Jaki rower do 2000zł kupić?

Zakup roweru najczęściej poprzedzamy niezwykle istotną kwestią, jaką jest określenie możliwości naszych możliwości budżetowych. Ceny rowerów są bardzo róże w zależności od marki, jakości oraz wyposażenia jednośladu. Poniżej przedstawiamy, czego można oczekiwać i jaki rower do 2000 zł kupić. W naszym poradniku skupiliśmy się na trzech najpopularniejszych typach rowerów – górskich, trekkingowych i crossowych. Mamy nadzieję, że dzięki poniższym poradom, każdy znajdzie najlepszy rodzaj roweru do 2000 zł dla siebie.

 Jaki rower do 2000 zł kupić?

Rowery górskie do 2000zł

W granicach założonej kwoty 2000 zł mamy do dyspozycji niezwykle bogaty wybór rowerów górskich. W zasadzie w tej kwocie możemy wybierać spośród każdego rozmiaru kół – od 26 do 29 cali. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że standardem jest gorsze wyposażenie rowerów górskich o większej średnicy koła. Ponadto, powinniśmy wiedzieć, że w cenie 2000 zł otrzymamy najczęściej rower górski jedynie z przednim amortyzatorem, w wielu wypadkach sprężynowym. Możemy jednak wymagać blokady obsługiwanej z manetki oraz olejowe tłumienie, co powoduje, że rower „delikatniej” pokonuje nierówności. W cenie 2000 zł rowery górskie oferują w standardzie:

  • Trzy zębatki z przodu,
  • Dobrze jeśli posiada 24 biegi.

Osprzęt, jaki powinien być standardem w tej cenie to poziom Shimano Alivio. Jeżeli chodzi o hamulce, możemy podziewać się hydraulicznych tarczowych, najlepiej oczywiście Shimano. Kupując rower górski w cenie do 2000 zł możemy spodziewać się aluminiowej ramy, a także własnych (brandowych) części producenta.

Rowery crossowe do 2000zł

Pułap cenowy do 2 tys. zł to bardzo przyzwoity budżet na zakup roweru crossowego. W tej cenie powinniśmy być w stanie znaleźć całkiem nieźle wyposażony pojazd. W przypadku rowerów crossowych, na szczególną uwagę zasługują elementy istotne dla jakości jednośladu, a zatem jego waga, napęd oraz dobrej jakości opony. Napęd rowerów crossowych w cenie 2 tys. zł to najczęściej 24 biegi. Wybierajmy osprzęt na poziomie Shimano Alivio. Rowery crossowe do 2000 zł raczej nie będą posiadały blokady przedniego amortyzatora, powinny natomiast być wyposażone w hydrauliczne tłumienie. Wybierając taki rower warto przemyśleć, czy rzeczywiście ważny jest regulowany wspornik kierownicy lub amortyzowany sztyc siodełka. Wydaje się, że znacznie lepszy będzie sztywny, a dobrze dobrany wspornik, który nie będzie łapał luzów podczas użytkowania. Amortyzowane siodełka nie do końca pozytywnie wpływają a komfort jazdy – są ciężkie i mogą się poluzować. W cenie 2000 zł powinniśmy oczekiwać ergonomicznych chwytów kierownicy, bardziej miękkiego niż w rowerze górskim siodełka, dobrej jakości opon, np. z wkładką antyprzebiciową. Jeżeli chodzi o hamulce – wybierajmy Shimano, najlepiej opcji hydraulicznych tarczowych.

Rowery trekkingowe do 2000zł

Zastanawiając się nad zakupem roweru trekkingowego do 2000 zł możemy być bardzo wybredni. Taka kwota pozwala bowiem wybrać bardzo dobrze wyposażony jednoślad trekkingowy. Aluminiowa rama, amortyzowany wspornik siodła, regulowany wspornik kierownicy, amortyzator przedni z tłumieniem o małym skoku (około 50 mm). Wybierajmy również miękkie, żelowe siodełka. Przeglądając wyposażenie dodatkowe decydujmy się na markowe - błotniki, oświetlenie LED (najlepiej z własnym źródłem zasilania), bagażnik z mocowaniem na sakwy. Napęd roweru trekkingowego w cenie 2000 zł to koniecznie 24-biegowy Shimano.

Rower dla każdego w cenie do 2000zł

Przedział cenowy do 2000 zł to bez wątpienia podstawowy zakres oferty producentów. Jednoślady w tej cenie wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz dobrej jakości podzespołami. Wybierając rower do 2 tys. zł warto zwrócić uwagę na znane marki producentów, które z pewnością zaoferują każdemu rowerzyście doskonałą jakość i komfort z jazdy.

 

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu