Jak udekorować tort domowymi sposobami? Sposoby na boki i wierzch tortu

Zastanawiasz się, jak udekorować tort? Chcąc przygotowywać smaczne, okolicznościowe ciasta w domu, stoisz przez wyzwaniem. Nie wystarczy przygotować samo ciasto i krem. Warto jeszcze wiedzieć, jak zadbać o atrakcyjny wygląd wypieku.

W sieci nie brakuje przepisów na pyszne ciasta. Nawet na naszej stronie znajdziesz inspirujące pomysły na takie specjały jak tort dyniowy albo tort z truskawkami. Jednak wiele osób (zwłaszcza dzieci!) zwraca też uwagę na wygląd. Jak więc ozdobić tort, żeby wszystkim się spodobał? Poniżej zdradzamy sposoby, jak udekorować tort domowymi sposobami. To wcale nie będzie trudne!Jak udekorować tort domowymi sposobami? Sposoby na boki i wierzch tortu

Jak udekorować tort owocami?

Owoce to naturalny wybór, jeśli myślimy o ozdabianiu tortu. Nie dość, że wyglądają pięknie, to jeszcze same w sobie są zdrowe, dzięki czemu stanowią przeciwwagę dla dużej porcji cukru. Jak udekorować tort owocami? Wystarczy umieścić je na górze, tworząc kompozycję z kilku rodzajów. Małe owoce, takie jak maliny albo borówki ,wykorzystujemy w całości, większe, takie jak truskawki, można pociąć na połówki. Dla lepszego efektu truskawki warto pozostawić z szypułkami – wówczas jeszcze lepiej się prezentują.

Używanie świeżych owoców do dekoracji to najlepsze rozwiązanie w sezonie letnim, jest ich pod dostatkiem. Ale co w zimie? Mrożone owoce mogą się nie sprawdzić ze względu na mniej okazały wygląd. Jednak wielu cukierników stawia na coś innego – owoce karmelizowane to poza sezonem świetnym pomysł na to, jak ozdobić tort.

Jak udekorować tort kremem?

Krem może okazać się najlepszym sposobem na to, jak udekorować boki tortu. Chcąc skorzystać z takiej metody, powinniśmy wcześnie zaopatrzyć się w rękawy cukiernicze i tylki. Z takimi akcesoriami można wyczarować różyczki, kółka, szlaczki i inne wymyślne dekoracje jak z cukierni. Nie ma jednak konieczności, żeby dekorować boki. Gdy nie wiemy, jak udekorować tort domowymi sposobami, możemy pominąć ten krok, co nie będzie żadnym faux pas. Przeciwnie! Gołe boki bez ozdób to podążanie za najnowszymi trendami – tak tworzy się tak zwany naked cake.

Jak udekorować tort dla dzieci?

Jak udekorować tort domowymi sposobami, aby dziecko było zadowolone? Tu z pomocą może przyjść na przykład masa cukrowa! Z tej elastycznej, jadalnej masy o konsystencji podobnej do plasteliny można ulepić ulubionych bohaterów z każdej bajki, dzięki czemu tort będzie naprawdę wyjątkowy! Masę stworzysz, łącząc ze sobą cukier puderglukozężelatynę, a także ekstrakt z wanilii albo migdałów.

Dla dzieci atrakcyjna wizualnie będzie także posypka cukrowa. To ceniony dodatek do lodów, który w przypadku ciast również zda egzamin. Jeśli nie boimy się nadmiaru słodyczy, to szukając pomysłów na to, jak udekorować tort dla dzieci, możemy sięgnąć także po podzielone na części batoniki i wafelki.

Ciekawy efekt osiągniemy, decydując się na dekorację za pomocą polewy. Łatwy sposób na dekorację to także pisaki cukrowe. Zazwyczaj używa się ich do kreślenia wzorów na świątecznych piernikach, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby pomogły ozdobić też tort na urodziny!

Ostatni akcent to oczywiście świeczki urodzinowe. Ich zdmuchiwanie to ważny moment, na który dzieci długo czekają. Nie należy o tym zapominać! Dlatego na świeczki trzeba zostawić odpowiednio dużo miejsca. W ostatnich latach bardzo popularne są świeczki w kształcie cyferek.

Jak udekorować tort? To nie takie trudne!

Wiesz już, jak udekorować boki tortu, a jak górę. Chociaż wymaga to trochę pracy, na pewno może dać wiele satysfakcji. Pamiętaj, że ćwiczenie czyni mistrza, więc każdy kolejny tort będzie prezentował się jeszcze lepiej!

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu