Majówka nad morzem: co zabrać ze sobą w podróż?

Każdy z nas chce maksymalnie wykorzystać wolny czas na odpoczynek, ale również zaplanować weekend w sposób, który gwarantowałby rozrywkę całej rodzinie. Majówka z dziećmi nad morzem jest doskonałą okazją do tego, aby oddać się wspólnemu relaksowi i pielęgnować więzi rodzinne. Z dala od komputera i telewizora możemy zająć się wyłącznie sobą – rozmowami, grami, opowiadaniem kawałów. W Carrefour znajdziesz gry dla całej rodziny, jakie umilą każdy urlop, również ten spędzany nad morzem. Ładna pogoda sprzyja wylegiwaniu się na plaży, a przed sezonem nie spotkamy tam jeszcze takich tłumów. Majówka nad morzem jest bardzo atrakcyjna, szczególnie dla dzieci. Można nie tylko przebywać nad Bałtykiem, ale także przepłynąć promem do Szwecji, co spodoba się zwłaszcza najmłodszym. Warto wziąć ze sobą aparat fotograficzny, którym uchwycimy wschody i zachody słońca nad wodą.Majówka nad morzem- co zabrać ze sobą w podróż?

Jak spakować się na wyjazd nad morze?

Największy problem mamy zwykle z pakowaniem. Co zabrać na majówkę, aby nie dźwigać zbyt wielkich toreb i walizek, a jednocześnie zabezpieczyć się na wszelkie nieprzewidziane sytuacje? Przede wszystkim należy pamiętać o najważniejszych rzeczach – odzieży, bieliźnie, butach na zmianę i kurtce. Mimo tego, że zapowiadają ładną pogodę, warto mieć coś ciepłego na zapas, tym bardziej, że nad morzem często mocniej wieje. Siedzenie na plaży jest znacznie wygodniejsze, gdy posiadamy koc – powinien znaleźć się w naszej walizce, podobnie jak dodatkowe ręczniki, w które można się wytrzeć po kąpieli. Weekend majowy nad morzem wymaga także zaopatrzenia w akcesoria piknikowe – może nim być wiklinowy kosz na przekąski i napoje, ale warto również pamiętać o preparatach przeciwko komarom, szczególnie gdy nocujemy pod namiotem.

Co zabrać ze sobą na weekend majowy nad morze?

Zanim spakujemy torby do samochodu czy udamy się z nimi na pociąg, upewnijmy się, że mamy wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Co zabrać na podróż samochodem lub pociągiem w majówkę?. Podczas ładnej pogody należy pamiętać o balsamowaniu ciała filtrem. Warto mieć go przy sobie tak samo jak chłodzący żel po opalaniu. Nie należy zapomnieć o czapce! To obowiązkowy element ubioru, który chroni nas przed słońcem. Szczególnie należy zwrócić uwagę na to, aby dzieci nosiły ją na głowie. Majowy weekend nad morzem może być atrakcyjniejszy dla najmłodszych, jeśli kupimy im latawce. Przy silniejszym wietrze będą doskonale balansować, stanowiąc fantastyczną rozrywkę. Gdy przesiadujemy na plaży, warto zaopatrzyć się w parawan. Ochroni nas przed wiatrem, ale także pomaga się zasłonić. W ten sposób zyskujemy odrobinę prywatności. Przydatne okazują się parasole. Mogą chronić przed słońcem, a w deszczowe dni przed opadami.

Co spakować na majówkę pod namiot?

Gdy jest ciepło wielu z nas decyduje się na kemping – to wersja dla osób żądnych przygód. Wyjazd pod namioty wiąże się jednak z dodatkowym ekwipunkiem. W Carrefour znajdziesz namiot 2- lub 3- lub 4-osobowy, gdzie w majówkę może przespać się cała rodzina. W naszej ofercie znajdują się również śpiwory dla dzieci oraz dorosłych i karimaty. Zestaw kempingowy doskonale sprawdzi się w każdych warunkach polowych, nie tylko nad morzem, ale także nad jeziorem czy w górach przy ładnej pogodzie. Warto mieć przy sobie spray przeciw komarom, szczególnie jeśli wieczorem planujemy odpoczynek przy ognisku. Dodatkowo można mieć ze sobą podpałkę, dzięki której rozpalanie ognia będzie łatwiejsze oraz grilla. Można na nim przyrządzić dobre jedzenie

Co jeszcze warto ze sobą zabrać pod namiot?

Na polu namiotowym przydatne są meble kempingowe – stół i krzesła, na których można odpocząć. Cała rodzina może siąść wygodnie do posiłku albo gry w karty. U nas znajdziesz także sztućce oraz kubki czy garnki emaliowane. Warto wyposażyć się także w latarkę oraz czołówkę, gdy na na kempingu brakuje oświetlenia. W Carrefour znajdują się również plecaki i torby podróżne, w które można spakować swój cały bagaż. Plecaki podróżne sprzyjają także pieszym wędrówkom, szczególnie że istnieje możliwość przytroczenia mat, śpiworów i namiotów. Takie rozwiązanie sprawdzi się również podczas weekendu majowego nad morzem, zwłaszcza gdy podróżujemy rowerami, autobusem lub pociągiem. Gdy dysponujemy własnym autem, możemy zabrać ze sobą więcej sprzętów. Przydatne okażą się różne gry z oferty Carrefour, które umilą wspólne spędzanie wieczorów.

Gdy w weekend majowy nad morzem sprzyja pogoda

Gdy jest ładna pogoda, każdego malucha ucieszy zabawa w wodzie. Warto pomyśleć o dmuchanych piłkach, kołach i materacach, które gwarantują świetną zabawę. Pływaczki zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo dla tych, którzy nie potrafią dobrze pływać. Kamizelka ratunkowa jest przydatna zwłaszcza wtedy, gdy planujemy krótki rejs łódką po Bałtyku. Obuwie plażowe chroni stopy przed zranieniem kamieniami czy muszlami oraz meduzami. To dodatkowa ochrona szczególnie dla najmłodszych, którzy lubią szaleć w wodzie. Maski do nurkowania i okularki chronią oczy i zapewniają widoczność pod wodą, a ci, którzy poważnie trenują pływanie z pewnością docenią nasze czepki na głowę. U nas znajdziesz także plażowe klapki, ale również wiosełka pływackie, które dodatkowo pobudzają mięśnie do pracy.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu