wszystkim te, które są proste w konserwacji i dostępności części zamiennych – Shimano lub Avid.

Podsumowując, wydatek rzędu 3 tys. zł na rower MTB to pewność zakupu lekkiego, wysokiej klasy roweru do jazdy po bezdrożach.

Rowery crossowe do 3000 zł

Konstrukcja rowerów crossowych oraz ich wyposażenie nie daje dużego pola do manewru w przypadku wyższych półek cenowych. W przypadku kwoty 3000 zł naszą uwagę skupić powinniśmy przede wszystkim na jakości oferowanego osprzętu. Mówimy tu więc o co najmniej 27, a nawet 30 biegach (Shimano Deore lub SLX). Ciekawą opcją są również napędy Shimano Alfine w wersji 7 biegowej. Rowery crossowe w cenie 3000 zł powinny charakteryzować się niską wagą i wysokim komfortem. Poszukujmy zintegrowanej korby typu Shimano Hollowtec. Są one lżejsze i sztywniejsze. Koła crossów do 3 tys. zł powinny być oparte na wytrzymałych komponentach, najlepiej z wkładką antyprzebiciową. Warto również wiedzieć, jakie siodełko rowerowe wybrać. Amortyzatory w rowerze crossowym za 3 tysiące zł to najczęściej SR Suntour lub Rock Shox, często z kartridżem powietrznym. Często posiada hydrauliczne tłumienie, chociaż kontrolowane z pokrętła na koronie, rzadko z manetki.

Rowery crossowe z zasady są nieźle wyposażone. Decydując się na wydatek rzędu 3 tysięcy zł na rower tego typu zwracajmy zatem uwagę przede wszystkim na jakość poszczególnych podzespołów, a uzyskamy pewność najlepszego wyboru.

Rowery trekkingowe do 3000 zł

Jakość na pierwszym miejscu. To charakteryzuje rowery trekkingowe w przedziale cenowym do 3 tys. zł. Co ciekawe, rowery trekkingowe w wyższych przedziałach cenowych mogą zaskakiwać nietypowymi rozwiązaniami, jak chociażby brak przedniego amortyzatora. Wynika to z konstrukcji roweru, a także faktu, że dla osób faktycznie użytkujących trekka na długich trasach przednie koło jest najlepszym miejscem na umieszczenie sakw i całego dobytku. Wymagania co do osprzętu roweru trekkingowego do 3 tysięcy zł mogą być całkiem wysokie – Shimano XT, 30 biegów, hydrauliczne hamulce tarczowe. Nie bez znaczenia dla rowerów trekkingowych będzie również wyposażenie dodatkowe. Do 3 tys. zł otrzymamy dobrej jakości oświetlenie LED zasilane z piasty, elastyczne i wytrzymałe błotniki oraz bagażnik z mocowaniem na sakwy. W standardzie będzie wygodne żelowe siodełko, a także stosunkowo lekka rama.

Trzy tysiące zł na rower trekkingowy to kwota, która z pewnością pozwoli na zakup jednośladu wysokiej jakości i trwałości.

Planowany wydatek pozwala nam przebierać w ofertach markowych propozycji z wysokiej klasy osprzętem, który z całą pewnością spełni oczekiwania każdego użytkownika. W poszukiwaniu roweru za 3000 zł koniecznie sprawdź ofertę sklepu internetowego Carrefour.pl, gdzie z całą pewnością znajdziesz sprzęt odpowiadający wszystkim Twoim oczekiwaniom.

 

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu