Co zabrać na piknik? Jakie jedzenie przygotować?

Co na piknik na pewno się przyda, a które przedmioty lepiej zostawić w domu? Doradzamy, jakie jedzenie sprawdzi się na pikniku i co ze sobą zabrać, żeby się nie nudzić. Jeśli planujesz spędzić czas w plenerze, sprawdź koniecznie. co przygotować na piknik, aby dobrze się bawić.Jak przygotować się na piknik?

Dlaczego piknik to dobry sposób na spędzanie czasu?

Gdy na świeżym powietrzu jest ciepło, aż prosi się o wyprawę na łono natury. Nie zawsze trzeba zresztą wyruszać daleko. Rodzinny piknik można organizować w najbliższym parku albo w lesie. To często okazja do posłuchania śpiewu ptaków, odetchnięcia świeżym powietrzem, a nawet szansa na złapanie odrobiny opalenizny. Piknik to wreszcie jedna z przyjemniejszych form aktywności, gdy spędzamy wakacje w domu bez wyjazdów.

Co zabrać na piknik?

Chociaż ta forma aktywności kojarzy się przede wszystkim z koszem piknikowym, tak naprawdę można się bez niego obyć, pakując wszystkie potrzebne rzeczy do dużej torby albo plecaka. Trudno jednak o udany piknik bez wygodnego koca. Koniecznie trzeba wziąć jeden lub kilka, żeby mieć na czym siedzieć.

Podczas upałów bardzo ważne są też napoje. Gdy żar leje się z nieba, bardzo ważne jest, aby uniknąć odwodnienia. Picie wody to podstawa dla każdego, kto wychodzi na zewnątrz w upalne dni – niezależnie od wieku i kondycji. Można też wzbogacić jej smak aromatycznymi dodatkami. Wystarczy dodać trochę mięty i cytryny, żeby mieć orzeźwiającą lemoniadę.

Jakie jedzenie na piknik będzie dobre?

Szukając pomysłów na to, co przygotować na piknik, dobrze jest uwzględnić porę dnia. Jeśli planujemy taki wypad po obiedzie, wówczas wystarczą lekkie przekąski. W przypadku gdy piknik ma się odbywać w porze obiadu, lepiej zabrać coś bardziej sycącego. Co na piknik na pewno się sprawdzi?

Przed piknikiem warto dokładnie sprawdzić prognozę pogody! Jeśli spodziewasz się, że w trakcie wypoczywania może zaskoczyć Cię deszcz, lepiej na wszelkie wypadek wziąć lekką kurtkę przeciwdeszczową oraz parasol.

Co na piknik dla dzieci?

Wiesz już, jakie jedzenie na piknik dobrze się sprawdzi? To jednak nie koniec wyzwań. Dla najmłodszych uczestników równie ważna jest też rozrywka! Piknik to okazja do tego, aby trochę się poruszać. Dobrze zatem wziąć ze sobą piłkę do gry. Jeśli zdecydujemy się na wersję dmuchaną, to będzie nie tylko lekka, ale tez poręczna i nie zajmie dużo miejsca.

Mile widziane są też wszelkiego rodzaju gry towarzyskie – tylko najlepiej takie bez drobnych elementów, które łatwo zgubić! Dobrze sprawdzą się karty, memo lub inne, niewymagające twardej, stabilnej powierzchni do rozłożenia planszy. Świetną zabawą na pikniku dla najmłodszych może być także puszczanie baniek mydlanych.

Kilka ważnych zasad na pikniku

Co na piknik powinno być zabrane, już wiemy. W tym miejscu warto też wymienić przedmioty, które lepiej zostawić w domu! Na pikniku spokojnie obędziemy się bez przenośnego głośnika. Wypoczywając w miejscu publicznym, warto uszanować prawo innych do ciszy i spokoju. Nie warto także zabierać tabletu multimedialnego, komputera i innych sprzętów elektronicznych. Przecież właśnie po to wychodzisz, aby od takich typowo domowych rozrywek trzymać się jak najdalej!

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu