Jaki rower do 1500zł kupić?

Kupno roweru z pozoru to nic trudnego. Wybieramy rodzaj, model, decydujemy się na cenę i już. Inaczej jeśli nie chcemy wydawać bardzo dużych kwot na zakup, a mimo wszystko interesuje nas solidny jednoślad. W takim przypadku przede wszystkim powinniśmy precyzyjnie określić, w jakich sytuacjach będziemy poruszać się na rowerze najczęściej. Pozwoli to wybrać najlepiej dopasowany do naszych potrzeb jednoślad. Co mamy do wyboru?

Jaki rower do 1500zł kupić?

  • Rower miejski – dla miłośników spokojnej jazdy, głównie po mieście. Dojazdów do pracy, weekendowych krótkich przejażdżek. Rower miejski to najlepszy wybór do sporadycznego korzystania lub jazdy na krótkich trasach.
  • Rower trekkingowy to odpowiedź dla wszystkich, których ciągnie do dłuższych tras ale nie chcą rezygnować z wygody, jaką oferuje rower miejski. Rower trekkingowy sprawdzi się zarówno w mieście, jak podczas przejażdżki po leśnych ścieżkach. A wszystko to zachowując odpowiednio wysoki poziom komfortu.
  • Rower crossowy to propozycja dla miłośników mniej uczęszczanych tras leśnych, lekkich podjazdów i zjazdów. Rower crossowy wymaga zachowania bardziej sportowe, pochylonej sylwetki. Cross nie zawiedzie jednak rowerzysty na asfalcie. Opony do szerokości 1,75 cala zapewnią odpowiedni komfort jazdy po mieście.
  • Rower MTB – apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jeśli więc niewielkie pagórki to za mało, warto wybrać rower MTB, któremu nie groźne wszelkie niespodzianki na trudnej trasie. A im ich więcej, tym lepiej.

Czy warto wybierać rowery do 1500zł

Może wydawać się, że za taką kwotę uda nam się zakupić jedynie jednoślad, z którego nie będziemy korzystać zbyt intensywnie. Na szczęście nie jest to prawdą. W kwocie 1500 zł jesteśmy w stanie znaleźć przyzwoite rowery od renomowanych dostawców, jednak z ograniczonym wyposażeniem. Zdarzają się jednak ciekawe propozycje w tej cenie. Co więcej, poświęcając trochę czasu na poszukiwania możemy znaleźć modele ze starszych niż bieżące kolekcje, lepiej wyposażone i w niskiej cenie. Dlatego też, jeśli nie chcemy wydawać wyższej kwoty, warto uzbroić się w cierpliwość.

Rowery w cenie do 1500zł - czego oczekiwać?

Decydując się na zakup roweru w cenie do 1500 zł musimy brać pod uwagę kilka zasadniczych elementów, które świadczyć będą o jego jakości. Co jest najważniejsze?

  • Rama – bez wątpienia serce każdego roweru. Słabej jakości lub o niewygodnej geometrii będzie zniechęcała do rowerowych wycieczek. Wybierając rower do 1500 zł możemy zdecydować się na ramę aluminiową lub stalową. Często spotkać się można z różnymi odmianami tych materiałów, np. Hi-ten – stal konstrukcyjna, wyjątkowo trwała, ale bardzo ciężka. Wybór ramy powinien być odpowiedzią na pytanie o wagę całego jednośladu. Jeśli zależy nam na lekkim rowerze, wybierajmy te z ramą aluminiową. Stalowa rama, bardziej wytrzymała, acz nawet trzy razy cięższa od aluminiowej charakteryzuje rowery w najniższych przedziałach cenowych.
  • Przerzutki – zapewne każdy z nas, poszukując roweru, spotkał się z tym, że tylna przerzutka, nawet przy tanich rowerach była wyjątkowo wysokiej jakości. Decydując się na rower w cenie do 1500 zł, zwracajmy więc uwagę nie tylko na ten element. Ten przedział jednak powinien gwarantować przerzutkę tylną Shimano lub Nexus – solidne i trwałe mechanizmy.
  • Mechanizm korbowy – najlepiej, jeśli będzie to mechanizm Shimano lub Suntoura. 
  • Koła – dla rowerów w przedziale cenowym do 1500 zł najczęściej montuje się rowery stosunkowo ciężkie, gwarantujące jednak sporą wytrzymałość. Rower w tej cenie powinien posiadać aluminiowe obręcze oraz piasty na łożyskach kulkowych (jeżeli trafimy na piasty Shimano – będzie to wyjątkowa okazja).
  • Hamulce – cena roweru do 1500 zł to możliwość wyboru między hamulcami V-brake, a mechanicznymi tarczowymi. Hamulce hydrauliczne zdarzają się raczej okazyjnie. Decydując się na zakup jednośladu za maksymalnie 1500 zł warto wybrać bardziej bezawaryjne hamulce V-brake.

Zakup roweru w kwocie nieprzekraczającej 1500 zł, z uwagi na wysokość budżetu często sprowadza się do polowania na okazję. Warto dokładnie przyjrzeć się specyfikacji osprzętu i jakości konstrukcyjnej, aby wybrać dobry egzemplarz. Warto zastanowić się, czy nie wybrać lepszej ramy kosztem przerzutki. Jeśli poszukujesz dobrej jakości roweru do kwoty 1500 zł koniecznie sprawdź ofertę sklepu Carrefour.pl, gdzie z całą pewnością odnajdziesz wymarzony jednoślad.

 

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu