Ranking wentylatorów – jaki wybrać do mieszkania?

Ranking wentylatorów zazwyczaj zaczyna budzić zainteresowanie wtedy, gdy upały są już naprawdę nie do zniesienia. Chcąc przygotować dom i ogród na najcieplejszy sezon w roku, warto pamiętać o sprzątaniu czy właściwych meblach balkonowych, niemniej kwestii wentylacji nie należy zostawiać na ostatnia chwilę!Ranking wentylatorów

Jaki wentylator wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Włączenie wentylatora to jeden z najprostszych sposobów na to, aby poradzić sobie ze zbyt wysoką temperaturą. Gdy wietrzenie jest nieskuteczne, bo za oknem jest cieplej niż w domu, a klimatyzacja nie wchodzi w grę, to właśnie wiatrak może Cię uratować. Trzeba jednak wiedzieć, jaki wentylator kupić. W sklepach można znaleźć wiele różnych modeli:

  • małe wentylatory biurkowe,
  • wentylatory stojące, podłogowe,
  • wentylatory kolumnowe,
  • wentylatory cyrkulacyjne, znane także jako cyrkulatory.

Ranking wentylatorów uwzględnia sprzęty z każdej kategorii, ponieważ zależy nam na tym, aby mieć propozycję dla każdego, a potrzeby w gospodarstwach domowych mogą się znacząco różnić.

Jaki wentylator do domu będzie dobry?

Jeśli sprzęt ma być skuteczny, należy wziąć pod uwagę jego wydajność. Im większe pomieszczenie, tym większe masy powietrza trzeba będzie wprawić w ruch za pomocą wentylatora. Co do zasady wentylatory biurkowe to drobny sprzęt przydatny tylko na biurku czy stole. Do większych pomieszczeń przyda się raczej sprzęt umieszczony na podłodze albo wentylator kolumnowy, czyli słupek z kilkoma obracającymi się śmigłami schowanymi w obudowie. To, jaki wentylator do mieszkania albo do domu wybierzesz, wpłynie na Twój komfort. Nie warto zatem oszczędzać za wszelką cenę i szukać wyłącznie towarów z wyprzedaży albo takich, które nie spełniają w pełni Twoich wymagań. Lepiej kupić od razu dobry sprzęt niż stosować półśrodki i za jakiś czas ponownie dokonywać zakupu.

Jaki wentylator wybrać? Najważniejsze cechy do sprawdzenia przed zakupem

Zanim zobaczysz ranking wentylatorów, zastanów się, jakie masz potrzeby i co jest dla Ciebie ważne przy zakupie tego urządzenia. W ramach podpowiedzi, wymienimy kilka najistotniejszych cech wentylatorów, które naszym zdaniem są kluczowe:

  • Moc wentylatora – zazwyczaj im wyższa wartość, tym na silniejszy powiew powietrza można liczyć. Wentylatory biurkowe to produkty o niskiej mocy, dlatego nie należy się spodziewać po nich imponujących efektów w dużych pomieszczeniach.
  • Łatwe sterowanie – im precyzyjniej można określić, jak mocno ma wiać, tym lepiej. Dobrą opcją jest zawsze możliwość regulacji – najczęściej na 2 lub 3 poziomach. Dodatkowa korzyść to timer albo możliwość obsługi na odległość za pomocą pilota.
  • Cicha praca – myśląc o tym, jaki wentylator do mieszkania będzie dobry, należy brać pod uwagę fakt, że może być uruchamiany także w nocy. A wówczas powinien pracować na tyle cicho, żeby nikogo nie obudzić. Głośność pracy określa się w specyfikacji w decybelach, czyli skrótem dB. Im niższa wartość, tym lepiej dla Ciebie i pozostałych domowników.
  • Obudowa – im solidniejsza konstrukcja, tym większa szansa na to, że sprzęt posłuży dłużej. Ze względu na trwałość niektórzy wolą wentylatory w metalowej obudowie, zamiast tych z tworzywa sztucznego.

Ranking wentylatorów 2023

Pora odpowiedzieć na pytanie, jaki wentylator do domu będzie dobry. Oto najciekawsze propozycje, które wybraliśmy.

Botti Wentylator cyrkulacyjny 40CM 90 W FGD-16

Nie tylko chłodzi, wywołując ruch powietrza, ale doprowadza także do prawidłowej cyrkulacji, czyli rozprowadzania chłodzonego powietrza równomiernie po całym pomieszczeniu. Mimo niewielkich rozmiarów ma sporą moc – 90W. Dzięki chromowanemu stojakowi, stoi stabilnie i się nie przesuwa. Hałas generowany przez urządzenie to maksymalnie 60 dB. Regulacja szybkości obejmuje 3 poziomy.

Sencor Wentylator biurowy 23 cm 30 W SFE 2327WH

Prosty wentylator do wykorzystania w sypialni albo gabinecie. Ma 2 poziomy prędkości, możliwość regulacji kąta nachylenia oraz automatyczną rotację w poziomie pod kątem 90 stopni, z możliwością wyłączenia. Moc urządzenia to 30W.

Wentylator podłogowy Klindo KSF16RC-21 z pilotem

Wygodny w obsłudze wentylator z regulowaną wysokością w przedziale od 104 cm do 124 cm. Można sterować nim za pomocą pilota i regulować szybkość obrotów na 3 poziomach. Mimo sporych rozmiarów jest dość lekki (ok 2,5 kg), dzięki czemu łatwo przenosić go z miejsca na miejsce.

Wentylator kolumnowy stojący VT1033R KALORIK

Wyróżnia się nietypowym designem i zaskakującym kolorem – obudowa jest w barwach czerwono-czarnych. Dysponuje 3 prędkościami i ma wbudowany timer z możliwością zaprogramowania pracy.

Bluesky Mini wentylator KAC75-20

Na koniec niestandardowa propozycja – wentylator ze zbiornikiem na wodę, który rozprowadza nie tylko powietrze, ale też zimną mgiełkę. To niewielkie urządzenie ma podświetlany panel sterowania i regulację prędkości.

Wiesz już, jaki wentylator kupić?

Jaki wentylator wybrać, posługując się tą listą? To już kwestia indywidualnych potrzeb i upodobań. Wierzymy, że udało się znaleźć odpowiednią opcję. Nawet jeśli wiesz, jaki wentylator do pokoju będzie najlepszy, sprawdź inne porady związane z funkcjonowaniem w upalne dni. Zamieściliśmy je dla Ciebie w artykule o tym, jak przetrwać upał.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu