Jak udekorować dom na Wielkanoc?

Dekoracja wielkanocnego stołu jest nie lada wyzwaniem. Musi oddawać świąteczny klimat i w dodatku być praktyczna dla gości. Zależy również od upodobań domowników i aranżacji wnętrza, w którym spożywane jest wspólne śniadanie. Jak ozdobić stół wielkanocny? Przygotowaliśmy kilka cennych wskazówek, jakie pomogą poradzić sobie z tym tematem.Jak udekorować dom na wielkanoc?

Pomysł na stół wielkanocny w nowoczesnym stylu

Designerskie wnętrza umożliwiają kreatywne podejście do wyzwania. Jak ładnie ozdobić stół wielkanocny w przypadku takich pomieszczeń? Warto postawić na minimalizm. Do stworzenia wyjątkowej dekoracji potrzebna będzie prosta zastawa, srebrne sztućce, jednokolorowy obrus wielkanocny, białe serwetki oraz dwa średniej wielkości wazony, bazie, eleganckie kieliszki, białe jajeczka (mogą być również pisanki) na nie rzucającej się w oczy podstawce i świeczki – najlepiej nieco grubsze w odcieniu zbliżonym do obrusa. Przygotowanie takiego kompletu dekoracji daje ciekawy efekt. Wszystkie niezbędne w tym celu elementy można znaleźć w ofercie sklepów Carrefour. Wystarczy przykryć stół obrusem, rozstawić zastawę wraz z eleganckimi kieliszkami, a tuż obok talerzy postawić białe serwetki, na których znajdą się sztućce. Obok nich warto położyć gałązkę bazi. Na środku w symetrycznym odstępie można postawić świeczki oraz jajeczka. Tuż przy brzegach powinny znaleźć się białe wazony wypełnione baziami. Taki świąteczny stół zachwyci każdego gościa.

Jak udekorować stół wielkanocny w wersji tradycyjnej?

Oferta sieci Carrefour jest szeroka i pozwoli uzyskać każdy efekt wielkanocnych ozdób! Ci, którzy nie lubią minimalizmu, mogą postawić na bardziej kolorowe dekoracje. Wielkanoc to czas radości, wielobarwnych pisanek, kurczaczków i zajączków. Tradycyjny stół wielkanocny może więc zawierać również te elementy, które dostępne są w Carrefour. Wiosenną atmosferę wprowadzi obrus w kolorze zieleni lub turkusu. Podstawą dekoracji będą także kwiaty symbolizujące nowe życie. W wersji wielkanocnej najlepiej prezentują się żonkile oraz tulipany. Zgodnie z polską tradycją nie może zabraknąć także bazi czy gałązek bukszpanu. Rośliny można ułożyć w wazonie. Nie mogą przeszkadzać one jednak domownikom w rozmowie. Na tradycyjnym stole wielkanocnym powinny znaleźć się także kolorowe pisanki czy zajączki. W tego typu dekoracjach warto zachować jednak umiar – zbyt wiele elementów może wprowadzić chaos, a w dodatku utrudnić dostęp do świątecznych potraw.

Najważniejsza jest rodzina

Pamiętajmy, że w tym wyjątkowym okresie najważniejszy jest czas spędzony z rodziną. Kwestia tego, jak udekorować stół na Wielkanoc może być okazją do wspólnego spędzenia czasu. Przedświąteczna krzątanina może wprowadzić atmosferę nerwowości, dlatego w przygotowania warto zaangażować wszystkich domowników. Malowanie pisanek będzie frajdą dla dzieci, a zdobycie bazi czy różnych artykułów spożywczych wyzwaniem dla gospodarzy. Najważniejsze, aby spędzić ten czas wspólnie - w radości i spokoju. Wówczas przygotowanie dekoracji na stół wielkanocny będzie czystą przyjemnością.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu