Z czym tortilla na ciepło, a z czym na zimno? Z czym ją podawać?

Z czym tortilla na ciepło, a z czym na zimno? Jeśli szukasz urozmaicenia dla codziennych, monotonnych posiłków, za sprawą charakterystycznych, cienkich placków, możesz zyskać wiele nowych możliwości. Jeśli nie wiesz, z czym zrobić tortillę, na pewno znajdziesz u nas wiele inspiracji.Z czym tortilla na ciepło, a z czym na zimno? Z czym ją podawać?

Co to jest tortilla?

Tortilla kojarzy się z daniami kuchni meksykańskiej. I jest to jak najbardziej prawidłowe skojarzenie! Tortille jadano w Ameryce Południowej już od dawna, na długo przed pojawieniem się Europejczyków w tej części świata. Tradycyjna tortilla to placek wykonany z suszonej, rozdrobnionej kukurydzy. Przez wieki potrawa przeszła jednak ewolucję.

Wraz z popularyzacją upraw pszenicy tortille pszenne wyparły tortille kukurydziane nawet w Meksyku. Od tradycyjnego wyrobu są większe, bardziej elastyczne i mniej podatne na złamanie. Zawierają jednak gluten, zatem osoby na diecie bezglutenowej powinny sięgać po tradycyjną tortillę kukurydzianą.

Z czym tortilla smakuje najlepiej? To zależy, jakie produkty żywieniowe i przyprawy Ci odpowiadają. Wśród przepisów, można znaleźć wiele propozycji z mięsem oraz z warzywami, przyprawionych na ostro albo łagodnie.

Co można zrobić z tortilli?

Jak się pewnie domyślasz na pytanie, co zrobić z tortilli, jest ogrom odpowiedzi. Tym, co na pewno przekonuje do tej formy posiłku, jest możliwość wygodnego jedzenia bez używania sztućców. To właśnie sprawiło, że tortille zyskały popularność w wielu krajach poza Ameryką Południową.

Zastanawiając się, z czym zrobić tortillę, nie musimy ograniczać się do tradycyjnych potraw, jak burrito czy quesadilla. Zwróćmy uwagę, że bardzo często w tortilli podaje się chociażby turecki kebab.

Z czym tortilla na ciepło?

Nie wiesz, co zrobić z tortilli na obiad? Poniżej wymieniamy przykładowe ciepłe posiłki, które mogą się pozytywnie zaskoczyć.

Jak widać, obiad z tortilli nie musi być za każdym razem taki sam. Można zachować tę samą bazę i co jakiś czas zmieniać ulubione składniki zawinięte w placek.

Z czym tortilla na zimno?

Zastanawiasz się, z czym zrobić tortillę na zimno? Okazuje się, że charakterystyczne placki mogą być także podstawą pożywnych przystawek w ramach tak zwanej zimnej płyty. Chcąc przygotować coś wykwintnego, można podać na przykład zestaw mini ruloników z tortilli z łososiem wędzonym, serkiem, koperkiem i sałatą. Tortille z różnymi dodatkami mogą stanowić zamiennik dla zwyczajnych kanapek – szczególnie w sytuacji, gdy ktoś ze względu na dietę chce ograniczyć spożycie standardowego pieczywa.

Z czym zrobić tortillę? Masz ogromny wybór!

Wiesz już, co można zrobić z tortilli. Krótki rzut oka na nasze przepisy wystarczy, aby zorientować się, z czym tortilla na ciepło, a z czym na zimno może się dobrze komponować. Warto także szukać własnych pomysłów i tworzyć autorskie kompozycje – wszystkie chwyty dozwolone!

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu