3 pomysły na świętowanie walentynek 2023!

Walentynki to świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu z ukochanym lub ukochaną i świętowania Dnia Zakochanych. Możliwości jest bardzo dużo, a ostateczny wybór powinien oczywiście uwzględniać zainteresowania partnerów. Nie masz pomysłu jak zaplanować 14 lutego? Poniżej trzy inspiracje.3 pomysły na świętowanie walentynek 2022!

Wyjście do teatru lub kina

Romantyczna kolacja w restauracji to jeden z najczęściej wybieranych sposobów na spędzenie walentynek. Takie wyjście warto uzupełnić o dodatkowe atrakcje, jak np. teatr, kino lub koncert. Oczywiście rozsądnie jest zaplanować ten wieczór odpowiednio wcześnie i kupić bilety oraz zarezerwować miejsce w ulubionej restauracji. Taki sposób świętowania walentynek cieszy się niemałym zainteresowaniem, dlatego brak wolnych miejsc może okazać się prawdziwym problemem, jeśli nie pomyślimy o tym wcześniej. Pamiętajmy też, że ze względu na panującą pandemię koronawirusa w restauracjach, kinach, teatrach oraz w innych obiektach obowiązują limity uczestników oraz konieczność stosowania się do zaleceń mających chronić przed zakażeniem COVID-19.

Aktywne Walentynki dla miłośników sportu i nie tylko

Jeśli wolicie Dzień Zakochanych spędzić inaczej niż większość par i lubicie ruch, dobrym rozwiązaniem będą aktywne walentynki. Rozwiązań jest bardzo dużo, a wszystko zależy od tego co preferujecie. W lutym zazwyczaj działają jeszcze lodowiska, dlatego jedną z propozycji może być jazda na lodzie. To świetny sposób na spędzenie czasu we dwoje, nawet jeśli nie umiecie jeździć – z pewnością będziecie się dobrze bawić. Z tych samych powodów dobrym pomysłem na spędzenie walentynek jest m.in. jazda na rolkach albo wrotkach na specjalnych torach. Może to być alternatywa dla łyżew, jeśli za nimi nie przepadacie. Chociaż świętowanie Dnia Zakochanych kojarzy się ze spędzaniem czasu tylko we dwoje, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spotkać się w nieco większym gronie znajomych. Wówczas można wybrać się na kręgle, bilard albo np. na gokarty.

Walentynki 2023 w domowym zaciszu

Jeśli jesteście domatorami lub na co dzień macie mnóstwo obowiązków na głowie, być może wolicie spędzić walentynki w domu. Takie świętowanie wcale nie musi być mniej uroczyste, niż np. wyjście do restauracji. Aby zapewnić odpowiedni nastrój, warto jednak zadbać o dekorację wnętrza. A jak spędzić Dzień Zakochanych w domu? Oczywiście tak jak lubicie! Możecie wspólnie przygotować kolację, a później np. urządzić sobie seans filmowy z pysznymi przekąskami lub turniej gier planszowych.

Upominki walentynkowe

Zgodnie z tradycją zakochani w walentynki przesyłają sobie kartki z wyznaniem miłości. Z tej okazji wręczają również partnerce lub partnerowi prezenty. Mogą to być zarówno własnoręcznie wykonane upominki, jak i tematyczne gotowe podarunki, np. czekoladki w kształcie serca. Warto jednak pamiętać, że Walentynki to tylko pretekst, aby zrobić ukochanej osobie miłą niespodziankę i wyznać jej miłość. Nieważne więc jak spędzicie ten dzień i czy będziecie świętować go w wyjątkowy sposób, czy po prostu zaplanujecie spokojny wieczór. Istotne jest, by spędzić go razem i tak, jak lubicie. 
Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu