Ozdoby wielkanocne ręcznie robione: pomysły na dekorację

Wielkanocny nastrój może zapanować w domu jeszcze przed samymi świętami. Wszystko za sprawą dekoracji, które wprowadzają niepowtarzalny klimat. Na uwagę zasługują w szczególności ręcznie robione ozdoby wielkanocne. Są one jedyne w swoim rodzaju, a w dodatku ich przygotowanie może sprawić wiele radości. Jak zrobić ozdoby wielkanocne, które zachwycą nie tylko samych domowników, ale również gości? Mamy na to kilka sposobów!Ręczne robótki na wielkanoc

Robótki, które nigdy nie wyjdą z mody

Jednym z pomysłów na wyjątkowe przystrojenie mieszkania są dekoracje wykonane na szydełku. Doskonale wiedziały o tym nasze babcie, które dawniej starannie przygotowywały na drutach coraz to wymyślniejsze świąteczne akcenty. Obecnie ozdoby wielkanocne na szydełku są bardzo modne. Jeśli ktoś posiadł wiedzę na temat techniki ich wykonania, to może dodatkowo zaoszczędzić pieniądze i przygotować takie dekoracje samodzielnie. Szydełkowe pisanki, koszyczki wielkanocne, kurczaczki czy serwetki są oryginalnym dodatkiem, który idealnie sprawdzi się przy wielkanocnym stole.

Designerskie ozdoby wielkanocne z drewna

Ogromne wrażenie i ciekawy efekt dają również ozdoby wielkanocne z drewna. Wbrew pozorom można je przygotować samodzielnie, nie posiadając przy tym specjalistycznego sprzętu stolarskiego. Wystarczy sklejka, trochę kolorowego materiału, pistolet do klejenia na ciepło i nożyczki. Pomocny będzie także szablon przedstawiający np. pisankę, kurczaczka czy zajączka. Prace można rozpocząć od odrysowania go na sklejce i materiale. Następnie wycinamy odpowiedni kształt, a ze sklejki tworzymy jeszcze dodatkowo prostokątną podstawę. Obklejamy wszystko dokładnie materiałem i przytwierdzamy z podstawą. Ozdoba jest prosta i szybka w wykonaniu.

Tkaniny, z których można wyczarować cuda

W ofercie sieci sklepów Carrefour można znaleźć różne materiały pomocnicze, potrzebne do wykonania ozdób wielkanocnych. Prostą dekoracją jest np. wypchany zajączek. Do jego przygotowania wystarczy kawałek tkaniny – najlepiej kolorowej, igła, nitka, szablon i wata. Wzór zajączka obrysowujemy dwukrotnie na materiale i wycinamy. Następnie zszywamy oba elementy w taki sposób, aby mieć jeszcze miejsce na wypchanie go. Tkaninę obracamy na drugą stronę – dzięki temu nie będzie widać szwu. Następnie wypełniamy zajączka watą. Jeśli chcemy, aby dodatkowo ozdoba wydzielała z siebie przyjemny zapach to można dołożyć do jej wnętrza np. lawendę. Na końcu zaszywamy zajączka. Dla urozmaicenia takiej ozdoby wielkanocnej z materiału, można dorobić jej jeszcze oczy czy nosek (np. markerem lub przyklejając drobne elementy wykonane z papieru lub filcu).

Tanie ozdoby wielkanocne DIY

Atutem własnoręcznie przygotowanej dekoracji wielkanocnej jest przede wszystkim cena. Dzięki produktom z oferty sieci Carrefour można przy niewielkich kosztach stworzyć coś wyjątkowego! Ponadto takie rękodzieło wielkanocne może dać wiele radości – zwłaszcza jeśli w etap jego przygotowania włącza się cała rodzina.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Dom i ogród
Wyposażenie domu