Jakie dekoracje wielkanocne wykorzystać do udekorowania mieszkania?

Jakie dekoracje wielkanocne wykorzystać do udekorowania mieszkania?
Wiele osób nie wyobraża sobie świąt wielkanocnych bez kolorowych, wiosennych dekoracji. To one wprowadzają do wnętrza odpowiedni klimat i czynią wspólnie spędzone chwile jeszcze bardziej wyjątkowymi. Niezależnie od tego czy dekoracje wielkanocne przygotowujemy sami, czy wolimy gotowe wzory, nie da się zaprzeczyć, że bez nich trudniej o świąteczny nastrój. Sposobów na ozdobienie mieszkania na Wielkanoc jest mnóstwo. Oto niektóre z nich:Jakie dekoracje wielkanocne do mieszkania

Pisanki jako najpopularniejsze dekoracje wielkanocne

Pisanki od lat zdobią wielkanocne stoły. Zmienia się tylko ich charakter. Obecnie w przygotowywaniu pisanek nie ma ograniczeń. Do ich stworzenia można używać farb, brokatu, naturalnych barwników, zawartych w warzywach i przyprawach, a nawet lakieru do paznokci. Wielkanocne pisanki warto umieścić na świątecznym stole, by podkreślić wyjątkowy charakter rodzinnych posiłków. Dobrym pomysłem jest ułożenie ich w koszyku lub zawieszenie na gałązkach. Dekoracje wielkanocne tego typu doskonale ozdobią zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne mieszkania. Warto w ich przygotowywanie włączyć dzieci. Będzie to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu przed świętami, a efekt z pewnością miło Was zaskoczy. Wielkanocne pisanki są nie tylko ozdobą samą w sobie. Często także stanowią element świątecznych stroików, które można stworzyć samodzielnie lub kupić w jednym z wielu sklepów Carrefour oferujących dekoracje wielkanocne.

Świece i świeczki dobrym sposobem na świąteczny nastrój

Mimo że w sklepach można znaleźć wiele wielkanocnych świec o różnych rozmiarach, kolorach i kształtach, nawet prosta lub okrągła świeczka o jasnej barwie wystarczy, by wprowadzić do wnętrza świąteczny klimat. Jej nastrojowe światło pomoże w stworzeniu wyjątkowej atmosfery podczas wielkanocnego śniadania. Ułatwi także odprężenie i uprzyjemni wspólne spędzone chwile. Na wielu świątecznych stołach można znaleźć wielkanocne świece w kształcie zająca lub kurczaka. Koszt ich zakupu jest niewielki. Podobnie jak pisanki, także świece wykorzystywane są do tworzenia wiosennych, pełnych żywych kolorów stroików.

Wielkanocne dekoracje z kwiatów

Wielkanoc to czas, gdy przyroda budzi się do życia. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że chętnie zdobimy swoje domy kwiatami, by podkreślić świąteczny nastrój. Na wielkanocnym stole umieszczamy żonkile, tulipany, narcyzy, krokusy i lilie. Te ostatnie stanowią symbol nowego życia i są doskonałym wyborem na wielkanocną dekorację. Możemy zdecydować się na kwiaty cięte, odpowiednie do wazonu, lub z cebulką, umieszczone w niewielkich, często efektownych doniczkach. Postawione na parapecie wprowadzają do wnętrza nie tylko świąteczny klimat, ale też pierwszy powiew wiosny. Dodatkowym plusem tego typu wielkanocnych dekoracji jest unoszący się w domu przyjemny, kwiatowy zapach.

Wielkanocne figurki na stół i nie tylko

To jeszcze nie wszystko. Poza kwiatami, pisankami i świecami, wystrój mieszkania na święta możemy wzbogacić także o ceramiczne lub drewniane figurki. Baranki, zajączki, kurczaki czy jajka nie kosztują wiele, a stanowią przyciągający uwagę, świąteczny akcent w mieszkaniu. Wielkanocne figurki warto dobrać do rodzaju aranżacji. Możemy postawić na wzory w naturalnych, stonowanych barwach lub też zdecydować się na kolorowe, ożywiające wystrój modele. Wybór jest ogromny, a w bogatej ofercie sklepów Carrefour każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wielkanocne figurki mogą zdobić stół, ale nie tylko. Warto postawić je także na innych meblach, parapecie lub w jakimkolwiek widocznym miejscu w mieszkaniu.

Palmy wielkanocne – symbolicznie i estetycznie

Od wielu lat do wielkanocnych tradycji należy święcenie palm, które później stanowią ozdobę przygotowywanego do świąt domu. Palmy warto stworzyć samodzielnie, wraz z dziećmi, które z pewnością będą miały z tego niemałą przyjemność. Palmy wielkanocne to symbol nieśmiertelnej duszy, ale też atrakcyjny element dekoracyjny. Nic tak nie wprowadzi do wnętrza świątecznej atmosfery, jak pełna kolorów wielkanocna palma.

Inne dekoracje wielkanocne – bukszpan i bazie

Czego jeszcze nie może zabraknąć wśród wielkanocnych ozdób? Bez wątpienia bukszpanu. Jego gałązek można użyć do stworzenia stroiku lub udekorowania świątecznego koszyczka. Bukszpan może też stanowić niezależną wielkanocną dekorację. Umieszczony w wazonie wraz z baziami z pewnością ożywi wnętrze na Wielkanoc. Na baziowych gałązkach można dodatkowo zawiesić kolorowe pisanki. Tak przygotowaną kompozycję warto umieścić na świątecznym stole lub stoliku w salonie.

Świąteczna atmosfera ma znaczenie

Tym, co liczy się najbardziej w czasie Wielkanocy jest czas spędzony z rodziną na wspólnym świętowaniu. Wyjątkowa atmosfera pozwala na porzucenie obowiązków i zatrzymanie się na chwilę refleksji. Mimo że ozdobienie domu nie ma tak dużego znaczenia, wielkanocne dekoracje wprowadzają w świąteczny klimat i ułatwiają odcięcie się od codzienności. Dzięki kilku umieszczonym w widocznych miejscach mieszkania ozdobom, z łatwością wczujemy się w odpowiedni nastrój. Dodatkowo, estetyczne dekoracje wielkanocne, zdobiąc wnętrze, poprawiają samopoczucie domowników. A więc do dzieła - świąteczne przygotowania czas zacząć!

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu