Jak zrobić kartki świąteczne?10 ciekawych pomysłów na kartki wielkanocne

Wysyłanie kartek z życzeniami świątecznymi do rodziny i przyjaciół to jeden z wielkanocnych zwyczajów. Zamiast kupować kartki w sklepie, można przygotować je samodzielnie. Własnoręcznie wykonane kartki wielkanocne z pewnością bardziej ucieszą bliskich, niż gotowe wzory, a ich tworzenie może stać się doskonałą zabawą dla wszystkich domowników, zarówno małych, jak i dużych. Warto więc uruchomić wyobraźnię i przystąpić do dzieła. Aby było prościej, przygotowaliśmy 10 oryginalnych pomysłów, które mogą posłużyć za inspirację.Jak zrobić kartki świąteczne?10 ciekawych pomysłów na kartki wielkanocne

Wstążkowe pisanki na wielkanocnej kartce

Barwna pisanka to jeden z najpopularniejszych świątecznych motywów. Warto wykorzystać go na wielkanocnej kartce. Użyjmy w tym celu wstążki w różnych kolorach, którą można znaleźć w ofercie sklepu Carrefour. Zaczynamy od narysowania jajka na białym lub kolorowym brystolu. Następnie wycinamy je, pokrywamy jego powierzchnię klejem i przyklejamy do niej kawałki wstążki, jeden przy drugim. Układamy je w barwne pasy, a po wszystkim, zbyt długie końcówki skracamy nożyczkami. Gotowe jajo naklejamy na złożony arkusz A4. Jeszcze tylko ozdobny napis „Wesołych Świąt” i świąteczna kartka jest już gotowa.

Wielkanocne kartki z naklejkami

W sklepach Carrefour znajdziemy wiele ozdób, które można wykorzystać podczas tworzenia kartek. Należą do nich między innymi naklejki. Poszukajmy takich z kolorowymi, wiosennymi motywami. Przy ich użyciu z łatwością przygotujemy wyjątkowe kartki świąteczne. Nie zajmie nam to wiele czasu, a efekt robi wrażenie. Z naklejkami poradzi sobie także dziecko, które z pewnością chętnie weźmie udział w tworzeniu kartek.

Świąteczna kartka z mięciutkim barankiem

Jeśli dysponujemy blokiem technicznym, czarną farbą, klejem oraz kilkoma bawełnianymi wacikami kosmetycznymi, możemy wyczarować kartkę z wielkanocnym barankiem. Na złożonym arkuszu papieru, narysujmy zarys zwierzątka, czarną farbką pokryjmy jego nogi i głowę. Tułów posmarujmy klejem i przyciśnijmy do niego waciki. Po dodaniu odpowiedniego tekstu, kartkę wielkanocną można uznać za skończoną.

Paluszkowe kurczaczki na wielkanocnych kartkach

Włączmy w przygotowywanie świątecznych kartek dzieci. Będzie przy tym sporo śmiechu, jeśli zdecydujemy się ozdobić je paluszkowymi kurczaczkami. Potrzebna nam będzie żółta farba, w której zamoczymy palce. Ich odciski odbijemy na papierowym arkuszu. Każdy odcisk to jeden kurczaczek. Wystarczy tylko domalować dzióbek, oczy i nóżki. Taka kolorowa kartka wielkanocna z pewnością wywoła uśmiech na twarzy adresata.

Kartki świąteczne z wycinankami

Do stworzenia takiej kartki potrzebujemy nożyczek, kolorowego papieru i kleju – wszystko to znajdziemy w najbliższym sklepie Carrefour. Wystarczy narysować wzór pisanki, a jej wnętrze wypełnić małymi fragmentami różnobarwnego papieru – powstanie wtedy wspaniały, kolorowy kolaż. Taka kartka znakomicie sprawdzi się jako domowa ozdoba lub skromny podarunek dla bliskiej osoby, która święta spędza poza granicami kraju.

Kartki świąteczne z płytą CD

Nawet stara płyta CD może okazać się przydatna podczas przygotowywania wielkanocnych kartek. Sprawdzi się doskonale jako świąteczna pisanka. Wykorzystajmy ozdobny papier, by nadać jej wyjątkowego charakteru. Najlepiej, jeśli zastosujemy arkusze o różnym deseniu. Przyklejmy papier do powierzchni płyty, a samą płytę do kartki. Uzupełnieniem będzie świąteczny napis lub niewielkie ozdoby, w postaci przylepionych koralików lub cekinów.

Wielkanocne kartki z pomponikami

Z niewielkich, kolorowych bibułowych pomponików można stworzyć pełne uroku kurczaczki. To nic trudnego, wystarczy przykleić pomponiki do powierzchni kartki, a kredkami dorysować im skrzydełka i nóżki. Z miękkiej, czerwonej pianki wycinamy dzióbek dla kurczaczka, a z czarnych koralików robimy mu oczy. Kilka takich kurczaczków na świątecznej kartce to fantastyczna, przyciągająca uwagę dekoracja.

Kartka wielkanocna z zającem

Aby stworzyć zabawną, świąteczną kartkę można wykorzystać motyw znikającego w norze, wielkanocnego zająca. Wszystko, czego będziemy potrzebować to kolorowa wstążka oraz blok techniczny z wielobarwnymi arkuszami. Wytniemy z nich dwa kółka, jedno większe od drugiego, zajęczy ogon oraz cztery kawałki papieru o owalnym kształcie, dwa większe i dwa mniejsze. To będą zajęcze stopy. Przyklejone do kartki większe koło stanowi otwór, w którym za chwilę zniknie zając. Do mniejszego należy przykleić ogon oraz stopy i przytwierdzić do większego koła. Całość zdobimy kolorową wstążką. To propozycja na wielkanocną kartkę dla osoby z poczuciem humoru.

Ozdobiona rysunkami kartka

Własnoręcznie stworzony rysunek zająca, koszyczka z pisankami czy wielkanocnego baranka będzie doskonałym dodatkiem do pełnych ciepła życzeń. Farby, kredki, a może flamastry? Niezależnie od zastosowanych przyborów, taka kartka nabierze osobistego charakteru i z pewnością zostanie doceniona przez bliskich.

Wiszące na sznurku pisanki

Inspiracją do stworzenia tej kartki jest susząca się na sznurku bielizna. Tym razem potrzebne nam będą miniaturowe klamerki, które wytniemy z kolorowego bloku, kawałek wstążki oraz kilka arkuszy ozdobnego papieru. Wycinamy z niego jajka, na kartce wielkanocnej przyklejamy wstążkę, a na niej klamerki. Pod nimi z kolei powinny się znaleźć pisanki tak, by wyglądały na przywieszone do linki. Łatwe w wykonaniu, ale efektowne – to właśnie takie są proponowane przez nas kartki!

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu