Black Friday Jak się przygotować na wyprzedaże

Jest taki dzień, na który klienci czekają z utęsknieniem, a sklepowe półki obfitują w promocje. Ten dzień to Czarny Piątek, znany szerzej jako Black Friday. Black Friday ma swoje początki w kulturze amerykańskiej, gdy w piątek zaraz po Dniu Dziękczynienia rozpoczynał się sezon świątecznych zakupów. Czarny Piątek 2020 wypada 27 listopada. Sprawdź, jak przygotować się do promocji w dobie pandemii i gdzie szukać najlepszych okazji!

Przygotowania do Świąt: czas, start!

Czarny Piątek to czas zakupowego szaleństwa. Sklepy z dużym wyprzedzeniem ogłaszają wyprzedaże i prześcigają się w wielkości rabatów. Dlaczego Black Friday obchodzimy w listopadzie? W Stanach Zjednoczonych tuż po Dniu Dziękczynienia rozpoczynało się przygotowania do świąt. Ostatni piątek listopada był sygnałem, że już pora na zakupy przed Bożym Narodzeniem. Black Friday 2020 wypada 27 listopada. Skoro wiemy już, kiedy jest Black Friday, skupmy się na tym, by nie przegapić spadku cen i skorzystać z wyjątkowych promocji. Niewątpliwie w związku z pandemią koronawirusa, Czarny Piątek 2020 będzie zupełnie inny.

Black Friday 2020: co musisz wiedzieć, zanim wyruszysz na zakupy

Czarny Piątek to czas największych wyprzedaży. Sklepy są pełne klientów, a wielu z nas planuje zakupową strategię dużo wcześniej, by nie przegapić żadnej okazji. Warto jest wcześniej sięgnąć po gazetki promocyjne lub odwiedzić witrynę interesującego nas sklepu, by sprawdzić, jakie promocje są zaplanowane na Black Friday. W dobie koronawirusa powinniśmy wcześniej sprawdzić, czy w wybranym przez nas sklepie znajdziemy interesujące nas obniżki – pozwoli nam to zmniejszyć czas zakupów do minimum. Należy pamiętać, że niektóre sklepy przedłużają promocje na cały weekend, lub tydzień. Możemy spotkać się z promocjami Black Weekend 2020, które gwarantują największe rabaty od piątku do niedzieli oraz Black Week 2020, gdzie najniższymi cenami możemy cieszyć się przez cały tydzień.

Jak przygotować się do Black Friday?

Do słynnego dnia największych wyprzedaży pozostało jeszcze trochę czasu, jednak wiele sklepów już dziś ogłasza promocje. Jeśli więc mamy zamiar zrobić zakupy w atrakcyjnych cenach, zajrzyjmy na serwisy, profile w mediach społecznościowych lub do gazetek promocyjnych – może uda się nam zdobyć także dodatkowy rabat lub kupon zniżkowy? Musimy pamiętać, że nie wszystkie sklepy celebrują Black Friday 2020. Sprawdzając listę dostępnych ofert zaoszczędzimy czas i zyskamy wiarygodne informacje o charakterze i warunkach promocji.

Black Friday online 

Oferty promocyjne często dostępne są nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale także online. Jeśli wolisz zostać w domu, możesz skorzystać z rabatów w sieci. Black Friday 2020 to rabaty sięgające nawet 80 % na produkty z różnych kategorii. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie, zarówno miłośnik mody, jak i komputerowych gadżetów. Czarny Piątek obejmie także ofertę sklepu Carrefour, znacznie obniżając ceny wybranych artykułów. Jeśli wiesz już, kiedy jest Black Friday, nie wahaj się i zasiądź przed komputerem lub udaj się prosto do sklepu. Każdy sposób jest dobry, aby upolować niesamowitą okazję.

Co warto kupić w Czarny Piątek?

Niektórzy zostawiają kupno gwiazdkowych prezentów na ostatni moment, inni mają zapakowane prezenty już kilka tygodni przed Świętami! Niezależnie od tego, do której grupy należysz, zakup bożonarodzeniowych podarunków podczas Czarnego Piątku pozwoli zaoszczędzić niemałą kwotę. Zabawki, odzież, obuwie, elektroniczne gadżety, książki, perfumy – to wszystko i dużo więcej możesz kupić podczas Black Friday nawet o połowę taniej. Dzięki temu przedświąteczne przygotowania nie obciążą Twojego budżetu, a mnogość dostępnych rabatów pozwoli znaleźć doskonałe prezenty dla wszystkich członków rodziny i przyjaciół. Black Friday to okres zakupowego zamieszania – w sklepach przebywa o wiele więcej klientów, a towary rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Postaraj się wcześniej zaplanować, co chcesz kupić. W planowaniu zakupów na Black Friday 2020 mogą być przydatne aplikacje, takie jak lista zakupów Carrefour. Pamiętaj, by podczas Czarnego Piątku 2020 zachowywać bezpieczeństwo i dystans. Każdy ze sklepów Carrefour został wyposażony w niezbędne środki bezpieczeństwa, takie jak rękawiczki dla klientów oraz płyny dezynfekcyjne.