Dodatki do lodów – z czym i jak podać je w pucharku, a jak na talerzu?

Dodatki do lodów potrafią sprawić, że ulubione smaki nabiorą zupełnie nowego charakteru! Gdy zastanawiamy się nad tym, jak podać lody, warto nie tylko to postawić na klasyki, jak truskawka, wanilia i czekolada, ale myśleć znacznie szerzej – zwłaszcza jeśli przed nami letnie spotkania towarzyskie, uroczystości rodzinne czy grille z przyjaciółmi. W każdym z tych przypadków lody będą trafnym wyborem!Dodatki do lodów – z czym i jak podać je w pucharku, a jak na talerzu?

Z czym podać lody i jak zadbać o to, by kilka ulubionych gałek stało się deserem, który wszyscy będą zachwalać? Podpowiadamy w tym poradniku!

Jak podać lody?

Komponowanie letniego deseru dobrze rozpocząć od wyboru rodzaju lodów – w zależności od tego, na co się zdecydujemy, inaczej dobierzemy dodatki a także – sposób podania lodów.

Możemy wybierać spośród:

  • Lodów w pudełku, które będziemy nakładać gałkownicą – to najlepszy wybór, jeśli zastanawiamy się, jak podać lody w pucharku, by prezentowały się one efektownie.
  • Rolady lodowej – to deser, który wraca do łask! Jeśli myślimy o tym, jak podać lody na talerzu, to ten rodzaj zimnej słodkości będzie najlepszym wyborem.
  • Tortu lodowego – podobnie jak w przypadku rolady, to efektowny wybór, gdy szukamy pomysłu na to, jak podać lody na talerzu – w końcu to wygodny sposób na ten dese.

Gdy już zdecydujemy o tym, który rodzaj deseru wybieramy, czas na kolejne kroki:

  • Sposób podania: na talerzu lub w pucharku.
  • Wybór ulubionych smaków, które chcemy serwować.
  • Sprecyzowanie, z czym podać lody – czyli selekcja najciekawszych dodatków.

Jakie dodatki do lodów wybrać?

Jeśli szukamy kreatywnych pomysłów na to, jak podać lody na przyjęciu lub w trakcie rodzinnego obiadu, dodatki pozwolą nam zaszaleć. Możemy wybierać spośród bardzo wielu opcji.

Oto co warto uwzględnić na liście:

Lista nie jest oczywiście kompletna – każdy z nas może wybrać dodatki do lodów, które najlepiej pasują do charakteru przyjęcia, sposobu podania lodów, a także do ich smaku. Gdy myślimy, z czym podać lody, powinniśmy każdorazowo dokładnie zweryfikować, czy wybrane przez nas smaki zimnych deserów dobrze łączą się z ulubionymi dodatkami.

Jak podać lody na przyjęciu lub rodzinnej imprezie?

Czas na przemyślenie sposobu zaserwowania letniego deseru! Możemy wybierać spośród kilku sposobów, z których najczęstsze wybory to pucharek, miseczka lub talerz.

Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety – często jednak decydują względy praktyczne. Nawet jeśli myślimy o tym, jak podać lody w pucharku, by prezentowały się efektownie, może okazać się, że trudno będzie znaleźć w domu odpowiednią liczbę pucharków deserowych dla wszystkich gości – zwłaszcza gdy organizujemy dużą uroczystość rodzinną.

Jeśli chodzi o dobór dodatków to lodów, to dobrze dostosować je do sposobu podania deseru:

  • Gdy podajemy lody w pucharku – świetnie sprawdzą się wszelkie drobne lub płynne dodatki, jak polewy, karmel, masło orzechowe, ale też – płatki kokosowe lub migdałowe, posypki, bakalie i orzechy.
  • Gdy decydujemy się na podanie lodów na talerzu – lepiej postawić na elementy, które można ciekawie zaaranżować na płaskiej powierzchni naczynia. Świetnie sprawdzą się w tym kontekście pralinki, wafelki, ale też płatki czekoladowe i kolorowe posypki – ze względu na drobną strukturę dobrze prezentują się także w tym wydaniu.

Jak podać lody z owocami?

Mamy naprawdę wiele opcji! Tutaj wszystko zależy od owoców – możemy z nich ułożyć misterny wzór wokół lodów podanych na talerzu lub udekorować nimi szczyt kulek lodów ułożonych w pucharku. Świetnie sprawdzają się w tej roli owoce sezonowe, jak pokrojone truskawki, ale też – kawałki jabłek, gruszek lub arbuzów. Do dekoracji możemy śmiało użyć plasterków pomarańczy, zwłaszcza jeśli dodamy kilka kleksów polewy czekoladowej.

Warto też pamiętać, że w przypadku niektórych przyjęć, jak kinderbale, dobrze sprawdzi się samodzielne komponowanie dodatków! Jak podać lody dzieciom? Młodzi goście bardzo się ucieszą, jeśli z miseczek będą mogli sami nakładać ulubione dodatki do lodów, komponując własne desery.

Wiele sposobów na lody – wybierz, który lubisz najbardziej!

Szukając sposobu na to, jak podać lody, warto dać ponieść się wyobraźni! Zarówno jeśli chodzi o dodatki, jak i wybór sposobu podania deseru. Im kreatywniej, tym ciekawiej – i wszyscy goście z pewnością to docenią.

Sprawdź też, jak samemu zrobić domowe, wegańskie lody!

22
19
 

1 l

22
99
 

1 l

22
99
 

1 l

22
99
 

1 l

22
99
 

1 l

22
99
 

1 l

22
19
 

1 l

22
99
 

1 l

22
99
 

1 l

22
85
 

1,4 l

16,32 zł/1 l

22
85
 

1,4 l

16,32 zł/1 l

26
59
 

1,4 l

18,99 zł/1 l

26
59
 

1,4 l

18,99 zł/1 l

26
59
 

1,4 l

18,99 zł/1 l

26
59
 

1,4 l

18,99 zł/1 l

26
39
 

0,44 l

59,98 zł/1 l

26
99
 

0,297 kg

90,88 zł/1 kg

26
99
 

0,44 l

61,34 zł/1 l

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu