Serwetki decoupage na Wielkanoc. Pomysł na dekorowanie stołu.

Można z nich zrobić wiele ciekawych dekoracji, pięknie się prezentują, a w dodatku są niezwykle praktyczne. O czym mowa? Chodzi oczywiście o serwetki na Wielkanoc. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jakie efekty można osiągnąć przy ich użyciu. Przygotowaliśmy więc kilka propozycji z oferty Carrefour, dzięki którym mieszkanie, a także i sam świąteczny stół nabierze wyjątkowego charakteru.serwetki na wielkanoc

Serwetki wielkanocne do koszyczka

Jedną z możliwości wykorzystania serwetek na Wielkanoc, dostępnych w Carrefour, jest ułożenie ich w święconce. Dzięki temu koszyczek wielkanocny będzie się prezentował pięknie i przede wszystkim odświętnie. Najczęściej spotykane są serwetki z ludowym wzorem przedstawiające motywy kwiatowe. Serwetki wielkanocne do koszyczka posiadają charakterystyczny kształt. Dzięki temu łatwo je można ułożyć w święconce. Warto również dodać, że ich rola nie kończy się wyłącznie na dekoracji. Pełnią także funkcję ochronną świątecznych potraw.

Dekoracyjne serwetki na stół

Wielkanocne śniadanie wymaga wyjątkowej oprawy. Doskonałym elementem dekoracji są papierowe serwetki wielkanocne od Carrefour, które urozmaicą świąteczny stół. Mogą się one znaleźć np. pod sztućcami w otoczeniu gałązek bazi. Takie serwetki pełnią rolę dekoracyjną oraz użytkową.

Serwetki wielkanocne decoupage

Ciekawą propozycją może być także wykorzystanie serwetek do decoupage. To banalnie prosta technika zdobienia różnego rodzaju przedmiotów. Mogą być one wykonane m.in. z porcelany, drewna czy szkła. Załóżmy, że zależy nam na tym, aby na świątecznym stole znalazła się specjalna deseczka służąca do serwowania przystawek. Wystarczy, że weźmiemy deskę do krojenia, przetrzemy ją drobnym papierem ściernym, pokryjemy farbą akrylową (np. białą) i ozdobimy przyklejając na nią wycięty z serwetki świąteczny motyw. Następnie deskę pokrywamy lakierem i gotowe. Taką samą technikę można wykorzystać również do stworzenia wyjątkowego świecznika (np. przy użyciu pustej i kształtnej butelki) czy wazonu. Wzory serwetek do decoupage są różne i każdy znajdzie coś dla siebie. Mogą przedstawiać zarówno motywy kwiatowe, jak i zwierzęce (np. kurczaczki czy zajączki). To wyjątkowa i prosta w wykonaniu dekoracja, którą stworzysz dzięki produktom dostępnym w sieci Carrefour!

Stylowa podkładka

Serwetki wielkanocne, które można znaleźć w sklepach Carrefour, sprawdzą się również, jako wyjątkowa podkładka. Mogą być one świąteczną dekoracją pod filiżanką kawy czy stanowić specjalne miejsce na chleb przy uroczystym śniadaniu. Bez przeszkód można je również wykorzystać, jako dekorację na ławę bądź stolik. Ciekawym rozwiązaniem jest także złożenie ich w taki sposób, że będą przedstawiały jakiś świąteczny motyw np. zajączka. Wówczas stanowić będą dodatkową ozdobę na stole.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu