Wiosenne wakacje i narodowe święta - o co chodzi w majówce?

Majówka jest jednym z najbardziej wyczekiwanych okresów w roku. To doskonała okazja do relaksu, spędzania czasu z rodziną, aktywnego wypoczynku i rozpoczęcia sezonu grillowego. Początek maja to również czas, w którym obchodzimy ważne narodowe święta.Wiosenne "wakacje"

Majówka 2024 – kiedy warto wziąć urlop?

W tym roku kalendarz nie sprzyja osobom, które liczyły na długi majowy wypoczynek. Święta ustawowo wolne od pracy1 i 3 maja – wypadają kolejno w sobotę i poniedziałek, tak więc weekend będzie wydłużony tylko o 1 dzień. Jeżeli chcesz cieszyć się dłuższym wypoczynkiem, pozostaje ci wypisanie wniosku o urlop od 4 maja.

Majowe święta narodowe

Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski, ale i świata. W pierwszych trzech dniach maja obchodzimy aż trzy święta – ważne dla naszego kraju i narodu.

  • 1 maja – od 1890 roku na świecie obchodzone jest Święto Pracy, nazywane również Międzynarodowym Dniem Solidarności Ludzi Pracy. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym, wolnym od pracy.
  • 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tego dnia na wielu polskich ulicach można dostrzec dumnie powiewające biało-czerwone flagi, a dodatkowo organizowane są także różne akcje edukacyjne i patriotyczne. Dzień ten nie jest wolny od pracy
  • 3 maja świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 roku – to dzień ustawowo wolny od pracy.

Pomysły na majówkę dla każdego

Pierwsze dni maja to moment, w którym można zamanifestować swoją miłość i przynależność do Ojczyzny. Jeśli jest taka możliwość, warto wziąć udział w uroczystościach państwowych i różnorodnych wydarzeniach historyczno-kulturalnych.

Majówka to także idealny czas na relaks w gronie najbliższych. Zorganizuj rodzinną wycieczkę rowerową, podczas której zwiedzicie okoliczne atrakcje i będziecie się świetnie bawić. Przed wyjazdem zadbaj o bezpieczeństwo twoje i twoich towarzyszy – sprawdź, czy wszyscy posiadacie niezbędne akcesoria rowerowe, takie jak kaski, ochraniacze czy odblaski. Przydatne będą też butelki filtrujące do wody, które w razie potrzeby uzupełnisz w dowolnym miejscu.

Kolejnym pomysłem na majówkę, która z pewnością ucieszy najmłodszych, może być piknik na łące połączony z różnego rodzaju grami. Przygotuj matę plażową lub koc piknikowy, różnego rodzaju gry: karciane, zręcznościowe, planszowe oraz smakołyki – zapoznaj się z naszymi przepisami na zdrowe i pożywne przekąski, idealne na weekendowy piknik.

Świetnym pomysłem na majówkę jest także kilkudniowy biwak. Nocowanie w namiocie może być atrakcją nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Podczas wypoczynku na łonie natury warto rozejrzeć się za miejscem, w którym legalnie i bezpiecznie rozpalisz grill lub ognisko – czy ktokolwiek wyobraża sobie majówkę bez pieczonych kiełbasek lub warzyw?

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu