Jak przygotować stroik wielkanocny na stół niedzielny?

Dekorowanie domu na Wielkanoc to ważny element w organizacji wielkanocnego śniadania. Dzięki niemu każdy domownik z łatwością wczuje się w niecodzienną, wielkanocną atmosferę. Jedną z bardziej popularnych ozdób na święta jest stroik wielkanocny. Stawiany na świątecznym stole zapewnia mu wyjątkowy wygląd, dodaje kolorów i uroku. Bez trudu znajdziemy go w sklepach, jednak samodzielne przygotowanie wielkanocnej dekoracji z pewnością dostarczy nam większej przyjemności, niż jej zakup - zwłaszcza jeśli zrobimy to wspólnie z dziećmi.Jak przygotować stroik wielkanocny na stół niedzielny?

Stroik wielkanocny – co będzie nam potrzebne?

Wszystko zależy od tego, jaki stroik zamierzamy stworzyć. Do najbardziej popularnych dekoracji należą gałązki bukszpanu, pisanki, niewielkie, styropianowe jajeczka, które należy ozdobić, żywe i sztuczne kwiaty, szklane naczynia, pióra i drewniane figurki. Możliwości jest wiele, a wszystkie niezbędne produkty znajdziesz w ofercie sklepu Carrefour. Jeśli nie wiesz, jak przygotować stroik wielkanocny, sięgnij po inspirację. Dostarczymy Ci kilku pomysłów na wspaniałą ozdobę świątecznego stołu. Warto dostosować charakter dekoracji do aranżacji mieszkania, by uzyskać jeszcze bardziej wyjątkowy efekt. Przygotowanie większości dekoracji nie zajmuje dużo czasu, a dostarcza niemałej satysfakcji

Stroik wielkanocny z bukszpanu – jak go zrobić?

Świeży, zielony stroik wprowadzi do wnętrza nie tylko świąteczny nastrój, ale też powiew wiosny. Bukszpan zdobi wiele wielkanocnych - to jeden z charakterystycznych dla tego święta symboli. Aby stworzyć z niego stroik wielkanocny, gałązki rośliny formujemy w niewielkie koło. Gdy już nam się to uda, bukszpan przewiążmy kolorową wstążką i udekorujmy. Przydatne mogą okazać się małe, przepiórcze jajeczka lub przygotowane wcześniej pisanki, niewielkie, wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego figurki kurczaczków i zajączków, pióra lub kwiaty.

Stroik wielkanocny w leśnej odsłonie

Mech stanowi doskonałą bazę pod stołową dekorację. Dodatkowym atutem takiej ozdoby będzie niesamowity aromat, który z pewnością poprawi samopoczucie wszystkim domownikom. Aby podkreślić naturalny charakter leśnego stroika wielkanocnego, warto stworzyć oryginalne świeczniki. Wystarczy niewielkie świece umieścić w skorupkach jaj, które można dodatkowo ozdobić piórami. Ułożone na mchu świeczniki to efektowna,lecz niedroga dekoracja. Całość warto wzbogacić o krótkie, wsadzone w mech, baziowe gałązki

Wiklinowy koszyczek jako stroik wielkanocny

Inna propozycja to wykorzystanie niewielkiego koszyka z wikliny. Można umieścić w nim ozdobione w dowolny sposób jajka, drewniane figurki lub inne dekoracje. Warto także wykorzystać świeże, wiosenne kwiaty. Przygotowanie takiego stroika wielkanocnego zajmuje tylko kilka chwil, a z pewnością wprawi wszystkich domowników w świąteczny nastrój.

Industrialny stroik wielkanocny

Wykorzystanie stalowego pojemnika to sposób na nieprzeciętną dekorację wielkanocną, odpowiednią dla fanów aranżacji w industrialnym stylu. Aby ją stworzyć, potrzebne nam będzie wykonane ze stali lub tworzywa sztucznego pudełko, którego zawartość pozostaje widoczna dla otoczenia. W pojemniku wystarczy warstwowo ułożyć jajka, a na górze umieścić kwiaty. Taka nietypowa kompozycja robi fantastyczne wrażenie.

Stroik wielkanocny z patery na ciasto

Do stworzenia świątecznej dekoracji, przydatna może okazać się także patera do tortów i ciast na Wielkanoc. Jej powierzchnię ozdabiamy bukszpanem, mchem lub baziami i stawiamy na niej niewielkie doniczki z żonkilami, hiacyntami czy innymi wiosennymi kwiatami. Całości dopełni kilka wielkanocnych figurek, np. świąteczne zające i kurczaki.

Stroik wielkanocny ze świecznika

Nawet zwykły świecznik może nabrać świątecznego charakteru, gdy zadbamy o jego dekorację. Do stworzenia stroika wielkanocnego wykorzystajmy niewielki, szklany świecznik; otoczmy go bukszpanem, baziowymi gałązkami, przepiórczymi jajkami lub piórkami. Biała lub kremowa świeca nada dekoracji nastrojowego charakteru. Stroik można wykonać także ze szklanego wazonu. Po jego ozdobieniu wystarczy umieścić wewnątrz świecę, by jej blask podkreślił niezwykły klimat świątecznego śniadania.

Stroik wielkanocny w słoiku

Dobrym sposobem na pełną prostoty, a zarazem efektowną dekorację stołu jest wykorzystanie słoika. Umieśćmy w nim świeże kwiaty lub bazie. Na ich gałązkach warto zawiesić niewielkie jajeczka lub inne, stworzone własnoręcznie ozdoby. Możemy jednak ograniczyć się wyłącznie do roślin - bukiet wiosennych kwiatów wspaniale ożywi wnętrze!

Stroik wielkanocny z rzeżuchą

Sianie rzeżuchy to ważny element przygotowań do świąt. Warto wykorzystać ją nie tylko do ozdobienia świątecznych potraw, ale też jako dekorację na wielkanocny stół. Wysiana na talerzyku i wzbogacona o pisanki lub drewniane figurki, przyciąga uwagę soczystą zielenią. Stroik wielkanocny z rzeżuchy można także uformować w dowolny kształt, np. zająca czy jajka. Ciekawym pomysłem jest również umieszczenie nasionek w skorupkach po jajkach. Gdy wyrosną, skorupki umieśćmy w kieliszkach do jajek i postawmy na świątecznym stole. Odwiedź najbliższy sklep Carrefour, wybierz potrzebne produkty i stwórz własny, unikatowy stroik wielkanocny!

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu