Międzynarodowy Dzień Mężczyzn - początki świętowania

Dzień Mężczyzn istnieje od 1999 roku. Pomysł na jego ustanowienie został poparty m.in. przez ONZ. Działająca w ramach tej organizacji Ingeborg Breines powiedziała wtedy, że to symbol równowagi płci. W wielu krajach obchodzone jest ono 19 listopada. W Polsce Dzień Mężczyzn został ustalony na 10 marca, czyli dwa dni po Dniu Kobiet. Skąd ta rozbieżność? Wynika ona z przyjęcia w Polsce daty tego święta w dniu wspomnienia w Kościele Katolickim 40 Świętych Męczenników. W niektórych krajach z tej okazji odbywają się zawody sportowe, a nawet konferencje, na których poruszane są tematy związane z rozumieniem kwestii męskości w XXI wieku.Międzynarodowy Dzień Mężczyzn - początki świętowania

Bliscy mężczyźni

10 marca koniecznie pomyślmy o bliskich nam mężczyznach. O partnerach, ojcach, dziadkach, kolegach. To oni podają nam pomocną dłoń, służą swoją męską siłą. Doceńmy ich i obdarujmy ich czymś wyjątkowym, na przykład praktycznym gadżetem dla mężczyzn. Tego dnia nawet niewielki podarunek będzie znakiem, że pełnią ważną rolę w naszym życiu.

Mężczyźni dbają o swój wygląd

Męskie kosmetyki pielęgnacyjne to już standard na łazienkowej półce. Z szerokiej gamy produktów możemy wybrać dwa klasyki: albo balsam do pielęgnacji brody, albo piankę do golenia. Sprawa prosta, jak to u mężczyzn. Może przydać się jeszcze woda po goleniu.

Jeśli osoba, którą chcemy obdarować, trenuje sport, żel pod prysznic na pewno będzie przydatnym prezentem. Najlepiej taki, który umyje mężczyznę od stóp do głów, czyli produkt 3w1. Tak aby uzyskać natychmiastowe uczucie świeżości, komfortu i relaksu.

Zapachy dla Twojego mężczyzny

W dawnych czasach mówiło się, że mężczyzna powinien pachnieć koniem, potem i tytoniem. Te czasy na szczęście już dawno minęły. Męskie kosmetyki są dzisiaj standardem. I nie chodzi tylko o mydło i dezodorant, ale także o te bardziej wyrafinowane. Prawdziwie męski zapach mówi o sile mężczyzny i jego stanowczości. Ma wspierać mężczyznę w stawianiu czoła codziennym wyzwaniom. Mogą to być perfumy lub wody toaletowe z nutami drzewnymi, które dodają energii i pewności siebie. 

Może coś słodkiego?

Każdy mężczyzna ma swoje słabości. Wielu z nich na pewno skusi się na małe co nieco. Możemy sprawić im przyjemność, obdarowując ich pralinkami (np. kawowymi lub z koniakiem), marcepankami czy wszelkimi czekoladkami.

Ciekawe pomysły i gadżety

Twój mężczyzna na pewno ucieszy się z praktycznego gadżetu, np. z bezprzewodowych słuchawek do smartfona. Natomiast jeśli tego dnia chcemy podarować mu coś szczególnego, możemy wykupić voucher. Lot balonem lub paralotnią, jazda gokartem, kręgle – niech wyobraźnia nas nie ogranicza!

 

 
Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu